Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2012
Мислења
41
Поени од реакции
382
Се ситам на фактот што Комити одвоија време да ја фарбаат паролата од Лозари за да добијат медиумско внимание и подобар публицитет, иако тоа АПСОЛУТНО го прекршува секој "фер" кодекс, или како да го наречам не знам. Еднакво со ова е, од падната една ваша маица, да го прекопирам дизајнот, и да извадам уште 15 нови такви маици за да има поголем ефект. Фер е? Свесни сте дека не, но од преголемиот очај и омраза врз Лозари не прифаќате грешки, па од кога камерите излегоја во јавност (не по ваша полза) наместо да ја прифатите глупоста, уште толку навлеговте во гомна со пораката ,,Ќе се чудите!", па еве. Да се чудиме на незадоволителната бројка што сами си ја предизвикавте и покрај толкава мобилизација? Да се чудиме на катастрофалните пароли, погрди од оние на Винари Неготино? Да се чудиме за тоа што вложивте труд во ЛАГА со кореото на Лозари, притоа не правејќи своја кореографија? Да се чудиме во тоа што 70% од времето скандиравте против Лозари, наместо за Вардар? Да се чудиме на нападот врз момче и девојка и украдените шорц и патики? Или влегувањето во неговата кола и обид за кражба? Да се чудиме на добриот клуб што е на претпоследно место? Да се чудиме што форумот го доживувате како секојдневие и дом, па уште и некоментирање на било која НГ овде го сметате како кукавичност, wtf? И уште многу, не вреди да пишувам за едноумни кр... Некои од овде, очигледно, единствено овде имаат право на глас, па се понашаат ко ненормални. Очајниот Saber халуцинира некој лик од пред 15 години на форумот, BigMac освен (сендвичи) јадење, друго не знае, друг BiggerMac освен мачка, форумот и кладилница, за друго не чул,....Ама еве, уште се чудиме! Излишно е реплицирање од било кого, местово не нуди никаква дискусија (со чесни исклучоци) па затоа уште еднаш, УШТЕ СЕ ЧУДИМЕ!...... < 3
Koa sme veke kaj "fer":
Fer-posteno dojdovme u kavadarci izmocavme sve, pa makar i nisto ne zemale.
A lozarcinja so se praat mangupi I mislat deka bitolcani ke gi branat, si go izedoa fer-posteno.
Sea ke se preispitaat koj gi tasnal kako zosto...
Vie slobodno drkajte!
:drk:
 
Член од
16 април 2023
Мислења
24
Поени од реакции
53
Некој по детално да ми одговори денеска на натпреварот бил фатен за врат претседателот на Вардар М.М
 
Член од
12 март 2022
Мислења
117
Поени од реакции
900
IMG_9922.jpeg

Само еден ден разлика од Гевгелија, Чкембари дупло повеќе…
Каква поддршка им дадовте на браќата од постоењето на вашето братство, освен што ги турнавте да си направат непријател што немаат капацитет сами да се носат со последиците..

После таков упад во сала и мочање во сред Кавадарци, не смеевте на утакмицава да си дозволите “0” обиди да направите било што, дури по цена сите да бидат уапсени за да докажете дека сепак не сте куртон група.

Ајде ок останатото навивање, ама кога ја почнавте онаа “Дојдовте во Битола и наебавте” ми идеше да заплачам…

Севкупно за нас едно добро одработено гостовање, 4 буса, 2 комбиња и неколку коли што ни се приклучија по пат од останатите градови (Берово, Делчево, Неготино, Велес, Струмица) секоја чест за момците, трибината беше премала за да не собере, според мене бевме повеќе од 300 луѓе.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.498
Поени од реакции
9.999
Неколку дена само се напаѓаме еве ќе ги пофалам Лозари дека денес убаво изгледаа, ја личеше трибината, убаво корео, плус некоја димна покасно, фалеа уште барем 100, 200 луѓе за перфекција, и копот да не биде со толку празен простор, искрено очекував нешто поголема бројка. За навивање, од наш коп не може добро да се процени нормално, делуваше за ништо посебно и од двете страни според мене. Кај нив нормално како и кај сите групи кога ќе се соберат за некоја побитна утакмица луѓе што не биле две години, кај нас пола луѓе не се ни на трибина, ако може да се нарече трибина тоа бетонот од два реда, стварно е премал просторот за група од над 100 луѓе, не знам каква кореографија може да очекува некој на таков простор, или некое надпросечно издание. Бројката си беше сосема добра 250 до 300 луѓе.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
32
Поени од реакции
59
Некој по детално да ми одговори денеска на натпреварот бил фатен за врат претседателот на Вардар М.М
Ne be praj majtap bitolcanecot M. M. vi praj filmoj za da se kandidira na lista na izbori a na lokalni ke vi odi maliot M. S. od lisice se sprema teren, vazno dzandarite (civilka) ke vi gi vozat znaminjata za sekoj slucaj oti kikbokserite duri treniraat vo vizbata nasproti dukanot na Mile a drugite bojat koreografija vo salata Madzari a Zmicko ke klava slika na fb deka naviva za 1961 protiv Pelister i posle site se "cudat" oti bile muabetite i parolite deka ste partiski proekt od 1947 pa navamu. Kako bese onaa udba nasa sudba, tuka klub na partijata nikogas pa ni togas klub na narodot samo kuropusacite od Strumica, Veles, Negotino, Radovis i drugite sela se uste ne gledaat!
Zemete uste malku belo, mozi ke vi porasnat madinja za napad na Ckembari nadvor od skopje (samo bez cakmaci i kamenja) kade sto ve galat kako beli mecki ima da vidite krokodili i aligatori ebave narkomanite ke ve vratime prvo odelenie so toj frizerot od strumica, baceto od negotino i taksistot od radovis doma ke vi dojdime ulajjj ke placite kako zabolekarot od mislesevo krv da vi ebam posle site sme Makedonci da ne tuzite(da ne gi prijavele speed huliganite) ako nie tuzime ne se tie navivaci samo obicni gledaci so deca pa i denes da vi ebam narkomanskiot na trenerot od golmanite sila prodavate a kucinjata dzandarski vi pravat mesto i posle oti ve mrazime pa vo tursko vaka ne bilo, za edni majka za drugi makeja sreka so ne ste uste na vlast ama togas ke vi go donesat pak bosko ludi ili johan ustvari i mile ke ja zbrka rabotata tolku pamet imate
 
Член од
13 август 2023
Мислења
32
Поени од реакции
59
Изгледа ставиле интернет во бигорски
Sakas sliki da gi vidis koj odat od vasite vo Bigorski kaj gavolot so mantija? Kaj nas odamna se rascitija rabotite, vie uste ne znajte koj vi se na tango so gjavolot pocnuvajki od zmicko, so cela partija pa nadolu do tn vodzi i street fighteri
Edit: Nadoplnuvanje od prethodniot stav na parlamentarna lista vo dobitna pozicija ke bidi Borko svinjata, za da bidi komplet slikata a vie dumajte do togas
 
Последно уредено:
Член од
2 февруари 2023
Мислења
104
Поени од реакции
480
Ne be praj majtap bitolcanecot M. M. vi praj filmoj za da se kandidira na lista na izbori a na lokalni ke vi odi maliot M. S. od lisice se sprema teren, vazno dzandarite (civilka) ke vi gi vozat znaminjata za sekoj slucaj oti kikbokserite duri treniraat vo vizbata nasproti dukanot na Mile a drugite bojat koreografija vo salata Madzari a Zmicko ke klava slika na fb deka naviva za 1961 protiv Pelister i posle site se "cudat" oti bile muabetite i parolite deka ste partiski proekt od 1947 pa navamu. Kako bese onaa udba nasa sudba, tuka klub na partijata nikogas pa ni togas klub na narodot samo kuropusacite od Strumica, Veles, Negotino, Radovis i drugite sela se uste ne gledaat!
Zemete uste malku belo, mozi ke vi porasnat madinja za napad na Ckembari nadvor od skopje (samo bez cakmaci i kamenja) kade sto ve galat kako beli mecki ima da vidite krokodili i aligatori ebave narkomanite ke ve vratime prvo odelenie so toj frizerot od strumica, baceto od negotino i taksistot od radovis doma ke vi dojdime ulajjj ke placite kako zabolekarot od mislesevo krv da vi ebam posle site sme Makedonci da ne tuzite(da ne gi prijavele speed huliganite) ako nie tuzime ne se tie navivaci samo obicni gledaci so deca pa i denes da vi ebam narkomanskiot na trenerot od golmanite sila prodavate a kucinjata dzandarski vi pravat mesto i posle oti ve mrazime pa vo tursko vaka ne bilo, za edni majka za drugi makeja sreka so ne ste uste na vlast ama togas ke vi go donesat pak bosko ludi ili johan ustvari i mile ke ja zbrka rabotata tolku pamet imate
Допри ме свети човече! Кажи ми што да земам за викенд да ми биде вака?
 
Член од
13 август 2023
Мислења
32
Поени од реакции
59
Допри ме свети човече! Кажи ми што да земам за викенд да ми биде вака?
Heleks, Loram, Tromadol eden joint plus dve crti i samo rakija oti pivo tie za mockovci, da ne ve lazat deka sluzi za ladenje a meguvreme gledas sliki od isto E. P. so crvenata(roze) kosa so ke bidi na predlozena lista od dp*ne oti se slikase kaj vas vo prv red na Komiti, ova tie samo za iskusni nemoj da go probuvate doma za indikaciite da se sivetuvate so vasiot lekar ili framacevt pa za godina, dve ko ke igrate na gradski ke ti dadam predvidenie deka ke vi padnat udarnite transoj oti se teski za nosenje do kaj kuceto lajka ili kako se vikase
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Heleks, Loram, Tromadol eden joint plus dve crti i samo rakija oti pivo tie za mockovci, da ne ve lazat deka sluzi za ladenje a meguvreme gledas sliki od isto E. P. so crvenata(roze) kosa so ke bidi na predlozena lista od dp*ne oti se slikase kaj vas vo prv red na Komiti, ova tie samo za iskusni nemoj da go probuvate doma za indikaciite da se sivetuvate so vasiot lekar ili framacevt pa za godina, dve ko ke igrate na gradski ke ti dadam predvidenie deka ke vi padnat udarnite transoj oti se teski za nosenje do kaj kuceto lajka ili kako se vikase
Ti si legenda brat ostaj za nas narkomani vakvi takvi ama sto amfos si stavil vo tebe vaka da meles kazi ,ti kazale vo drustvo prekini da zboris dosagas i tuka najde da tropas gluposti ?
Автоматски споено мислење:

Ne be praj majtap bitolcanecot M. M. vi praj filmoj za da se kandidira na lista na izbori a na lokalni ke vi odi maliot M. S. od lisice se sprema teren, vazno dzandarite (civilka) ke vi gi vozat znaminjata za sekoj slucaj oti kikbokserite duri treniraat vo vizbata nasproti dukanot na Mile a drugite bojat koreografija vo salata Madzari a Zmicko ke klava slika na fb deka naviva za 1961 protiv Pelister i posle site se "cudat" oti bile muabetite i parolite deka ste partiski proekt od 1947 pa navamu. Kako bese onaa udba nasa sudba, tuka klub na partijata nikogas pa ni togas klub na narodot samo kuropusacite od Strumica, Veles, Negotino, Radovis i drugite sela se uste ne gledaat!
Zemete uste malku belo, mozi ke vi porasnat madinja za napad na Ckembari nadvor od skopje (samo bez cakmaci i kamenja) kade sto ve galat kako beli mecki ima da vidite krokodili i aligatori ebave narkomanite ke ve vratime prvo odelenie so toj frizerot od strumica, baceto od negotino i taksistot od radovis doma ke vi dojdime ulajjj ke placite kako zabolekarot od mislesevo krv da vi ebam posle site sme Makedonci da ne tuzite(da ne gi prijavele speed huliganite) ako nie tuzime ne se tie navivaci samo obicni gledaci so deca pa i denes da vi ebam narkomanskiot na trenerot od golmanite sila prodavate a kucinjata dzandarski vi pravat mesto i posle oti ve mrazime pa vo tursko vaka ne bilo, za edni majka za drugi makeja sreka so ne ste uste na vlast ama togas ke vi go donesat pak bosko ludi ili johan ustvari i mile ke ja zbrka rabotata tolku pamet imate
Hahahahahahahaha lelelelel legijooooooo stari udbasi se komiti ima seuste lugje na milosevic vo niv bas deneska gi zagleduvav zapisuvaa vo tefterot…a i tie frizerot bacero i taksistot mi se sumljivi da znaes…i nemoj da si mi dosol doma
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.074
Поени од реакции
13.013
Апел до @Комита Ултрас да ги избрише овие вишок муабети над мене, @Saber Rider неколку страни уназад начна квалитетна дискусија од суштинско значење за сите нас со многу потенцијал да се развие на повисоко ниво, а со вакви коментари тотално неповрзани со темава ќе отиде во вечен заборав муабетот. А и сите што ви е досадно, не правете дупли акаунти и не ја полнете темава со глупости, имате играчница и милион такви теми на форумов, ќе унаказите свесно или несвесно едно вакво катче, кое луѓе со години го користеле да се информираат за другите групи, да разменат идеи и да развијат дискусии, не се користела отсекогаш за мерење на кој му е поголем, ниту па за тоа била наменета темата. Има луѓе што темава е единствена тема на која се активни на форумов, со вакви глупости ќе ги избркате после толку години поминати на него, ќе отидат јабана квалитетни луѓе, само досетки ќе останат, па после сите групно ќе се жалиме дека е мртва сцената дека нема навивачи, а баш вакви работи можат да направат мал позитивен/негативен импакт во движењето...
 
Член од
25 август 2011
Мислења
144
Поени од реакции
827
Прегледај го приврзокот 391109

Само еден ден разлика од Гевгелија, Чкембари дупло повеќе…
Каква поддршка им дадовте на браќата од постоењето на вашето братство, освен што ги турнавте да си направат непријател што немаат капацитет сами да се носат со последиците..

После таков упад во сала и мочање во сред Кавадарци, не смеевте на утакмицава да си дозволите “0” обиди да направите било што, дури по цена сите да бидат уапсени за да докажете дека сепак не сте куртон група.

Ајде ок останатото навивање, ама кога ја почнавте онаа “Дојдовте во Битола и наебавте” ми идеше да заплачам…

Севкупно за нас едно добро одработено гостовање, 4 буса, 2 комбиња и неколку коли што ни се приклучија по пат од останатите градови (Берово, Делчево, Неготино, Велес, Струмица) секоја чест за момците, трибината беше премала за да не собере, според мене бевме повеќе од 300 луѓе.
ubo vi pisa ova nekoe bate Tole Pasa, na so drogi ste? Kako so gledam skoro ista e brojkata o gvg i kav

3E211FA2-2248-4D58-AEE5-43CB976C8C10.jpeg
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.225
Поени од реакции
36.224
На првата слика утакмица за титула, на втората второ или трето коло без гостинска навивачка група. До кога ќе се праат истите муабети бе? Факт е дека гостинска навивачка група привлекува луѓе, башка сте стаиле слика на уште не почната утакмица, сигурно уште влагале луѓе у сала. Си ги терате муабетите како вас ви одговара, а буквално истово може да се направи и за вас. Минатата сезона на фудбал, отидоа Комити 200 души, го наполнивте цел коп, за буквално наредното коло, домашен терен, да застанете на истиот дел од новата трибина каде што беа предтоа Комити и да се соберете едвај 50 луѓе.

Во саботата во Гевгелија 30 луѓе на Пелистер Кожув, во неделата 40 луѓе на Тиквеш Вардар. И што треба сеа да пишуваме тука за кого се берите? Да сте на секоја утакмица дома/гости по 400-500 луѓе па да разберам да пишувате вакви глупости, ама вие едвај живуркате, со коли идете на гостувања не можете еден автобус да напуните најдовте да јадете гомна?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom