Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.647
Ама затоа вие последен пат кога сте имале сјај бил оној од Охис у кујна кај мајка ви.

Прегледај го приврзокот 339217

jas ubavo si pisav sjaj, ama zhabe imame clenovi operirani od humor ili novite generacii poima nemaat sto ustvari e sjaj (poima nema dali uste se proizeduva).

ps. sezonite 2004 do 2006ta se nisto u sporedba so kraj na 80tite, maksimirskiot incident i zrtvite na BBB u vojnata.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
jas ubavo si pisav sjaj, ama zhabe imame clenovi operirani od humor ili novite generacii poima nemaat sto ustvari e sjaj (poima nema dali uste se proizeduva).

ps. sezonite 2004 do 2006ta se nisto u sporedba so kraj na 80tite, maksimirskiot incident i zrtvite na BBB u vojnata.
И нивната борба,за враќање на името.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.647
И нивната борба,за враќање на името.
toj del im e malku kontraverzen... od edna strana pobedija i toa go pobedija tudzman i cel toj rezim od druga strana pa bojkotiraa domasni utakmici navijacki e malku neobicno. neznam, domasni utakmici sekogas treba da se prioritet zasto taka go pomagas i klubot ama ok, drugi vreminja bea toa, bas se udiraa temelite i na drzavata i ona sto denes e ustvari dinamo kako klub.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
toj del im e malku kontraverzen... od edna strana pobedija i toa go pobedija tudzman i cel toj rezim od druga strana pa bojkotiraa domasni utakmici navijacki e malku neobicno. neznam, domasni utakmici sekogas treba da se prioritet zasto taka go pomagas i klubot ama ok, drugi vreminja bea toa, bas se udiraa temelite i na drzavata i ona sto denes e ustvari dinamo kako klub.
Па се бореа на неколку фронта,работеа колку што им беа условите.Инаку и јас лично мислам дека со бојкотот,особено после враќање на името, изгубија,многу генерации.Да не претерам имат луфта од 4-5 години изгубени генерации.Но со футсал клубот,и со некој потези и тоа,како си го имат реномето,особено екипата од Дубрава.Да не забегуваме не е темава за тоа.
 
Член од
30 мај 2021
Мислења
271
Поени од реакции
4.393
75 Години Скопски Вардар. Графит #31.
1658511229644.png
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Комбат87. Графит#32
1658517455417.png
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Кајганџи, еден предлог од мене. Ова само како идеја, а слободно надополнете сменете ја или одбијте ја. Сакаме неќиме, ако едно време беше конзули форумот, па на фб мак тифо страната, сега е времето на Кајгана кај шо се водат навивачки дискусии. Знам дека од грото групи сите побитни ликови го пратат/читат форумот.
Мој предлог, во пресрет на сезоната за екстра мотивација, дали сакате на посебна тема еден член да води,, т. е. да апдејтира секое коло некоја навивачка табела.
Како би се бодувале групите? Мојот предлог е следен:
За од старт да не се дискредитираат помалкубројните групи, бројноста би ја исклучил. Пример би се бодувало на следниот начин:
1 бод за активност на домашен терен
1 бод за парола
2 бода за пиро
3 бода за кореографија
2 бода гостување
Ова би се водело преку цела сезона. Е сега, дали во една единствена табела сите групи во сите спортови, дали одделно фудбал, ракомет, кошарка да одлучиме. Значи без сериозност/напнување ова да е чисто зезанција меѓу нас.
Шо мислите?
Нешто вака


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
55
Поени од реакции
107
Лето 2022
Ви кажавме пред некој ден на форумов дека Охрид е за одмор и уживање, а не усијани млади да идет овде со обележја да провоцирет и да мислет дека го дрмет градов ако фрлет 3пива.
Ви кажавме никого не провоцираме ама на секоја провокација ќе се вратит
Зато Лозари малце едукација појќе зш ќе се дешавет вакви работи и голи ќе си одет зш глумет нешто. Зш Охрид е наш град.
Ова нека е пример за сите шо летет со глајте.
И само да додам дека ова е мајца на подгрупа и немојт секој да ја имат.
Се гледаме на стадионите!
Bledi kopii kopipirate pesni + seks rakija tikves carsija a vie seks provod zabava smesni ste goa crtan meceto usko
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom