Навивачки видеа

В

Вори

Гостин
Колку што сум запознаен,стадионот на Железничар се вика Грбавица.А Тифа има иста таква песна која ја пее за истиот тој стадион.
И на видеово тој ја изведува песната пред дерби со Сарајево мислам,а цел стадион полн и пее на цел глас со него.

Озбилно,им се воодушевувам на Босанциве за овие работи.Некако племенит народ ми се,и најтолерантни навивачки групи има.
И постарите ми имаат кажувано дека порано кога играле Сарајево-Жељо било празник и не се работело.Појако дерби од Реал-Барселона :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Колку што сум запознаен,стадионот на Железничар се вика Грбавица.А Тифа има иста таква песна која ја пее за истиот тој стадион.
И на видеово тој ја изведува песната пред дерби со Сарајево мислам,а цел стадион полн и пее на цел глас со него.

Озбилно,им се воодушевувам на Босанциве за овие работи.Некако племенит народ ми се,и најтолерантни навивачки групи има.
И постарите ми имаат кажувано дека порано кога играле Сарајево-Жељо било празник и не се работело.Појако дерби од Реал-Барселона :)
Татко ми е од Сараево, голем фан на Жељо, Жељо е таму како кај нас МЗТ, Грбавица е населба која навија за Жељзничар, кај нас Аеродром... И ден денес е големо градско дерби тоа :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
mi smo tu jebemo vam mame,nedamo vam da unistite sve
ovo je pjesma za one koji misle da nasa ljubav je skupo placena
serete nam da smo ilegala,al nasa srca su puna hrabrosti
zavrsice se i ova nasa bitka i nas ce sjever opet biti najaci
cuvajte se svi lopovi iz kluba jednog dana ce doci i vas kraj ,moje djete
ce vjecno da vas mrzi dok bude tuk`o strumfove iz susjedstva
njegov stari sad radi nesto slicno fura tekme i skuplja prijave
ODUSTAT CEMO ONOGA TRENUTKA KAD VIDIMO VAS GOLE IZA CELIJE...
:cuc::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom