Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.509
Поени од реакции
7.181
Не заебавај братe :D

За жал, двете знамиња паднаа во едни други времиња, во 2006 ако не се лажам. Војводи градеа една нова генерација, со тогаш млади деца под 18 години. Знамињата паднаа по вина на постарата генерација на Војводи, кои ги оставија децата без шанси да се одбранат. На утакмицата со Слога, Војводи беа само 20-тина луѓе. Шверцери беа дојдени во поголема бројка од околу 50-тина луѓе, плус на обичната трибина имаа помош од Балисти пошто во тие времиња стоеја добро. Шверцери беа на главната трибина, во горната трибина. При крај на утакмица, дел од нив се префрлија најдоле, во делот кон трибината на Војводи, скокнаа преку ограда и се пуштија накај Војводи. Полицијата во тие години беше апла наклонета кон албанците, наместо да го спречи влегувањето на терен, се пушти накај оние членови од Војводи кои тргнаа во одбрана на знамињата, го скапаа од ќотек еден од се уште активните членови. Шверцери лабаво си ги земаа од ограда и избегаа назад.
Наредната сезона, Шверцери дојдоа во поголема бројка, ама ги ставија на трибината на Балисти. Војводи беа во одлична бројка, спремни за одмазда, имаше присуство и на наши членови. Ама до судир не дојде. Тек таму некаде во 2009 имаше брканица, кога овие го запалија едно од знамињата.

Во тие години и Комити и Војводи се градеа врз основа на помладото членство, а постарите место да помагаат (со ретки исклучоци), само критикуваа како младината за кур не ја бива.
Тогаш постарите никогаш не помагаа во акции, дрвеа кур во кафани после утакмица. Знаеа дека пола членство мора да помине низ Бит пазар, ќе ги оставеа така 15 годишни да губат реквизити, да ги каменуваат од сите страни во автобусите. Плус едукацијата на младите беше 0 и пола од нив си шетаа со шал/маица (па дури и со знамиња, пошто секој си правеше знаме како ќе му прдне) сред непријателска територија во бројка по 1-2-ца.
Сега тие генерации знаат како им било кога биле помали, па даваат целосна поддршка на помладите и ситуацијата доживеа целосен пресврт. И ние и вие се изнапаѓавме реквизити од двете ривалски групи од нашите градови :D

Да дојдат онака поставени Шверцери на гостување ко што се на сликава од кобната утакмица, едно знаме нема да остане. Али тоа е, од грешките се учи.
Прегледај го приврзокот 361189Прегледај го приврзокот 361190Прегледај го приврзокот 361191
Имаше една дешавка кај шо ваш член е в терен во одбрана на знамето на Војводи? Или измешани ми се сеќавањата!? Сигурен сум дека имаше некоја таква слика:D

Му го заборајв прекарот на дечкото ама после доби забрана кај вас на трибина заради то шо беше редовен и истакнат на трибина кај Гробари или Делије.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.384
Поени од реакции
28.233
Имаше една дешавка кај шо ваш член е в терен во одбрана на знамето на Војводи? Или измешани ми се сеќавањата!? Сигурен сум дека имаше некоја таква слика:D

Му го заборајв прекарот на дечкото ама после доби забрана кај вас на трибина заради то шо беше редовен и истакнат на трибина кај Гробари или Делије.
И мене ми се врти таа слика. Не беше член туку бивши воџа, па редовно почна да оди со Алкатраз. За жал еден од поспремните дечки беше, ама очигледно не беше добар со паметот.
 
B

BigMac

Гостин
И мене ми се врти таа слика. Не беше член туку бивши воџа, па редовно почна да оди со Алкатраз. За жал еден од поспремните дечки беше, ама очигледно не беше добар со паметот.
Ако к_ко дечкото беше еден од поспремните тогаш јас сум супермен
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.182
Поени од реакции
2.112
Za sirenje propaganda prvi ste u balkan, a u zivo begate od svadbar.

eden svadbar vi izleze site nazad se trgnavte i srekja sto ima video od toj slucaj inace ke kazavte deka toj izbega :ROFLMAO:, toa video zboruva mng za dusata na vasata grupa..
Ако си дел од навивачка може ли да ни кажеш колку гостувања имаа Шверцери оваа полусезона, и зошто не одите у Кичево на натпреварите кога вашиот клуб е домаќин таму .


Имаше една дешавка кај шо ваш член е в терен во одбрана на знамето на Војводи? Или измешани ми се сеќавањата!? Сигурен сум дека имаше некоја таква слика:D

Му го заборајв прекарот на дечкото ама после доби забрана кај вас на трибина заради то шо беше редовен и истакнат на трибина кај Гробари или Делије.
Точно е.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Сеа на МЗТ ќе видиме колку продадени души ќе дојдат у сала.

Антич е нон стоп доле со Тимчо, сигурно пак ќе биде али сеа со Звезда маичка.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.622
Поени од реакции
70.301
Имаше една дешавка кај шо ваш член е в терен во одбрана на знамето на Војводи? Или измешани ми се сеќавањата!? Сигурен сум дека имаше некоја таква слика:D

Му го заборајв прекарот на дечкото ама после доби забрана кај вас на трибина заради то шо беше редовен и истакнат на трибина кај Гробари или Делије.
Да, ама не е на натпреваров од 2006-та кога паднаа знамињата.

Тоа беше на Шкендија-Тетекс во август 2010, кога Војводи фрлија солзавец кај нив на трибина.
Скоро цела трибина се повлече во тој момент нагоре, а знамињата им беа развлечени на цела ограда. Членови на Шверцери кои беа дојдени на главна трибина (одма до трибината на Војводи), скокнаа од трибина за да им земат знаме на Војводи од ограда што беше најблиску до главната трибина.
Ама К***о им скокна во терен и го нокаутира шверверадосот :D
Автоматски споено мислење:

Ако к_ко дечкото беше еден од поспремните тогаш јас сум супермен
Може не бил од најспремните, ама за разлика од другите, неколку пати помогна кога ни требаше помош од тогашните постари членови (иако и самиот тој не беше толку постар) :D
Да не набројувам, сам доаѓаше да помогне кога сме биле напаѓани од побројни противници.
Кога работеше како обезбедување, дури и после заминувањето од Комити, има помогано на македонски деца по дискава во фрки.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2022
Мислења
26
Поени од реакции
109
Прегледај го приврзокот 361271

80% od navivackite grupi vo severna treba da idat u penzija od Sverceri ova e realnosta slikite ne lazat.

Cair za vas bil pekol zatoa ne glumet
Хулиган број 5, повели:)

До кога со глава во ѕид бе дечки? Ние ударно знаме ви вадиме (не лажете дека не ви е ударно, зошто имаме слики од натпревари каде што ви стои единствено на ограда), ве мочаме на сред прослава, а вие на тоа ставате слика од факинг маичка собрана од некое дете, и пишувате Who is next?
Па само минатата недела паднавме неколку ваши дуксери, маички и сл. Дел објавивме тука, ама срамота е да се фалиме толку со една таква акција. ЗНАМЕ Е ЕДИНСТВЕН РЕЛЕВАНТЕН ПАДНАТ РЕКВИЗИТ! Еве вака ќе ти пишам, со надеж дека имаш IQ поголемо од починат носорог, па ќе можеш да ја разбереш конечно разликата.
Џабе толкава поддршка од ДУИ к МВР. Џабе вадење лисици, џабе вадење од станици. Не ве бива! Да сум на твое место би се замарал зошто при сите пари и врски кои ги имате, цела година доаѓате 50 души на трибина. Дел од вашите членови тука, кога ја видоа сликата со знамето се повлекоа. Укапираа дека е game over. Само вие неедуцирани џаболебари се трудите тука и испаѓате смешни!
Продолжете само:) Ајде да видиме следниот "хулиган" што ќе измисли...
Еве ви мотивација

Udarno zname od Vojvodi (2), Udarno zname od Ckembari (2), Udarno zname od Vinari (1), Majmuni (1)

I eve ti i tebe motivacija plus vase udarno zname zapaleno u srede Gradski stadion. 152CE491-3777-409B-A8F2-86DAF1DC26DB.jpeg

Site navivacki grupi da se soberete u makedonija ama bas site nemate trofei kolku sto imat Sverceri..

Sami protiv site i pojaki sme od bilo koga! $$$
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
399
Поени од реакции
2.281
Прегледај го приврзокот 361271

80% od navivackite grupi vo severna treba da idat u penzija od Sverceri ova e realnosta slikite ne lazat.

Cair za vas bil pekol zatoa ne glumet



Udarno zname od Vojvodi (2), Udarno zname od Ckembari (2), Udarno zname od Vinari (1), Majmuni (1)

I eve ti i tebe motivacija plus vase udarno zname zapaleno u srede Gradski stadion. Прегледај го приврзокот 361273

Site navivacki grupi da se soberete u makedonija ama bas site nemate trofei kolku sto imat Sverceri..

Sami protiv site i pojaki sme od bilo koga! $$$
Идете покажете ја пак моќта на празен градски да се сликате со шал и магла дома.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
655
Поени од реакции
2.478
На овие од партија им имаат кажано да лаат волку. Досега никаде ги немаше и сега одеднаш лаат како кучиња. Ништо чудно да се спрема нешто (нормално политички).
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.488
a zs ne doagjate vie u Cair toa da go napraite? Ili ke se vadite kako i sekogas deka ne e navivacki poteg i takvi slicni gluposti.
Друже у 4 саат сабајле за нова година обично нотмалнит луѓе дупат нешто. Искрено не дека сте нормални, ама и вие ми личите дека сте си го бапнале по еднаш на Градски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom