Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Сигурно ќе се игра во Скопје втората? Нели имаше инфо дека ќе се игра у друг град?
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
15
Па Мајмуните се со Вмро/ФФМ, нормално дека тие ќе отидат бидејќи само за нив се поделени карти и се ослободени од работа.... Комитите и Чкембарите се отерани упичкуматер со Вмро/ФФМ и логично дека нема да ја бодрат репрезентација.
A sto komiti i ckembari cekaat da im dadat karti i avtobusi tie od vmro i ffm za da ja bodrat reprezentacijata hh smesni ste
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Треба еднаш засекогаш да се надминат проблемите ФФМ-Навивачи и сите македонски навивачки групи да се обединат (Фаланга) барем кога се игра Македонија-албанија или Македонија-грција.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
A sto komiti i ckembari cekaat da im dadat karti i avtobusi tie od vmro i ffm za da ja bodrat reprezentacijata hh smesni ste
Не чекаат,не ни сакаат тоа е работата..сите знаеме дека ФФМ е партизирано до коска и никој не сака да си има работа со тие криминалци..Комитите и Чкембарите на времето најмногу ја бодреа репрезентацијата на секој натпревар ама од кога фудбалот се исполитизира си еба мајката све.

Комитите се 1000 пати изгорени од таа партизирана полиција и тотално растурени заради нив,и сега треба да одат да ги бодрат нивните лајненици?..исто и Чкембарите?..кога беше кампањата за нов стадион трпеа невидена репресија од државните органи и институции на секаков начин..од казни,закани,уцени..и сега и тие треба да се закреваат од овде и да ја бодрат Македонија што е водена од партизирана институција?..самата власт не направи да си ја мразиме државата и јас тотално ве разбирам вас Албанците што ја мразите оваа држава,тоа ние самите Македонци ја замразивме па што остана за вас.[DOUBLEPOST=1473099728][/DOUBLEPOST]
Треба еднаш засекогаш да се надминат проблемите ФФМ-Навивачи и сите македонски навивачки групи да се обединат (Фаланга) барем кога се игра Македонија-албанија или Македонија-грција.
Да се надминат проблемите?..нема теорија додека е оваа криминална партија на власт исто и во ФФМ..тие ѓубриња направија вистински хаос во државата на секаков начин исто се опфатени и навивачките групи и спортските колективи..Комитите и Чкембарите имаат плаќано многу казни и што немаат претрпено заради овие смрдените што ни ја водат државата..треба првин самата држава да си го почитува и негува својот народ како што треба,потоа законите да важат за сите исто(а не за Балисти и Шверцери ништо да не важи) па потоа со текот на времето да се средат работите.
 
Последно уредено:
Член од
11 јуни 2014
Мислења
159
Поени од реакции
92
Па Мајмуните се со Вмро/ФФМ, нормално дека тие ќе отидат бидејќи само за нив се поделени карти и се ослободени од работа.... Комитите и Чкембарите се отерани упичкуматер со Вмро/ФФМ и логично дека нема да ја бодрат репрезентација.
абе кај све отерани вие со вмро и ффм не треси глупости пола чкембари во рек кој ве вработи ??? само гомна да се јадело
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Забележав нешто :)
При интонирањето на химната не само што најгласни во свирежите беа балисти, кувари во нашата репрезентација не изговорија ниту буква од химната.
И како бе сега соживот... Со сила убавина...
+ гаши ми личеше како тазе вратен од Сирија :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.631
A sto komiti i ckembari cekaat da im dadat karti i avtobusi tie od vmro i ffm za da ja bodrat reprezentacijata hh smesni ste

Cekaat ffm sto ke bide pro makedonska. Sto ke zabrani politicki tvorevini ala skendi, sto ke im dozvoli na teteks da si igraat na svon stadion i sto ke gi otera indijancite od repka. Iskreno me boli kur za niv dur ima sipci u ekipata
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
абе кај све отерани вие со вмро и ффм не треси глупости пола чкембари во рек кој ве вработи ??? само гомна да се јадело
Мене никој не ме вработи,тие шо ги вработија не се повеќе дел од Чкембари поради самите причини и затоа групата драстично се намали...Чкембарите беа едни од ретките шо се кренаа против оваа власт пред бомбите па затоа јадоа невидена репресија посебно за време на летото 2014 кога беше кампањата за нов стадион..ако Пискачот,Трската и Питбулот беа вработени не значи дека сите се
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom