Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
самите себе се испрозивавте
Иако негирав да коментирам за ова, со оглед на едноумната власт на бордот тука, сепак ќе се надоврзам на твојот коментар.

Интересен е фактот како од сите социјални мрежи ја избришале паролата што се дрзнаа да ја напишат Комити:

В тиквешко негде, во некоја сала
каде што Лозар мирно се шета
наиде комитската чета...

Или изменето од,

В Тиквешко негде, в некое село,кај в слана тивко венеше цвете,- убија дете.

.. Да се потсмеваш со овој текст, треба да си најумноболниот човек, крајно против идеалите на ЗЕМЈАТА која ја претставуваш, анти Македонец и да си ја мразиш мајката. И не знам зошто им доловуваш деградирање, кога одамна им е поминат тој срам. Одамна значи, кога инфилтрираа полиција во обедувањето на сите групи во Крушево на Мечкин Камен. И да не набројувам, излишно е за место како ова. На крај ќе излезе дека и ова со намера било, како што се избламираа со обојување на кореото, па се переја со Калиопи, овој пат ќе се перат со Џамбазов...!
 
Член од
22 мај 2023
Мислења
51
Поени од реакции
93
Иако негирав да коментирам за ова, со оглед на едноумната власт на бордот тука, сепак ќе се надоврзам на твојот коментар.

Интересен е фактот како од сите социјални мрежи ја избришале паролата што се дрзнаа да ја напишат Комити:

В тиквешко негде, во некоја сала
каде што Лозар мирно се шета
наиде комитската чета...

Или изменето од,

В Тиквешко негде, в некое село,кај в слана тивко венеше цвете,- убија дете.

.. Да се потсмеваш со овој текст, треба да си најумноболниот човек, крајно против идеалите на ЗЕМЈАТА која ја претставуваш, анти Македонец и да си ја мразиш мајката. И не знам зошто им доловуваш деградирање, кога одамна им е поминат тој срам. Одамна значи, кога инфилтрираа полиција во обедувањето на сите групи во Крушево на Мечкин Камен. И да не набројувам, излишно е за место како ова. На крај ќе излезе дека и ова со намера било, како што се избламираа со обојување на кореото, па се переја со Калиопи, овој пат ќе се перат со Џамбазов...!
I mene ovaa parola mi padna vo oci, totalno nepotrebno ismejavanje i iskoristuvanje na stihovite od delot vo humoristicen kontekst i ismejuvanje na Lozari. Drugite paroli vo ramki na ocekuvanjata, bi razbral deka do nekade se rivalski gradovi(ustvari ne se nesto rivalski, povise deka Lozari se so Ckembosi neli) megutoa kako sto kaza deckoto pogore, vo situacija koga go pretstavuvate Vardar kako klub na narodot i barate poddrska od site strani, nema potreba od takvi paroli. Pozdrav
 
Член од
25 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
819
Иако негирав да коментирам за ова, со оглед на едноумната власт на бордот тука, сепак ќе се надоврзам на твојот коментар.

Интересен е фактот како од сите социјални мрежи ја избришале паролата што се дрзнаа да ја напишат Комити:

В тиквешко негде, во некоја сала
каде што Лозар мирно се шета
наиде комитската чета...

Или изменето од,

В Тиквешко негде, в некое село,кај в слана тивко венеше цвете,- убија дете.

.. Да се потсмеваш со овој текст, треба да си најумноболниот човек, крајно против идеалите на ЗЕМЈАТА која ја претставуваш, анти Македонец и да си ја мразиш мајката. И не знам зошто им доловуваш деградирање, кога одамна им е поминат тој срам. Одамна значи, кога инфилтрираа полиција во обедувањето на сите групи во Крушево на Мечкин Камен. И да не набројувам, излишно е за место како ова. На крај ќе излезе дека и ова со намера било, како што се избламираа со обојување на кореото, па се переја со Калиопи, овој пат ќе се перат со Џамбазов...!
Pomizerno od ova ne mozese, ne znam so koj mozok samo?
ABE MNOGU KREATIVNI SE TIE, od usite mu teci mozok. Cekaj to ima nekoja zadna namera, ke izmislat pak nekoja laga sega ke izvrtat 300 politiki i nekoe lajkce pokje na postot i vo pravo ke bidat. Nas ke ni mavat “haha”
eve mavajte haha na pesnata
sram i aram da vi e!
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Pomizerno od ova ne mozese, ne znam so koj mozok samo?
ABE MNOGU KREATIVNI SE TIE, od usite mu teci mozok. Cekaj to ima nekoja zadna namera, ke izmislat pak nekoja laga sega ke izvrtat 300 politiki i nekoe lajkce pokje na postot i vo pravo ke bidat. Nas ke ni mavat “haha”
eve mavajte haha na pesnata
sram i aram da vi e!
A cekaj dali ima od vas nekoj sto seriozno misli deka toj sto go napisal toa sakal da se potsmeva na toa sto se slucilo vo istorijata? Vie definitivno ste umobolni ako toa go mislite daj da bideme realni go stavile uvidele deka e greska i go trgnale sto treba da se izvinuvaat li sega? Pa vie 20 godini ni peete da dade Gospod 63ta pa nikomu nisto. Moe mislenje e deka e greska od brzanje i koga e uvidena e trgnata, nisto zlonamerno.
 
Член од
12 март 2022
Мислења
106
Поени од реакции
865
До кога ќе се лажате и ќе си ги продавате приказните самите на себе дека сте изглегле од кругот наречен локалпатриотизам, кога во секој дуел, кога ќе се осети дека има отпор и е дерби, единствени навреди кон противникот ви се на релација Скопје метрополата, другите градови се села , цела таа идеологија на "клубот на народот" пропаѓа полесно од кула на карти при прв дерби дуел.

Прво дерби, прв дуел со отпор и веднаш пукање на песни со деградирање на другиот град, неговите жители, споменување на кавадарчанки во негативен контекст, пеење песни, покажување скопска сила (чеки нели сте над тоа ) и докажување дека покрај се, волкот може само да го смени влакното, но карактерот не го менува никогаш.
А да биде трагедијава поголема знаме Кавадарци имате вадено пред некоја година кај вас на трибина, самите себе се испрозивавте со сите тие навреди наменети кон другиот град, тешко оние кои веруваат у заблудава дека некогаш ќе бидете повеќе од само Скопје.


Прегледај го приврзокот 391315
Секој може како сака да ги гледа работите, или како му одговараат..

Земи ги во предвид последните 2-3 сезони и најди момент каде се пее против другите градови и тие локал патриотски песни, тргни од фактот дека со Пелистер целосно е променето навивањето и освен традиционалната Сузана, другото е целосно изолирано и ако претходно 80% навивањето било против Пелистер, сега 1-2 пати дали се пее песна што не е за Вардар, а да не идеме подалеку..
Минатата година особено, имавме гостување скоро во сите градови во источна Македонија, никаде немаше ниту една навреда, напротив и каде што не бевме баш најпријателски пречекани никој не беше навреден од наша страна.

Да ривалство мора да постои, и треба да има пецкање во граници на нормалата, ама ако некој ги помина границите на нормалното тоа се Лозари и Чкембари што крвнички тепаа со боксирачи и шипки фамилијарни луѓе пред нивните деца, зашто мислеле дека е нормално да шеташ со дрес на Вардар во било кој град во Македонија..

И не дека последниве сезони сме почнале поинаку да размислуваме, туку има повеќе дисциплина и ред, и се изолирани таквите песни со навреди зашто никој од нас не ги мисли искрено, и никој од нас не му мисли лошо на ниту еден Македонец, а најмалку зашто не е од Скопје..

Слободно во име на Комити нека ја покажат дечките од другите градови струмичката сила , беровската, итн.. секој е добредојден на трибината каков што е!
 
Член од
3 март 2019
Мислења
112
Поени од реакции
488
Иако негирав да коментирам за ова, со оглед на едноумната власт на бордот тука, сепак ќе се надоврзам на твојот коментар.

Интересен е фактот како од сите социјални мрежи ја избришале паролата што се дрзнаа да ја напишат Комити:

В тиквешко негде, во некоја сала
каде што Лозар мирно се шета
наиде комитската чета...

Или изменето од,

В Тиквешко негде, в некое село,кај в слана тивко венеше цвете,- убија дете.

.. Да се потсмеваш со овој текст, треба да си најумноболниот човек, крајно против идеалите на ЗЕМЈАТА која ја претставуваш, анти Македонец и да си ја мразиш мајката. И не знам зошто им доловуваш деградирање, кога одамна им е поминат тој срам. Одамна значи, кога инфилтрираа полиција во обедувањето на сите групи во Крушево на Мечкин Камен. И да не набројувам, излишно е за место како ова. На крај ќе излезе дека и ова со намера било, како што се избламираа со обојување на кореото, па се переја со Калиопи, овој пат ќе се перат со Џамбазов...!
Чекај чекај застани. Ве болит све вас, многу сте нежни.
Пак ќе те прашам ко пред некоја страница, ко ја ваѓаше ко љоч некој Охрид кореографијата се ситеше? Болеше тогаш ?
Како бе све ве болит ко ке се напрајт против вас?
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
Чекај чекај застани. Ве болит све вас, многу сте нежни.
Пак ќе те прашам ко пред некоја страница, ко ја ваѓаше ко љоч некој Охрид кореографијата се ситеше? Болеше тогаш ?
Како бе све ве болит ко ке се напрајт против вас?
Пиши бриши, пиши бриши. Не знам дали си сериозен, или само дефокусираш од темата, па не знам ни што да ти одговорам. Дали си нормален, па и овие што ти лајкнале, што вооошто споредуваш? Ако си сериозен со одговорот, жалам, но, имаш сериозно страшен проблем во главата. Во моментот, ти ги споредуваш "Лихнида кајче веслаше" и "Ми заплакало селото Ваташа"? Споредуваш песна за ку**а со песна за масакрот на млади деца, верувам на иста возраст како тебе сега (по муабетот гарантирам не си постар од 20), кои умреле за Земјата во која уживаш ти. Тука ќе престанам, не си темата ти, ниту Рибари, не е културно да вртиш тема каде што не си ни спомнат. Затоа одамна реков, групата не се дава да ја водат пубертетлии, бидејќи ќе има вакви киксови кои подоцна по секоја цена ќе ги перат, тоа го знаевте (и знаете) и Рибари, но по добиениот пенис од страна на Чкембари, подоцна од Лозари, сега дремите пред Комити. Бркај работа.
 
Член од
3 март 2019
Мислења
112
Поени од реакции
488
Пиши бриши, пиши бриши. Не знам дали си сериозен, или само дефокусираш од темата, па не знам ни што да ти одговорам. Дали си нормален, па и овие што ти лајкнале, што вооошто споредуваш? Ако си сериозен со одговорот, жалам, но, имаш сериозно страшен проблем во главата. Во моментот, ти ги споредуваш "Лихнида кајче веслаше" и "Ми заплакало селото Ваташа"? Споредуваш песна за ку**а со песна за масакрот на млади деца, верувам на иста возраст како тебе сега (по муабетот гарантирам не си постар од 20), кои умреле за Земјата во која уживаш ти. Тука ќе престанам, не си темата ти, ниту Рибари, не е културно да вртиш тема каде што не си ни спомнат. Затоа одамна реков, групата не се дава да ја водат пубертетлии, бидејќи ќе има вакви киксови кои подоцна по секоја цена ќе ги перат, тоа го знаевте (и знаете) и Рибари, но по добиениот пенис од страна на Чкембари, подоцна од Лозари, сега дремите пред Комити. Бркај работа.
То е, тој ти е капацитетот.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
339
Поени од реакции
3.407
Малу друга тема, ама БИТНА за фудбалот во Македонија!
А то е цел живот исмејувањето за "нивите" во кој се играт фудбалот!
На таја тема ФК Охрид имат еден од подобрите тревници, и солиден стадион за играње! И тррбит да е пример за то како требит да изгледат еден тревник.
 

Attachments

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.284
Поени од реакции
4.509
Лозари сега сакаат да се направат тука жртви но реалноста и вистината е дека во баражот во Мај кога играше Вардар во Кавадарци они заедно со Чкембари вршеа напади бараа навивачи на Вардар во нивниот град и глумеа хулигани на фамилијарни луѓе , а Вардар си играше со Скопје а не со нивниот тим , што значи они ја почнаа игранката и сега плачат ..

Така да све ова што ви се случи со упадот и зимањето кореофрафијата од страна на Комити си го заслуживте , место да си ја гледате групата и клубот вие се рчнавте со Комити т.е ве наместија вашите браќа Чкембари кои ви дадоа сила тогаш во Мај да правите напади , така да со нападов и паролите на Комити сега не ми изигравајте жртви , секој што се закача со Комити или напаѓа навивачи на Вардар порано или подоцна ке си го добие заслуженото, поздрав ..
 
Член од
15 септември 2023
Мислења
25
Поени од реакции
95
Лозари сега сакаат да се направат тука жртви но реалноста и вистината е дека во баражот во Мај кога играше Вардар во Кавадарци они заедно со Чкембари вршеа напади бараа навивачи на Вардар во нивниот град и глумеа хулигани на фамилијарни луѓе , а Вардар си играше со Скопје а не со нивниот тим , што значи они ја почнаа игранката и сега плачат ..

Така да све ова што ви се случи со упадот и зимањето кореофрафијата од страна на Комити си го заслуживте , место да си ја гледате групата и клубот вие се рчнавте со Комити т.е ве наместија вашите браќа Чкембари кои ви дадоа сила тогаш во Мај да правите напади , така да со нападов и паролите на Комити сега не ми изигравајте жртви , секој што се закача со Комити или напаѓа навивачи на Вардар порано или подоцна ке си го добие заслуженото, поздрав ..
Nikakov kjotek be sme dobile Od Komiti ipak ne ste gi nagepale magarinja od 24 godini la nataki so oruzje napadnale 4 goloruku decki,2jca gi zadrzuvaat 20 , zemaat platno belo i begaat pa daj me majkamu stara , prasajte gi drugarite kako si pominale ma barazot so se kurcele 30 nokauti imase poser... neka se objavat videata spustet3 gk na zemja da ne letaat tolku , i samo da znaete snimani se sto sluzbemna Kola ma Mvr gi nosete znaminjata mnogu raboti ne se znaat tuka ama ke se doznaat za brzo ke se vidime za brzo samo ne se plasete.
Автоматски споено мислење:

Чекај чекај застани. Ве болит све вас, многу сте нежни.
Пак ќе те прашам ко пред некоја страница, ко ја ваѓаше ко љоч некој Охрид кореографијата се ситеше? Болеше тогаш ?
Како бе све ве болит ко ке се напрајт против вас?
Licno ti kazuvam da ne skokate sedete si mirni uste ste presni vo Navivackite vodi mali.Nemozete da se sporeduvate ni so Komiti ni Lozari ni Ckembari.
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
123
Поени од реакции
320
Малу друга тема, ама БИТНА за фудбалот во Македонија!
А то е цел живот исмејувањето за "нивите" во кој се играт фудбалот!
На таја тема ФК Охрид имат еден од подобрите тревници, и солиден стадион за играње! И тррбит да е пример за то како требит да изгледат еден тревник.
IMG_2072.jpeg

еве и од градски во Штип тепих
 
Член од
29 август 2022
Мислења
84
Поени од реакции
269
Ne im davaj tolku znacenje na srednoskolcive,daleku se od nas oni.
Чесно дете го снема и се појави ти тука да објаснуваш што и како е
А знаеш ли зошто го снема ?
Зашто цела твоја група и прва екипа свесни се како се понижени и си ќутат

Го отру форумов дај исчезни
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.042
Поени од реакции
5.797
Лозари сега сакаат да се направат тука жртви но реалноста и вистината е дека во баражот во Мај кога играше Вардар во Кавадарци они заедно со Чкембари вршеа напади бараа навивачи на Вардар во нивниот град и глумеа хулигани на фамилијарни луѓе , а Вардар си играше со Скопје а не со нивниот тим , што значи они ја почнаа игранката и сега плачат ..
ама ако некој ги помина границите на нормалното тоа се Лозари и Чкембари што крвнички тепаа со боксирачи и шипки фамилијарни луѓе пред нивните деца,
Да знаев дека не сте љочки само вака да читав од страна, ќе помислев дека сте. Деца, родители, фамилии...какви спинови човече, па освен фронт кој беа други тепани ајде кажете, прекинете со лажење. Кои пичкици сте не ми се верва. Лозари ја почнале игранката, Чкембари ги насанкале Лозари....ало бре будало една, заборај кој кого нападна пред баражот???? Не помисли дека нападнатиот ќе посака одмазда?? Навивачки беше да пратиш некој сам до дома, навивачки е да киднапираш некој?? Кога ве шетаа вгепек низ ск плачевте, а сега нешто мафијаши вие глумите? И охрид напрајвте напад на ЕДЕН, на поединец.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
339
Поени од реакции
3.407
Ме интересира да ми дадеш твое мислење како сте далеку од нив во последниве 2-3 сезони?
Имате обработено повеќе гостување од нив?
Имате поголема констатност од нив?
Имате обработено повеќе кореографии од нив?
Не гледам дека е така па затоа те молам просветли ме со твојот одговор.
Немам нерви да се спуштам на негово ниво...
Ама во кратки црти...
100:0
Дајте друго дете... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom