Набројте барем пет нешта за кои сте благодарни на Господ

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Фала му што му ја изгоре шталата на Стојче снагата (од скочивир) оти ми борчеше 300 евра уше од лани а не ми ги врати

Фала шо му го пропадна бизнисо на Јове лушпата оти почна многу важен да се праи низ селото дека бил бизнисмен и полн со пари

Фала шо му остана трудна помалата ќерка на Стојна (немажена) оти ми е преку гла од нејзиното перчење та сега ко мисири седат дома и ни нос надвор не вадат

Фала му шо го кладоја Петре тиквата за благајник во одборо за изградба на водоводо кај горномалците оти е пијанчиште и ќе ги испие парите и пак ќе си немаат водовод ко нас
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Благодарна на Бога сум за тоа што:
1. Ми дал живот.
2. Што ме спаси (до сега) трипати од прерана смрт.
3. Што имам мајка и татко кој се здрави, зиви и со многу љубов према мене
4. Што сум опколена со луѓето кој Јас ги сакам, е можда и они ме сакаат ама отом потом.
5. И што секогаш ми прака позитивна енергија за да си ги исполнам или онми ги исполнува сите сонови.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Еј, интересна тема. Wow незнам од кај да почнам. Има полно работи за кои би можел да бидам благодарен. Anyway, кога ќе смислам ќе пишам, а дотогаш, фала ти Боже... или Судбино, или Мистериозна Сило Таму На Небото која контролираш се што ќе се случи, или....
:wink:
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
1
Ima tolku mnogu raboti za koi sekoj den mu se zeblagodaruvam na Boga, no eve nekolku:
Fala mu pred se sto mi se site najbliski zdravi i na broj;
Sto imam ubav brak i prekrasen soprug, najdobar na svet;
Sto imam super drugarki;
Sto imame site rabota i ubav zivot;
Sto imam sestra kakva sto nikoj nema i si ja sakam poveke od sebe;
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
31
Поени од реакции
1
1 - за се што направил за нас луѓето
2 - што не ме посекол со моите гревови и уште трпеливо чека да се покајам и поправам
3 - што ми дал духовен Отец да ме води
4 - што имам све што ми е неопходно во секоја смисла
5 - што сум свесен за све ова набројано
 
Член од
15 април 2013
Мислења
8
Поени од реакции
3
Blagodarnost do Gospoda Isusa Hrista;Zatoa sto ne stvori nas ljugeto,sto ni go prosti grevot od Adama pa preku tvojata skpocena krv gi izmi grevovite na site nas,sto dozvoli so tvojata beskonecna ljubov sto ja izlea na nas da te zapoznaeme podobro da veruvame vo tebe Covekoljupce papreku taa vera i da se spasime od vecna smrt ida ziveeme vecen zivot zaedno so Tebe Sine Bozji so Tatkoto nas i Svetiot Duh.
 
Член од
24 март 2013
Мислења
64
Поени од реакции
61
Единствено Господе ти благодарам за она што Ми стај нет, ако ништо друго... Можем да га видим цел свет на дланку. :unsure: Сакав да ом на Хаваи, ами шо ќе ода са, кд га гледам на Гогле. :confused:
Секаде бех и прошетах за неколку часа. Не Дубаи, не Хаваи, Австралија, Кина... и ред др да не ги запишвам са сеа тука свите Држави кај шо бех и видох... :unsure:
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Се разочарав од господ и ме плаши и не му верувам и мислам дека е лош затоа неможам да набројам 5 нешта за кои сум му балгодарен.
 
Член од
22 септември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
3
1. Shto mi dal zivot
2. Shto mi dal dobri Roditeli ! Kakvi Takvi od kal da se moi se i gi pochituvam :)
3. Shto i koga sum pravel grev bil trpeliv so mene
4. Shto mi dal Um, Pamet da gi slusham moite roditeli
5. Shto e prisuten megju nas sekogash duri i koga mislime deka go nema.
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
.
Благодарен сум ...
За Светиот Дух БОЖЈИ!
За Евангелието на Милоста (Мудроста) БОЖЈА чиста,
за спасение на сите отелотворена во Господа Исуса Христа!
За Љубовта!
За Надежта!
За Верата!
За Радоста!
За Мирот!
За Стрплението!
За Добрината!
За Кротоста!
...
За секое чедо БОЖЈЕ, секој човек, секој чекор, за секој здив, ... за секој и се’ што сведочи дека БОГ е Милостив!




Се разочарав од господ и ме плаши и не му верувам и мислам дека е лош затоа неможам да набројам 5 нешта за кои сум му балгодарен.

Роде, сочуствувам со тебе, но те молам да не му дозволуваш на лажниот “бог“ да ти го мами паметот и да те повлечува надолу!

Со сомнежите те молам не претерувај, туку со дечјо срце на Љубовта БОЖЈА (Христос) потполно И’ верувај!

Амин


.


 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
1.Веце шољата
2.Кислородот
3.Планетава
4.Универзумо
5.Том Јорк
:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom