Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
Haha ti si nasa prva ljubov samo napred ohrid hahah vie izgleda samo lozari gi gledate na yt

Рибари ко ја пееја "ти си наша, прва љубов", ти најверојатно не си бил ни во план. Глуп си, а уште полошо не едуциран си, те молам заобиколи го форумов и не замарај.
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
276
Haha ti si nasa prva ljubov samo napred ohrid hahah vie izgleda samo lozari gi gledate na yt
Вие најдовте да зборите за копирање
Кавадарчани = Новосаџани
Никој тиквеш го нема тоа што го имаш ти = Niko zvezdo nema to sto imas ti ( делије )
Едино оргинал песни се на фамилијата сите други или крадат ритам или превеле од српски
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Вие најдовте да зборите за копирање
Кавадарчани = Новосаџани
Никој тиквеш го нема тоа што го имаш ти = Niko zvezdo nema to sto imas ti ( делије )
Едино оргинал песни се на фамилијата сите други или крадат ритам или превеле од српски
Ти љубов си единствена, за тебе запад лудува... - преработка на 223-305

Во срцево единствен си ти, нема сила што ќе не раздели... - преработка на Во очите пак ми спиеш ти :D

И руски рулет би играл за тебе - преработка на истата песна од Тоше

Еее да бидеш дел од нас, јунак да си мора... - преработка на ружна женска имам

Преработки на О Сузана, Дирлада, Постела рози итн.

На трибина ги имаме препрано и Фламенко од детскине фестивали, ама не помина многу успешно, а ја има преработено и Опинок од Студени нозе. Не можам да се сетам на текстот, одамна беше и не се пееше долго.

Исто така и оваа Леле каква радост е, преработена е од некое фестивалско песниче ако не се лажам.

Да не коментираме дека од Комити произлегле еден куп метал групи кои створиле еден куп песни за Вардар и Комити.

Али да, освен ФА никој немал оригинални песни ;)
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.693
Поени од реакции
2.283
Ти љубов си единствена, за тебе запад лудува... - преработка на 223-305

Во срцево единствен си ти, нема сила што ќе не раздели... - преработка на Во очите пак ми спиеш ти :D

И руски рулет би играл за тебе - преработка на истата песна од Тоше

Еее да бидеш дел од нас, јунак да си мора... - преработка на ружна женска имам

Преработки на О Сузана, Дирлада, Постела рози итн.

На трибина ги имаме препрано и Фламенко од детскине фестивали, ама не помина многу успешно, а ја има преработено и Опинок од Студени нозе. Не можам да се сетам на текстот, одамна беше и не се пееше долго.

Исто така и оваа Леле каква радост е, преработена е од некое фестивалско песниче ако не се лажам.

Да не коментираме дека од Комити произлегле еден куп метал групи кои створиле еден куп песни за Вардар и Комити.

Али да, освен ФА никој немал оригинални песни ;)
Опинок мислам дека идеше нешто вака од прилика

Ти си Вардар единствен, клуб на светот совршен
Без тебе јас не можам само за тебе живеам...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Опинок мислам дека идеше нешто вака од прилика

Ти си Вардар единствен, клуб на светот совршен
Без тебе јас не можам само за тебе живеам...
Не можам да се сетам, знам на крајот пеевме овој град ќе војуваааааа за твоја нова победа/титула.

Не можам да се сетам зошто не продолживме да ја пееме. Се ми оди дека некоја друга група ја објави на нивен канал во меѓувреме и така прекинавме. Можеби ЦПБ беа.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Нема северна )))
Од тепање деца на Кале и вадење од лисици, до повикување на смирување на страсти и дека сите сме биле од кожа и коски.

Џукели, ме интересира став на групата како го гледаат ова, пошто вашиов лидер изглеа соживот сака да гради, се оградува од учк знамиња :LOL:
 
Член од
26 март 2022
Мислења
491
Поени од реакции
4.388
Од тепање деца на Кале и вадење од лисици, до повикување на смирување на страсти и дека сите сме биле од кожа и коски.

Џукели, ме интересира став на групата како го гледаат ова, пошто вашиов лидер изглеа соживот сака да гради, се оградува од учк знамиња :LOL:
Каков став очекуваш од група што работи за партија како и свират така играат на нив не и останува ништо освен да ќутат и да пушат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom