Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 ноември 2022
Мислења
38
Поени од реакции
161
decko vo mkd postojat komiti.

daaaleku posle niv se ckembari.

ne gi racunam sverceri i balisti posto ne gi racunam niv ni za nasi.

drugive ste realno boranija koja od vreme na vreme ima nekakvi sitni blesoci. nikoj od drugite grupi nemoze da se pofali so kontnuitet, brojnost nitu bog znae kakov uspeh. ne me sfakaj gresno ubavo e sto postoite i sto probuvate da se podobrite i moze za 10tina godini koga ke imate nekakov kontinuitet ke ve sfatime poseriozno ama za sega realno tolku vi e silata. sve drugo si se lazete sami sebe.
Што примаш вака? Добар си? Намали со дозата.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.182
Поени од реакции
2.103
Не ме јеби бе ниту еден комита и војвода нема по потекло од скопскиот регион исто за НОБ сите се од внатрешноста а за 2001 да не прам муабет Битола, Прилеп и Демир Хисар ве бранеа со чест на исклучоците од селата скопски Љубанци итн...
За рарко се знај дека ДБК тогаш организираше и беше по нивна наредва не од НГ а за мара бунева кој сака можи јас да дојдам да ја скршам или за парадата на "гордоста" само еден бивши ваш член праеше проблеми да не збораме за протестите на "браќата" на секоја работа одеја до уставен за тоа гледај кенгурите и не јади трици

P. S. Да го пуштиме Ламбе на помош или тие чупите со косите од next tume ќе напрат нешто
Прво за у 2001, многу Комити и екс Комити, сегашни членови на Стара Гарда, беа резервисти, дел беа у Лавовите, дел у единиците кај Јохан, итн.
Комити ги мотивираа својте членови да се пријавуваат како доброволци.
Секоја чест за бранителите од Битола ,Прилеп, најголем поклон за жртвите.
Сеа муабетот е за тоа дали и колку имало од Скопје, ќе ти кажам многу. ВОЛЦИТЕ највише членови им се од Скопје. Ако више сакаш да збориме затоа, отидовме у друга насока.

За „РАДКО“ какво ДБК бе човек, до мене се секојдневно членовите кои го направија тоа, имаа досие, кривични , едно време неможеа работа да најдат поради тоа, одземени пасоши итн.


* Некст тајм момците ќе ги средат сите :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Прво за у 2001, многу Комити и екс Комити, сегашни членови на Стара Гарда, беа резервисти, дел беа у Лавовите, дел у единиците кај Јохан, итн.
Комити ги мотивираа својте членови да се пријавуваат како доброволци.
Секоја чест за бранителите од Битола ,Прилеп, најголем поклон за жртвите.
Сеа муабетот е за тоа дали и колку имало од Скопје, ќе ти кажам многу. ВОЛЦИТЕ највише членови им се од Скопје. Ако више сакаш да збориме затоа, отидовме у друга насока.

За „РАДКО“ какво ДБК бе човек, до мене се секојдневно членовите кои го направија тоа, имаа досие, кривични , едно време неможеа работа да најдат поради тоа, одземени пасоши итн.


* Некст тајм момците ќе ги средат сите :)
abe so niv najde da se raspavas?

johan u hag lezese oni rucaa so ubicite na nivnite sogragani. pazi imase igraci na skupi i skendi sto napustija klub da se del od uck a ovaa stoka so niv rucase. kraj na prikaznata.
 
Член од
2 ноември 2022
Мислења
88
Поени од реакции
167
Ne ebat od site strani nie dzabe se objasnuvame tuka se vide naseto use od damna...
Ne ve razbiram so se sitime dali vamu ili tamu otvorile I SKOPJE BITOLA I OHRID SE MAKEDONSKI DUR NE POCNEME SITE ZAEDNO DA SE BRANIME VAKA KE NE EBAT OD SITE STRANI
Brate toa i sam znajs deka e teska rabota da se obedinime, ime ni smenia glas ne se pusti drzavata poleka poleka ni ode da ne sme ni navivackite grupi jas mislam deka do sega epten loso kje bese, da ne se komiti koj go cuvaat skopje od tolku albanci da ne se ckembari koj a cuvaat bitola isto vojvodi lozari... Ce bese jaka vojna tuka edino nesto so moze da ne splote jaka utakmica protiv (kosovo/albania) golema brojka i site sploteni. Iskreno nogu zalno da ne se navivacite drzavata ce ni bese otidena daleku od politika ama glasame nekoj koj ni kopaat grobovi i cekaat samo nesto da piknat u dzep
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.567
Поени од реакции
5.691
Јас како член на Комити ги пофалив Лозари и Паткари за оваа сезона , Лозари имаат добри изданија од тоа што гледам по слики , добра поставеност на трибина и сите во црно , бројката им е океј ..

Паткари исто се позитивно изненадување сезонава , нека продолжат така без разлика што се помала бројка , толку се можностите сепак Струга е помал град од Охрид и плус има мешано население таму ..

Рибари може имаат мал пад на бројка од лани али сепак држат уште добро ниво ..

Чкембари пред дуелот со Тетекс многу слаби изданија на фудбал , па сега малце се кренаа.

За Комити нема што многу да зборам , сега за сега одлично тераме и дома и гости ..
Прославата беше јаготка на шлагот , останува да продолжиме исто во јако темпо .
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Откако почна да пишуваш на форумов само некој проценти ставаш и ни продаваш математика делење и потенцијален број на навивачи. Па демографија па едно па друго.
Не држи вода и ова не пали. У скопје има 700,000 жители ама има и 150.000 кои се досеелни од внатрешноста и не се Вардарци.
Друго штом има поише клубови, немора тие истите да имаат многу навивачи, самата помисла на поише клубови, отфрла население .
Вардар моментално се натпреварува у втора лига.

Друго инфо што е по битно за навивачкиот аспект, е дека на ЗАПАД на последанва утакмица за прославата, немаше ни еден гратис, сите карти се купени.
Оттука има и буџет групата.

Иначе посакувам и Лозари и Чкембари и други групи да бидат на по високо ниво, како и цела тифо сцена.
Лозари имаа добра баклијада за просалвата, нема што тука.
Dzabe prodavaat matematika nasata proslava bese ubedlivo najmasovna i najdobra zarazlika od drugite grupi sto slavea jubilej periodov
(Leshinari manijaci i varvari)
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.758
Допиши ги и овие на ТФТ сега :ROFLMAO:
Дај не биди смешен , а уствари е смешна и статијата , се знае кој можи да се рачуна за навивачка група .
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.038
Поени од реакции
7.635
Прво за у 2001, многу Комити и екс Комити, сегашни членови на Стара Гарда, беа резервисти, дел беа у Лавовите, дел у единиците кај Јохан, итн.
Комити ги мотивираа својте членови да се пријавуваат како доброволци.
Секоја чест за бранителите од Битола ,Прилеп, најголем поклон за жртвите.
Сеа муабетот е за тоа дали и колку имало од Скопје, ќе ти кажам многу. ВОЛЦИТЕ највише членови им се од Скопје. Ако више сакаш да збориме затоа, отидовме у друга насока.

За „РАДКО“ какво ДБК бе човек, до мене се секојдневно членовите кои го направија тоа, имаа досие, кривични , едно време неможеа работа да најдат поради тоа, одземени пасоши итн.


* Некст тајм момците ќе ги средат сите :)
За 1903 и 1945 не коментираше за 2001 џабе ќе се расправаме надвор е од темата како жив сведок јас ти кажувам како беше дека имаше само 20 души доброволци од по селата ништо повеќе па дури не се извадат документите официално колкав беше одзивот за резервисти и редовни војници покициски единици до утре ќе прајме муабет и нема да се разбериме
За Волци вистина сега во 2022 има најмногу ид6Скопје и бивши ваши членови сите убај деца на место но во 2001 беа претежно од внатрешноста и малку од Скопје исто и беше за Тигрите кои тогаш ги формираа за Лавојте нема ши да зборам муабето за тие на Јохан беа партиски и претежно псоле потпишувањето на примирјето така и одзивот се зголемуваше за да земат само пари но за жал некој и настрадаа ако имаше Охридски рамковен договор
За третите штом ти се другари можи да прашаш со чиј амин влегоја во салата да се растури Радко

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
За 1903 и 1945 не коментираше за 2001 џабе ќе се расправаме надвор е од темата како жив сведок јас ти кажувам како беше дека имаше само 20 души доброволци од по селата ништо повеќе па дури не се извадат документите официално колкав беше одзивот за резервисти и редовни војници покициски единици до утре ќе прајме муабет и нема да се разбериме
За Волци вистина сега во 2022 има најмногу ид6Скопје и бивши ваши членови сите убај деца на место но во 2001 беа претежно од внатрешноста и малку од Скопје исто и беше за Тигрите кои тогаш ги формираа за Лавојте нема ши да зборам муабето за тие на Јохан беа партиски и претежно псоле потпишувањето на примирјето така и одзивот се зголемуваше за да земат само пари но за жал некој и настрадаа ако имаше Охридски рамковен договор
За третите штом ти се другари можи да прашаш со чиј амин влегоја во салата да се растури Радко

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
cekaj i ova se od DBK go dozna?

ti be navijac si ili za DBK rabotis? :pos:
 
Член од
1 април 2013
Мислења
265
Поени од реакции
710
Brate toa i sam znajs deka e teska rabota da se obedinime, ime ni smenia glas ne se pusti drzavata poleka poleka ni ode da ne sme ni navivackite grupi jas mislam deka do sega epten loso kje bese, da ne se komiti koj go cuvaat skopje od tolku albanci da ne se ckembari koj a cuvaat bitola isto vojvodi lozari... Ce bese jaka vojna tuka edino nesto so moze da ne splote jaka utakmica protiv (kosovo/albania) golema brojka i site sploteni. Iskreno nogu zalno da ne se navivacite drzavata ce ni bese otidena daleku od politika ama glasame nekoj koj ni kopaat grobovi i cekaat samo nesto da piknat u dzep
Da be brat, da ne se komiti ovie siiptarsko zname u vlada ke stavat.
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
6
Поени од реакции
15
Допиши ги и овие на ТФТ сега :ROFLMAO:
Дај не биди смешен , а уствари е смешна и статијата , се знае кој можи да се рачуна за навивачка група .
Toa e drug muabet koj moze da se racuna za seriozna ng,
Mene mi bese deka davate procenti i brojki kolku trebalo da bidat Komiti spored broj na ziteli vo gradot
Mapava ja objaviv deka jasno se gleda vo povekje delovi na Skopje za zal ne se naviva za Vardar (osven poedinci)
Pola Centar,Karpos e za Rabotnicki, Aerodrom e za Mzt, Gjorce za MKGP i Avtokomanda za Metalurg
Komiti ke bea druga prikazna ako site ovie naselbi bea za Vardar
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
e sto sega? da ne bese ova za tebe neocekuvano? si znaat oni u skopje kako bilo i so ratko i so mara buneva plocite... zatoa kaj vas prvo otvorija centar, procenija deka ste najpickarski grad u makedonija i od tamu pocnaa.
Уште кога ти го прочитав коментарот сакав да реплицирам но бев на работа и поради обврски и немав време, сега веќе гледам касно е сте ја отерале тамата таму каде што знаев каде ќе ја однесете после таков коментар, сосема непотребно, залудно потрешено време, дискусии кои не носат ништо позитивно туку уште толку не делат.

Како човек си доста интелигентен, имаш големо животно искуство позади себе, доста си го прошетал светот, како навивач активен и покрај сите километри кои те делат не пропушташ натпревар, капа доле за тоа, но редно е наместо а шириш непотребно ривалство и таму каде што го нема, да споделуваш знаења и да помогнеш како да ја оправиме овде со твоите знаења и искуства, шири и ривалитет, али не и кога се работи за национално ткиво и национални прашања.

Само да ти кажам тоа Скопје што го збориш и денешно Скопје се два различни града, во тоа време и државните служби работеа во интерес за државата, сега се е сменето, ако реално збориме тоа споменикот на Скендербег и орелот што е во сред град се поголемо понижување од некој "културни" клубови, крст сред град тргнуваа и не ви дадоа да изградите, па еве јас никогаш не сум се сител еј вие така , онака, ниту сум ги прозивал скопјани, исто ме болело тоа, ова е пораз на нас како Македонци во целина , ако почне војна секој својот град ќе си го брани посебно или сите заедно ќе браниме, кога се работи за прашања поврзани со нацијата нема вие така, вие онака, сите се едно.

Научете ја еве лекцијата од омразените Бугари, кога се отвори клубот во Благоевград никој не ги прозиваше жителите на градот, тамошниве навивачки групи , Eagles, Ултрас Благоевград, Youths, туки сите застанаа да барат од државата да го затвори македонскиот културен центар таму.
п.с. Има друг македонски културен центар таму отворен пред овој од тамошни Македонци, клуб Антички Македонци во град Гоце Делчев, ама дека не е од службите претпоставувам не ни знаете за него сите тука дека постои.

Си помагал многу, продолжи и понатаму така како што ти личи, а не да се впушташ во непотребни дискусии, не биди како овие твоиве таму, снима држи проповеди како тие биле поголеми Македонци дека таму кај вас се вееле повеќе македонски знамиња од тука, па се снимат како не било во ред да бидат прогласувани како предавници, да се делиме па потоа да не исмева демек вас забите топ ви биле направени здрави додека нашиве тука сите ни биле расипани, таму стотици илјади сте се собрале, тука малце сме биле, па колите на полицајциве со македонското знаме биле, типацот гостин на овој кај збореше имат и подкаст и со Палчо редовно, ако сте стварно толку Македонци организирајте се и помогнете организациски тука како што доликува, најдете човек кој ќе ви дава отчет или пуштете вие ваш овде, тука деца шо гинат добиваат казни кои им го уништуваат цел живот а таму кај вас се две-три дневници, ич пари , ама тука фамилии од тие казни се затвараат, еве помогнавте во Пирин на ОМО Илинден Пирин, такви акции правете, не се прајте поголеми Македонци од тие во Македонија оти нема како да сте.

Друго преку кур од тоа кој од каде бил таков е, Струмичани такви онакви, првите табли со Северна беа испокршени прво тука, поставија двојазична табла немаше ни 12 часа отиде курбан, на Мавровка кога се пукаше со пиштол прв ред беа струмичаните, кога Кутлешот беше забранет и не дозволуваа знаменце да се внесе со него, јас лични имам внесено, не едно, туку две, и не било какви димензии туку 2 на 2 метра , 4 на 4 метра пред цела Влада се вееле, на нас 8мина цела полиција дојде да ни ги земе и не успееа, мене лично ме отргнаа од публика да ме опемнуват какви проблеми ќе имам, се надевам тие што прозиваат се патриоти барем нешто приближно на тоа да направат.
Кои беа меѓу единствените кои дојда на сите протести во Скопје и тие за детето од Аеродром и за името, за францускиот предлог, кој се одзва на поканата на Комити за гробот на Гоце Делчев, од кога почнавме во тој правец сме најредовни и можам да кажам единствени ваши ривали кои секогаш се одзиваат на тие повици.
Нас ни беше забрането на црни списоци да купуваме карти и за фудбалот со Албанија и за ракометот со Грција, во мој град немав право да си ја гледам Македонија, наши апсеа се влечеа по судови, сум барал правна помош тука на форумов, уште неколку значајни нестани имаше само во овој краток период за кој сега не треба да се зборува јавно а посебно не на форуми.

Мислам дека е доволно и за тебе и за останатите, научете еднаш таа лекција, кога се напаѓа македонско нема поделба по градови, кој каков град бил, туку сите заедно го бранат својот дом и татковина, се додека не ја научиме таа лекција, ќе бидеме таму каде што сме, во бездната.

И на крај за една река да тече и биде силна треба да има силен извор, ако изворот пресуши ќе ја снема реката, така да ако нема Македонци во Македонија нема ни да има Македонци било каде во светот, така да наместо да водиш вакви дебати, можеш и си многу попродуктивен во други области и биди активен таму помагајќи ова место да се спаси во рамки на твоите можности како што си правел и правиш, не шири негатива, толку од мене по темава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom