Навивачко помирување

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
A бе кое единство?!?!?!? На ПОБЕДА - Хамбургер во Скопје, скопјани (Комити) навиваја против нас и се радуваја ко примавме голови!!!
Барем за репрезентација нека не биди така!!!
Баш јас бев на Хамбург , и значи кој и да е тим ако е Македонски секако НАВИВАМ за Нашите...една е Македонија и ок ако дојде Арсенал ( едино ) нема можда да навијам за нашите ама во сите други случаеви па кој сака бее кој сака нека дојде МАКЕДОНИЈА е Едно и ЕДНА ... неможе да гледаме на такви Мечеви дали сме комити , романтичари или лавови.... се гледа само Македонците да продолжат бе, македонскиот фудбал да се промовира , да се остави впечаток и секако се согласувам дека треба да се навива за сите мак тимови од страна на сите Навивачки групи како за тимовите секако и за Репрезентацијата
Толку од мене :oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
A бе кое единство?!?!?!? На ПОБЕДА - Хамбургер во Скопје, скопјани (Комити) навиваја против нас и се радуваја ко примавме голови!!!
Барем за репрезентација нека не биди така!!!


znaes zs navivaja protiv nas zatoa sto se gomna prodaeni :kesa:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.306
Поени од реакции
252
A бе кое единство?!?!?!? На ПОБЕДА - Хамбургер во Скопје, скопјани (Комити) навиваја против нас и се радуваја ко примавме голови!!!
Барем за репрезентација нека не биди така!!!
aj toa mozam da go razberam,ali sto na Pobeda - Smederevo,navivaa zaedno so Despotite (a neli se zakolnati protiv Srbizmot),nikako ne mi vleguva vo glava..Duri kolku sto se sekavam potoa nekolku clenovi na komiti im bea gosti na natprevatot Smederevo - Crvena Zvezda,istata godina esenta!..I tie po narodnata//"Da mu umre kozata na komsijata":)
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
jas pak 4e re4am oti se gomna prodadeni site patrioti se na zbor a vo dusata spiuni :kesa:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.900
Поени од реакции
7.309
a za PELISTER -apoel so ke kazite :toe:SRAMOTA
 
Член од
6 ноември 2010
Мислења
39
Поени од реакции
2
ABE STO VI E NA VAS PROBLEMOT STO MESATE NACIONALIZAM I KLUBOVI AJ DETSKI MAUBETI I GLUPI TEMI SE OTVARAAT PA MN NORMALNO DEKA MAKEDONCI SME I KE SE DRZIME MEGU SEBE AMA NE ZNACI DEKA JA TREBA DA IDAM DA NAVIVAM SO SITE MAK GRUPI KOA IGRAAAT PROTIV STRANSKI KLUBOVI ILI SPONSKI... MN NORMALNO AKO VIDAM Albanci NAPGAAT NAS MAKEDONEC NA ULICA PA DALI BIL OD TETOVO PRILEP BITOLA ILI NZ KOJA NASELBA ILI MAALO OD SK KE MU POMOGNAM NEMA DA SE SITAM NA TOA PRED SE SME MAKEDONCI, ALI TOA ZA NAVIAVNJETO SI NEMA BLAGE VEZE TAKA DA TEMAVA VI E SKAPANA !

--- надополнето ---

Kо прво за навредите, ист ти е случајот и со Лавови и со Пирати, ние воопшто и не ги сметаме за ривали и не знам што толку се палат на нас, пола песни им против Вардар и Комити. Биди сигурен дека се почна од кај нив, се знае кои се наши ривалски групи, ги има две. Еве колку време сме ривали со Работнички па сепак со поранешни Романтичари а сега Легија 5 скоро и да нема ниедна провокација на натпреварите. Но тоа е друга тема. Зошто на Вардар - ЦСКА беше а на Работнички - Болтон не беше полно? 2 причини. Прво Работнички не е Вардар, и второ ако добро се сеќавам картите беа 600 денари. Значи Скопје ти е град од 600 - 700 000 жители, и противничките групи не се тие кои треба да ја наполнат јужна на меѓународни утакмици. Јас те сфаќам што ми кажуваш, но ти мене ќе ме сфатиш кога ќе почнеш вистински да навиваш за еден клуб и да го пратиш секаде каде што можеш. На Македонија не и треба навивачко помирување бидејки и така е премногу мирно и ништо не се случува, нас ни требаат што поголеми навивачки ривалства кои ќе привлечат повеќе публика, кои вистински ќе ги разгорат страстите. Додека е вака мирно ќе :drk:ме на тоа како делии и гробари имаат јаки изданија, како вадат добри песни итн а главен мотив за тоа им е вистинското ривалство. Се надевам дека и ти мене ме сфати:wink:
malku da te ispravam lavovi nikogas ne ve mrzele vas komiti samo vie lupetate i tresete deca sto ne se informirani da ne nabrojuvam od vasite vodzi na komiti i loyal fans kisnat u gjorce u kaficite so lugeto od lavovi se smeat gledata zaedno fudbal na tv mavaat pivo i slicno aee pozz... a toa sto vie imate deca malecki so se plata SO KE KAZAT JA SUM KOMITA a ima 14 godini i se puva i jade gomna na se zivo i divo so ke najde ne sme nie krivi !
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
a za PELISTER -apoel so ke kazite :toe:SRAMOTA
Глупа споредба што нема ништо заедничко со темата. Како прво никој тука не дојде да го бодри Апоел, ниту пак не болеше кур што вие сте дошле пошто поголемиот дел од Скопје во тоа времне е празно. Имало неколку дечки од Комити, и вие за да докажете дека имате комплекси, сте почнале да пеете против Скопје. Нити тоа имаше нешто заедничко сои утакмицата, ниту па тоа што се случуваше после тоа, а најмалку имаат поврзаност темата со твојата глупа споредба.

malku da te ispravam lavovi nikogas ne ve mrzele vas komiti samo vie lupetate i tresete deca sto ne se informirani da ne nabrojuvam od vasite vodzi na komiti i loyal fans kisnat u gjorce u kaficite so lugeto od lavovi se smeat gledata zaedno fudbal na tv mavaat pivo i slicno aee pozz... a toa sto vie imate deca malecki so se plata SO KE KAZAT JA SUM KOMITA a ima 14 godini i se puva i jade gomna na se zivo i divo so ke najde ne sme nie krivi !
Безпотребно почнбавте вие да не гледате како главни ривали. Ваљда од немање на песни за вашиот клуб, си почнавте со песните за Маја Панчева (во стил на онаа за Каролина Гочева), вреѓање по Вардар и да не те потсетувам на Пуши вардар ти 20 години пуши ти и твоите фанови... (или како и да одеше...). Дека има пријателство меѓу нашите членови тоа е неопсорно, АМА...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Прво соедините се да навивате за репрезентацијата сите заедно!
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Zeleno za siptarut nad mene !

Nie nemozme za reprezentacijta da navivme zaedno, nepa za drug klub, ustvari voa za klubavte e i bez veze, sa znae koj se tie navivacki grupi, sa znae uti navivat za samo EDIN tim ili edno Sportsko drustvo, ne se platenici ili kurvi da odat da navivat za sekoja ekipa so igrae Evropa!

Hihi bez veza e muabetut zamisli ti Komite naviavat za Pelister ili pa Ckembarte za Vardar :tv: smeski, ili pak Deliite za Partizan posto samo PFC igrae vo Evropa od Srbija! :pos2::tv: film a :)
 

C-13

Лудо маало
Член од
7 декември 2010
Мислења
260
Поени од реакции
60
jas pak 4e re4am oti se gomna prodadeni site patrioti se na zbor a vo dusata spiuni :kesa:
Ај кажи ми ти на мене.....делије треба да идат со гробари да навиваат заедно,затоа што партизан игра во европа?????
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.903
Поени од реакции
1.537
Пошто сите се раководите според она како е во „иностранство“ запрашајте се прво дали некогаш навивачите на Ливерпул да речеме би отишле на утакмица на Манчестер во Лига Шампиони само ради тоа што нивниот тим не се натпреварува во Европа. Безвезе е темава и нема никаква смисла, да еден викенд навиваш за својот тим и го пцуеш противничкиот за следниот да идеш да го бодриш оној кој претходно си го пцуел.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.339
Поени од реакции
27.915
Не знам какво е ова помираување но не доаѓа во обзир да се случи ова кај нас. Да навивам за друг клуб, ма дај ти се молам. Ако сме во братски односи со групата да, како што е со Војводи они доаѓаат кај нас на дерби ние кај нив, еве сеа со Работнички коа играа имаше 30тина Комити.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
dali nekogas komiti so ckembari bea vo ista tribina za Makedonija ?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
dali nekogas komiti so ckembari bea vo ista tribina za Makedonija ?
ВО Хрватска пред 2 години на Европско Првенство во ракомет.
Мислам дека и сега за кошарката во Литванија имаше од двете групи ,а дали беа на иста трибина не знам.Ќе си кажат тие.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Прв пат на иста трибина Чкембари и Комити заедно застанаа на ракометното ЕП 98 во Мерано....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom