Набројте барем пет нешта за кои сте благодарни на Господ

Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
da,da vistinata ne e od vremeto, ne e stara 2000god. tuku potekloto e od vecnosta, od pred postanuvanjeto na se, pa i na vremneto.bidejki Vistinata e pocetok na se.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Brat a da ti dadam jas tebe MSN da se razbereme na pobrz nacin mislam ako sakas.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
1. Електрицитет (Или за тоа Тесла е)
2. Парна машина (бидејќи не постоела непарна Господ рекол да се направи парна, а по неа индустријата и капиталот го зедоа својот замав, што резултираше со ултра брзиот развој на бизнисот и достигнувањето на кулминацијата на 20тиот век - персоналниот компјутер)
3. Белегот на десната рака - brought love in my life once... (hope will again)
4. Благодарен сум му на Господ што не ми пречи наутро низ дома, си постои во неговата замислена реалност... за разлика од живите кај мене, кои додека ми се згрее вода за нес, живците ми ги тестираат.
5. Гел - за косата на Марјан Стојановски.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
1.Што сум жива
2.Што имам семејство!
3.Што ми го дал најдобриот другар

4.Што сум здрава
5.Што имам дом и среќен живот
:pipi: :pipi: :pipi:
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
1.za zivotot koj ponekogas znae da bide tolku ubav
2.za semejstvoto
3.za drugarkite
4.za toa sto sum zdrava
5.sto mi dal mnogu raboti za da se custvuvam dobro
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
fala mu za se sto imam a nekoi nemaat ama pak mi vikaat nisto ne ti dal gospod, vidi gi drugite im dal kliker i puni se pari i site gi sakaat.
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Za sè shto sum i ne sum za sè shto imam i nemam, za sè shto kje bidam i kje imam i za uslushuvanjeto na mojata molitva
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
1. Електрицитет (Или за тоа Тесла е)
2. Парна машина (бидејќи не постоела непарна Господ рекол да се направи парна, а по неа индустријата и капиталот го зедоа својот замав, што резултираше со ултра брзиот развој на бизнисот и достигнувањето на кулминацијата на 20тиот век - персоналниот компјутер)
3. Белегот на десната рака - brought love in my life once... (hope will again)
4. Благодарен сум му на Господ што не ми пречи наутро низ дома, си постои во неговата замислена реалност... за разлика од живите кај мене, кои додека ми се згрее вода за нес, живците ми ги тестираат.
5. Гел - за косата на Марјан Стојановски.[/quote]

:pos2::pos2::pos2:me iznasmeaaaaaaaaa
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
1. Што сум здрава како дрен!
2. Што имам семејство!
3. Што кога ќе се разбудам имам покрив на главата, дом!
4. Што ми дарил повеќе работи, како и во психички поглед, така и во физички! :pipi:
5. Што едноставно ми е убаво во животов, се радувам на секој нов ден благодарение на горе 4-те наведени работи!

Ова се тие 5 основни работи за кои најмногу сум му Него благодарна, се другото произлегува од нас самите! :smir:
Za semejstvo blagodarna bidi im na tvoite,i za dom i krov nad glava,shto si zdrava kako dren zablagodari im se na lugeto so rabotat 24/7 za otkrivanje na novi lekovi. I na vakcinata u 7mo odd :) a sho ti e ubavo u zivotot..svaka cast <3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom