Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Да, се собравмо “150“ души со вас и ве ебевмо свите 6.000. Појма немаш од навиање, две чисти си немаш. Мислиш за една навиачка група да е добра, треба само квантитет, а квалитетот не го гледаш. Па што ако сте најмногу бе, кога изгледате како у театар да сте?? Ќе викнете 2-3 пута шкендије шкендија, ќе испеете цела утакмица 2 песни, ќе извреѓате све што е можно...и вие сте биле најдобри у Македонија :pos2: Али не мислим по кузнае кој пат да кажуем дека треба многу за да дојдете барем меѓу први 3, а за најдобри да бидете тешко.

ne ebate ?
imas snimki gleaj koj kogo go eba i koj Spie vo stadion !!!!

samo so Shkendija navivate so renova se soberete 20 dusi 15 od niv se pod 14 godini i 2 pati skandirate i cao....Aj staj sliki ova sezona kade navivavte osven so Shkendija i so Vardar... Aj da vidat ljugeto kolku ste navivale !!!
nemate ni 1 edna pesna vashe sve ste gi kradele od Komiti,Grobari,Delje !!! Do sega ste izgubele 5 transparenti....

i vie tifogrupa ?

--- надополнето ---

Ѕвер !
За група шо изгубила транспарент кажуе дека имале солидна "сезона"..... ( полусезона сме иначе )
Може си у право за Комити дека сме далеку од нивото што било порано,тоа е факт,али за групата индијанци твоја и натаму сме поим за навивање.
По незнам кој пат да ти се каже,не е само бројката битна. Секоја чест за бројот на гледачи што го имате,али ќе повторам ГЛЕДАЧИ !
Grupa indijanci ?? ne we drugar imas snimka gledaj koj se slusa poveke vo gradski i ako bevme 3 pati po malce od vas gleaj koj bese ZAKON VO SKOPJE !
ajde bojrum u Tetovo so Shkendija....Ste zabrele koga gostuvavte posledniot pat....i da se vidi koj e koj...ama nesto da znaete nema da projdete tolku dobro kako sto projdevmo nie vo skopje !!

--- надополнето ---

 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ova godina e naj ne uspeshnata godina za TIFO SCENATA VO NASHATA DRZAVA

Ballistet : Navivavme sekoj natprevar doma samo 1 natprevar bojkotiravme zs imavme problemi so upravata no bese se resheno....(I ako bevme kazneti 2 natpervari bez publika navivavme od nadvor od stadionot)
Gostuvanjeto imavme gostuvanje skoro na sekoj natprevar nekoj natpervari i ako bevme kazneti kako sto e primerot so Rabotnicki,Teteks i drugi vlegovme so sila vo stadion za da go bordime timot do kraj.. Ova godina bevme naj kritikuvani od telivizite za incidientie vo Kicevo,Tetovo ( so teteks) ....Za najdobroto izdanie go pocetuvam natprevarot so renova Doma, Prviot natprevar so teteks i Gostuvanjeto so Vardar.
Isto taka navivavme i vo sala za Odbojka i za Mal futball ....!
Bevme vo Albanija za 2 natprevari protiv Bosnia i Makedonija ....
Family Aerodrom:
Ova sezona bese najdobrata sezona za niv do sega sto se formirani....Bea najdobri vo salla za ova godina...isto taka bea i naj kritikuvani od telivizite...

Komiti: najslaba sezona za niv do sega...Edno tifogrupa sto se narekuvase kako gordosta na Makedonija sega e tolku dole za futball !!

Ckembari : Kako sekogas cela sezona napraete 1 gostuvanje ili maksimum 2 ...I + ne navivavte sekoj natprevar vo Bitola !!! I ako Komitite go imat najslabata sezona pak ste daleku od niv !!

Wild Boys ( Shvercerat ) : Dobro izdanie vo sala . Navivale skoro sekoj natprevar vo Sala za Liria ... Osven so Aerodrom !

Vojvodi : Slaba sezona od niv..mozat da se soberat 150 dusi samo koga igrat so Shkendija....Nemat ni 1 gostuvanje ova sezona....Doma navivat 40 dusi ..imat propushteni natprevari i doma !!!!

Falanga Stip : Solidna sezona za niv...Navivale skoro sekoj natprevar imat gostuvanje i vo Tetovo so teteks !!

Gjaoli Kicevo : Najslaba grupa vo nashta drzava nemat vrska so navivanje... !!!!


eve nesto od mene za ova sezona !!

И најслаба сезона да имаат (не знам само од кај заклучи дека е најслаба), Комити се поим за вашата циркузантска група, што прославува успех со зурли и тапани. Да не праиме муабет што само на едно гостување полусезонава се појавивте со транспарент како организирана навивачка група, за разлика од Комити кои до бојкотот ги остварија сите гостувања.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
ne ebate ?
imas snimki gleaj koj kogo go eba i koj Spie vo stadion !!!!

samo so Shkendija navivate so renova se soberete 20 dusi 15 od niv se pod 14 godini i 2 pati skandirate i cao....Aj staj sliki ova sezona kade navivavte osven so Shkendija i so Vardar... Aj da vidat ljugeto kolku ste navivale !!!
nemate ni 1 edna pesna vashe sve ste gi kradele od Komiti,Grobari,Delje !!! Do sega ste izgubele 5 transparenti....


i vie tifogrupa ?

--- надополнето ---



Grupa indijanci ?? ne we drugar imas snimka gledaj koj se slusa poveke vo gradski i ako bevme 3 pati po malce od vas gleaj koj bese ZAKON VO SKOPJE !
ajde bojrum u Tetovo so Shkendija....Ste zabrele koga gostuvavte posledniot pat....i da se vidi koj e koj...ama nesto da znaete nema da projdete tolku dobro kako sto projdevmo nie vo skopje !!

--- надополнето ---

Сликите са стаени кај што им е местото, нема потреба ја да ти докажуем овде и да ставам слике.
Друго, ние ако немаме песни, вие имате :pos2: Греота сте бе, 2 песни не пеете за шкендија на утакмица. И сеа некој ќе се јави, и ќе ми поставува текстови од песни за шкендија. КОЛКУ ОД НИВ ГИ ПЕЕТЕ НА СТАДИОН?? Тоа ве прашуем ја??? Само знаете да пцуете, да провоцирате и ништо повеќе.

И како последно, кажи ми жити све кој са тиа песне препеани од Делије и од Гробари?? :pos2: Една барем кажи ми и ќе бидем задоволен. Немора да тресеш само глупости, барем еднаш прво размисли што да пишеш, па после пиши.
 
B

Beck's

Гостин
nema da navleguvam vo diskusija posto me mrzi,imam samo edna poraka do komitkite: Veni Vidi Vici,nie imame pravo na zbor,a vie ke treba da cekate do 5 Mart,posle moze da se nosime so diskusii
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
eve nekoj sliki od ova sezona
vo Tirana pred natprevarot Albanija vs Bosna

Shkendija vs Horizont T

Shkendija vs renova (1 utakmica)


Shkendija vs teteks 1 (utakmica)


teteks vs Shkendija 2





vardar Shkendija



Shkendija skopje !

Napredok Shkendija


Shkendija renova 2

Albanija vs Makedonija


eve nesto od mene koj ima pojce sliki neka gi stava !

--- надополнето ---

Сликите са стаени кај што им е местото, нема потреба ја да ти докажуем овде и да ставам слике.
Друго, ние ако немаме песни, вие имате :pos2: Греота сте бе, 2 песни не пеете за шкендија на утакмица. И сеа некој ќе се јави, и ќе ми поставува текстови од песни за шкендија. КОЛКУ ОД НИВ ГИ ПЕЕТЕ НА СТАДИОН?? Тоа ве прашуем ја??? Само знаете да пцуете, да провоцирате и ништо повеќе.

И како последно, кажи ми жити све кој са тиа песне препеани од Делије и од Гробари?? :pos2: Една барем кажи ми и ќе бидем задоволен. Немора да тресеш само глупости, барем еднаш прво размисли што да пишеш, па после пиши.
kaj se staeni ? ne sum vidol sliki od natpervarot Shkendija teteks ? kazi deka ne ste navivale !!

Eve edna pesna : ( go ispeate i vie i komitite aj sega ke kazes ovie kradele od vas a ?)
1.58 Kradena

EVE SO FAKTI DRUGAR !!

--- надополнето ---

Сликите са стаени кај што им е местото, нема потреба ја да ти докажуем овде и да ставам слике.
Друго, ние ако немаме песни, вие имате :pos2: Греота сте бе, 2 песни не пеете за шкендија на утакмица. И сеа некој ќе се јави, и ќе ми поставува текстови од песни за шкендија. КОЛКУ ОД НИВ ГИ ПЕЕТЕ НА СТАДИОН?? Тоа ве прашуем ја??? Само знаете да пцуете, да провоцирате и ништо повеќе.

И како последно, кажи ми жити све кој са тиа песне препеани од Делије и од Гробари?? :pos2: Една барем кажи ми и ќе бидем задоволен
. Немора да тресеш само глупости, барем еднаш прво размисли што да пишеш, па после пиши.
kaj se staeni ? ne sum vidol sliki od natpervarot Shkendija teteks ? kazi deka ne ste navivale !!

Eve edna pesna : ( go ispeate i vie i komitite aj sega ke kazes ovie kradele od vas a ?)
1.58 Kradena

EVE SO FAKTI DRUGAR !!

dovolen si sega ?
 
Z

ziko bt

Гостин
Ova godina e naj ne uspeshnata godina za TIFO SCENATA VO NASHATA DRZAVA

Ballistet : Navivavme sekoj natprevar doma samo 1 natprevar bojkotiravme zs imavme problemi so upravata no bese se resheno....(I ako bevme kazneti 2 natpervari bez publika navivavme od nadvor od stadionot)
Gostuvanjeto imavme gostuvanje skoro na sekoj natprevar nekoj natpervari i ako bevme kazneti kako sto e primerot so Rabotnicki,Teteks i drugi vlegovme so sila vo stadion za da go bordime timot do kraj.. Ova godina bevme naj kritikuvani od telivizite za incidientie vo Kicevo,Tetovo ( so teteks) ....Za najdobroto izdanie go pocetuvam natprevarot so renova Doma, Prviot natprevar so teteks i Gostuvanjeto so Vardar.
Isto taka navivavme i vo sala za Odbojka i za Mal futball ....!
Bevme vo Albanija za 2 natprevari protiv Bosnia i Makedonija ....
Family Aerodrom:
Ova sezona bese najdobrata sezona za niv do sega sto se formirani....Bea najdobri vo salla za ova godina...isto taka bea i naj kritikuvani od telivizite...

Komiti: najslaba sezona za niv do sega...Edno tifogrupa sto se narekuvase kako gordosta na Makedonija sega e tolku dole za futball !!

Ckembari : Kako sekogas cela sezona napraete 1 gostuvanje ili maksimum 2 ...I + ne navivavte sekoj natprevar vo Bitola !!! I ako Komitite go imat najslabata sezona pak ste daleku od niv !!

Wild Boys ( Shvercerat ) : Dobro izdanie vo sala . Navivale skoro sekoj natprevar vo Sala za Liria ... Osven so Aerodrom !

Vojvodi : Slaba sezona od niv..mozat da se soberat 150 dusi samo koga igrat so Shkendija....Nemat ni 1 gostuvanje ova sezona....Doma navivat 40 dusi ..imat propushteni natprevari i doma !!!!

Falanga Stip : Solidna sezona za niv...Navivale skoro sekoj natprevar imat gostuvanje i vo Tetovo so teteks !!

Gjaoli Kicevo : Najslaba grupa vo nashta drzava nemat vrska so navivanje... !!!!


eve nesto od mene za ova sezona !!

се чудам од каде овај компетентен да кажва како поминала сезоната сепак на крај краева вакви постој треба да се очекват од некој барем малце упатен во навивањето а и да е член на навивачка група пошто дечково незнај шо збора
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
се чудам од каде овај компетентен да кажва како поминала сезоната сепак на крај краева вакви постој треба да се очекват од некој барем малце упатен во навивањето а и да е член на навивачка група пошто дечково незнај шо збора
pa aj kazi ti nesto za ova polusezona za naviackite grupi ? dali znaes vopsto deka ima eden grad sto se narekuva Tetovo ? ili go nemas vo harta ? znam deka se plasis so Shkendija pa dojdi so teteks....
Ne e sezona da gostuvas na 1VARDAR !!!:toe:
 

Ballist100%

Ballistet Tetove 1992
Член од
5 декември 2010
Мислења
191
Поени од реакции
39
Dosega sme najdobri vo mak. tifo scena ... i toa ubedlviooo....

Imame , FAKTI , ARGUMENTI , i sve deka u ovaa polu sezona ubedlivo sme najaci od site .. BALLISTI ZAKON

A vie vojvodite 150 dusi , i sakate da praete nesto , aj spijte do 9 na stadion , znaete koga igrate so nas so se slucuva ...

Tooo NASIII NAPRED SHKENDIJA.....BALLISTI ZAKON nema sto..

--- надополнето ---

Vi se dopaga ova :


neli bevme kazneti da ne vlezevme na ovoj mec , :S , a kako vlegovme vo ta brojka , na raboten den XAXAXAXA


BALLISTI ZAKON
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.747
Што се мачите воопшто да го читате бе. Чекајте да ми помине уште некој колоквиум па ќе излезам и јас со моите гледишта :)
Доволно е да му прочиташ што пишал за Шверцери т.е. нивната подгрупа па ќе сватите колкаво знаење има од животот :)
Имаше неколку Шверцери на форумов што имаа реални постови и убаво го познаваа нашиот јазик, али ете не им текнало да поминат по темиве, пошто ако ги читаат постовиве на легендава сигурно живи се јадат што се братски групи :icon_cool
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Еве јас ќе објаснам бидејќи изгледа некој не излегол од Тетово или нема јутјуб отворено дома па за да коментира...
Ф.А. најдобри мислим беа, со непобедливоста на домашен терен и гостувањата во Борис Трајковски и низ другите скопски сали... Куманово, Прилеп, Кавадарци и сеа покрај забраната за гостувања заминаја во Струмица на неорганизиран начин си купија карти си влегле и почнале да навиваат, мислим секоја чест... Со оглед на тоа цело време пеат за својот тим без престан цела утакмица, а и доволен доказ е тоа што Мзт загуби само еднаш годинава и тоа на гости со околу 30 разлика од Фени, но затоа после дома ги победија...
ЦПБ- добра бројка, добро навивање, одлично гостување во Кавадарци, за некои гостувања сакаја да се оправдаа заради нивното отсуство, но некако како да имаа лошо оправдание за тоа..., задржаа некој континуитет во последно време иако претходнава сезона не беа така постојани
Комити- добра сезона за нив до бојкотот, а после продолжија и во ракомет... Ама и со оглед на состојбата на ФК Вардар имаа добри изданија...
Чкембари- две гостувања фудбал, едно ракомет... дома ракомет одлични (тука мислам на натпреварот со Адемар, за другите утакмици незнам...), а фудбал мислам дека разочараја... за 25 годишнина само 400-500 душе е недозволиво за град од 100 000 жители... , а на другите утакмици па и ве немаше многу.
Кумани- Не е мала работа да се навива ракомет и кошарка, а остварени и неколку гостувања (Скопје, Велес...) како реобновена група одлична бројка и солидно навивање како за нов почеток
Војводи- одлично навивање на неколку утакмици, на пример со Шкендија натпревар кој сите го гледавте на интернет... имаше и добри изданија со Вардар, Брегалница, Пелистер, Ренова... добра полусезона, но не беше задоволителна за нас...
Балисти- Еве ги "најаките" со поставувањето на видеото(малку погоре од постов мој) каде што навивањето во клипот е пред утакмица, све се кажува... Имаат одлична бројка, неколку супер гостувања (Скопје, Кичево...) ама тоа што немаја никаде транспарент голем минус... ама џабе квантитет кога нема квалитет! Треба многу да се поправите во навивањето за да се натпреварувате со горенаведениве, нешто што дел од вашите членови го потврдуваат....
Другите групи каде каде добри... Фаланга солидни исто како и Пирати, Лавови (дивизион ханриево) имав еднаш прилика да ги гледам и доста солидни за трета лига... Шверцери само 2-3 утакмице на кошарка...
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
Еве нешто од нас од оваа сезона



 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom