Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.256
Поени од реакции
7.951
Јас Рибари би ги ставил пред Лозари највеќе поради тоа што одработуваат дома и гости утакмици, вадат и корео и пиро, меѓутоа кога станува збор за овие работи Лозари имаат повеќе осет за естетика, знаат едноставно да направат нешто да изгледа добро, без разлика дали е инспирирано од други или не.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.768
Зашто да бегаме од фактите дека биле нападнати фамилијарни луѓе со деца кога се случило тоа?
Имало може и некои постари луѓе што некогаш иделе на запад меѓу кои и Жути и не го спорам тоа ама не треба да се спори и дека имало гамилијарни луѓе што биле тепани со палки пред децата.
Кој факт бе???? Лажго!!!! Кој е тепан???? Еден гребнат не бил, а не тепан....да се засрамите со овие спинови, со овие извртувања...за какви постари луѓе што некогаш иделе на запад збораш?? Абе легенди ви се тие, 10 души беа, а тројца само шо се спротиставија тоа е нивни проблем. Ниеден напад друг, НИЕДЕН! Ќе тепаме 20 луѓе со палки некој родители пред деца... абе сами не си вервате на то шо го зборате. Искрено, ко ќе се лажите за ова меѓу вас, како не ве фаќа срам??? Ко ќе пишите вакви будалештени пред компјутер ве замислувам со ќече на гла, вакви пичкарски работи чоек шо се нарекува комита не можи да пиши. Па пред некоја страна овде пуштаа поздрави екипата од старо мало шо се заклучија во кафана. Многу лаги ширите, веројатно ради то шо делите ист воздух, иста вода пиете, сте попримиле од браќата дефинитивно. Погледнете се во огледало и преиспитајте се
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.768
Ok aj se ova ok nivna greska na krajot na denot. Ama neli Lozari bile napadnati od 20 komiti so palki sipki i sto ti ne ? Pa dobro gledame na klipovite deka site tie Lozari se so flasi , baklji vo niv samo edinstveno jas kako sto primetiv im fali muda, nesto sto drugata ekipa go ima na golemo.
Кај јас ја спомнав акцијата на комити...кај прочита дека за тоа зборам??????
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
98
Поени од реакции
793
На Комити можам да му признам дека страшно добро работат на извртување реалност, се водат по принципот СТО ПАТИ КАЖАНА ЕДНА ЛАГА СТАНУВА ВИСТИНА!
Се надевам не се малоумни читателите па лесно ќе му се сервира извртената реалност (сме тепале татковци со ќерки, жени и деца, старци неподвижни, сме ги насанкале лозари да се зафатат со комити, имало кај нас крокодили со стомаци, неписнени, сме биле 10 души кај шо сме 40 или 80-100 души кај шо сме 300итн...)
Најсмешно од се е шо до вчера му се умилкуваја на лозари мислејќи ќе ги привлечат кон нив, против нас, а уствари лозари се воздигнати и не се малоумни па почнаја и да му нанесват порази на комити, па сега магично рибари станаја подобри а лозари станале група за потсмев, смешно пресмешно, кој е малоумен нека верва...
А уште посмешно во то дека Чкембари ги бранеле лозари во Кавадарци дека само со нас гостувале, во превод - да не беа Чкембари ќе видеја тие Лозари убо.
Шо треба ова да значи? Признавате дека Комити се плескани и поразвани од Чкембари на сите страни и дека можат само да му се фатат???
На дерби сме се береле најмногу, само за вардар сме постоеле, ПА ВО ЦЕЛ ЕБЕН СВЕТ НА ДЕРБИ ИМА НАЈМНОГУ ПУБЛИКА:facepalm:
Реалноста е дека на сите средби или сме исто или сте помалце па мора да се бара некој изговор.
За крај еве ви ја паролата оти буквално секој ден, секоја реченица, на интервјуа на спортисти и навивачи, за форумо да не прајме муабет..., ги спомнувате Чкембари.
ДОПРВА ЌЕ ИМАТЕ КОШМАРИ ВО ГЛАВИТЕ ОД ЧКЕМБАРИТЕ И ЛОЗАРИТЕ;) FB_IMG_1694903589611.jpg
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Сигурно i K-15 koa ja снимаа онаа реклама ( на чело со Цацко Конопишки ака Кавадарци репрезент) -Крушевско негде в некое село аскерска чизма газеше цвете, се појави дете! Дете дај топла вода! се мислам дека провокација беше и нивното. Копилиња едни,смешни реклами снимаат со темата, сигурно целта им била да испровоцираат нешо. Комити нив да не ги имитирале :ROFLMAO: ? Комити се слушаме?
 
Член од
29 август 2022
Мислења
82
Поени од реакции
265
На Комити можам да му признам дека страшно добро работат на извртување реалност, се водат по принципот СТО ПАТИ КАЖАНА ЕДНА ЛАГА СТАНУВА ВИСТИНА!
Се надевам не се малоумни читателите па лесно ќе му се сервира извртената реалност (сме тепале татковци со ќерки, жени и деца, старци неподвижни, сме ги насанкале лозари да се зафатат со комити, имало кај нас крокодили со стомаци, неписнени, сме биле 10 души кај шо сме 40 или 80-100 души кај шо сме 300итн...)
Најсмешно од се е шо до вчера му се умилкуваја на лозари мислејќи ќе ги привлечат кон нив, против нас, а уствари лозари се воздигнати и не се малоумни па почнаја и да му нанесват порази на комити, па сега магично рибари станаја подобри а лозари станале група за потсмев, смешно пресмешно, кој е малоумен нека верва...
А уште посмешно во то дека Чкембари ги бранеле лозари во Кавадарци дека само со нас гостувале, во превод - да не беа Чкембари ќе видеја тие Лозари убо.
Шо треба ова да значи? Признавате дека Комити се плескани и поразвани од Чкембари на сите страни и дека можат само да му се фатат???
На дерби сме се береле најмногу, само за вардар сме постоеле, ПА ВО ЦЕЛ ЕБЕН СВЕТ НА ДЕРБИ ИМА НАЈМНОГУ ПУБЛИКА:facepalm:
Реалноста е дека на сите средби или сме исто или сте помалце па мора да се бара некој изговор.
За крај еве ви ја паролата оти буквално секој ден, секоја реченица, на интервјуа на спортисти и навивачи, за форумо да не прајме муабет..., ги спомнувате Чкембари.
ДОПРВА ЌЕ ИМАТЕ КОШМАРИ ВО ГЛАВИТЕ ОД ЧКЕМБАРИТЕ И ЛОЗАРИТЕ;)Прегледај го приврзокот 391378
Се додека вакви идиоти ко тебе се дел од трибината нема да мрднете од мртвата точка каде што се последниве години за жал , а има многу потенцијал ...
Порази ? Дресовите на вардар ги сметаш пораз за комити или рк вардар знамето
Група што вади паднато знаме рк вардар го пали и пее ова е ваше ?
Има ли нешто посељачки од ова ?

Све додека овие смешки се сметаат за навивачки победи нема да мрднете од 0

Лозари го доживееа поразот од комити во нивен град во нивна сала и сами ср свесни и го знаат тоа пошто се поедуцирани од вас 10 скали

Затоа и ги нема нигде си тераат напред
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
На Комити можам да му признам дека страшно добро работат на извртување реалност, се водат по принципот СТО ПАТИ КАЖАНА ЕДНА ЛАГА СТАНУВА ВИСТИНА!
Се надевам не се малоумни читателите па лесно ќе му се сервира извртената реалност (сме тепале татковци со ќерки, жени и деца, старци неподвижни, сме ги насанкале лозари да се зафатат со комити, имало кај нас крокодили со стомаци, неписнени, сме биле 10 души кај шо сме 40 или 80-100 души кај шо сме 300итн...)
Најсмешно од се е шо до вчера му се умилкуваја на лозари мислејќи ќе ги привлечат кон нив, против нас, а уствари лозари се воздигнати и не се малоумни па почнаја и да му нанесват порази на комити, па сега магично рибари станаја подобри а лозари станале група за потсмев, смешно пресмешно, кој е малоумен нека верва...
А уште посмешно во то дека Чкембари ги бранеле лозари во Кавадарци дека само со нас гостувале, во превод - да не беа Чкембари ќе видеја тие Лозари убо.
Шо треба ова да значи? Признавате дека Комити се плескани и поразвани од Чкембари на сите страни и дека можат само да му се фатат???
На дерби сме се береле најмногу, само за вардар сме постоеле, ПА ВО ЦЕЛ ЕБЕН СВЕТ НА ДЕРБИ ИМА НАЈМНОГУ ПУБЛИКА:facepalm:
Реалноста е дека на сите средби или сме исто или сте помалце па мора да се бара некој изговор.
За крај еве ви ја паролата оти буквално секој ден, секоја реченица, на интервјуа на спортисти и навивачи, за форумо да не прајме муабет..., ги спомнувате Чкембари.
ДОПРВА ЌЕ ИМАТЕ КОШМАРИ ВО ГЛАВИТЕ ОД ЧКЕМБАРИТЕ И ЛОЗАРИТЕ;)Прегледај го приврзокот 391378
Dobro eve ok se e kako sto treba i nie lazeme site komplet vie tvrdite deka tepate se zivo i divo deka vi nema ramen no toa e spored mene floskuli frlanje zosto nemate so da praite vo bitola, dokolku ne e taka sakam dokaz i odgovor AMA SEGA SAKAM DA MI ODGOVORIS NA PRASANJEVO. Ajde eve prasanje do vas nit kako Komiti nit kako Ribari nit kako Falanga nit kako bilo koja NG ova e prasanje covek na covek. Mozes li da mi kazes bilo kakva akcija od strana na CKEMBARI ? Eve nabroj mi gi togas i togas gi napadnavme Komiti ili FA ili CPB da ne spomnuvam sverceri ili balisti zosto so niv osven gledanje na fejsbuk drug duel nemate i kupot kaj sto od tepanje imase samo tegnenje na ogradata. Cekam odgovor da znaes dokazi ednaska deka vredite kako grupa i odgovorimi na prasanjeto,pozdrav
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.603
Поени од реакции
4.627
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Dobro eve ok se e kako sto treba i nie lazeme site komplet vie tvrdite deka tepate se zivo i divo deka vi nema ramen no toa e spored mene floskuli frlanje zosto nemate so da praite vo bitola, dokolku ne e taka sakam dokaz i odgovor AMA SEGA SAKAM DA MI ODGOVORIS NA PRASANJEVO. Ajde eve prasanje do vas nit kako Komiti nit kako Ribari nit kako Falanga nit kako bilo koja NG ova e prasanje covek na covek. Mozes li da mi kazes bilo kakva akcija od strana na CKEMBARI ? Eve nabroj mi gi togas i togas gi napadnavme Komiti ili FA ili CPB da ne spomnuvam sverceri ili balisti zosto so niv osven gledanje na fejsbuk drug duel nemate i kupot kaj sto od tepanje imase samo tegnenje na ogradata. Cekam odgovor da znaes dokazi ednaska deka vredite kako grupa i odgovorimi na prasanjeto,pozdrav
Toa e toa, shhhhh TISHINA!!!
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.508
Член од
11 мај 2021
Мислења
138
Поени од реакции
256
Малу друга тема, ама БИТНА за фудбалот во Македонија!
А то е цел живот исмејувањето за "нивите" во кој се играт фудбалот!
На таја тема ФК Охрид имат еден од подобрите тревници, и солиден стадион за играње! И тррбит да е пример за то како требит да изгледат еден тревник.
dobra trava:misticen::misticen:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom