Набројте барем пет нешта за кои сте благодарни на Господ

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986
Ти веќе си во рајот,живееш во Македонија.Амин

.

Рајот (или Царството БОЖЈЕ) е секаде таму каде што е Светиот Дух и Мудроста БОЖЈА чиста - за спасение на сите кои веруваат - отелотворена во Господа Исуса Христа!
Секогаш кога јас сум духовно буден и - преку Неговата *Света Мудрост и *Светол Дух - во Единство со *Светиот БОГ, јас сум во рајот и рајот е во мене, без разлика дали сум во затворено или на отворено, дали во македонија или вон неа, ...

Ова нее шега, туку - пред се’ незаслужен дар на Небесниот Цар и - чудесно искуство!(y)

Поздрав

.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
.

Рајот (или Царството БОЖЈЕ) е секаде таму каде што е Светиот Дух и Мудроста БОЖЈА чиста - за спасение на сите кои веруваат - отелотворена во Господа Исуса Христа!
Секогаш кога јас сум духовно буден и - преку Неговата *Света Мудрост и *Светол Дух - во Единство со *Светиот БОГ, јас сум во рајот и рајот е во мене, без разлика дали сум во затворено или на отворено, дали во македонија или вон неа, ...

Ова нее шега, туку - пред се’ незаслужен дар на Небесниот Цар и - чудесно искуство!(y)

Поздрав

.
Ме остави без зборови,посебно болдираниов текст со црвено.Почни да го живееш животот по твои правила,не по некои напишани.Патем ако земаш нешто,дај кажи што земаш изгледа квалитетно е(y).Поздрав
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ме остави без зборови,посебно болдираниов текст со црвено.Почни да го живееш животот по твои правила,не по некои напишани.Патем ако земаш нешто,дај кажи што земаш изгледа квалитетно е(y).Поздрав
И тоа спаѓа во правила не смее да каже дека зима квалитетна роба и од каде.
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986
Ме остави без зборови,посебно болдираниов текст со црвено.Почни да го живееш животот по твои правила,не по некои напишани.Патем ако земаш нешто,дај кажи што земаш изгледа квалитетно е(y).Поздрав

.

Биди благодарен и не се сопнувај на правилата, советите, зборовите ... а посебно не на Тоа нешто на што укажуваат, бидејќи тие се како сообраќајни знаци кои упатуваат на Правиот Пат, кој се разбира дека - со БОЖЈА помош - ќе треба самиот да го пронајдеш и одиш!(y)

Поздрав

.
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
.

Биди благодарен и не се сопнувај на правилата, советите, зборовите ... а посебно не на Тоа нешто на што укажуваат, бидејќи тие се како сообраќајни знаци кои упатуваат на Правиот Пат, кој се разбира дека - со БОЖЈА помош - ќе треба самиот да го пронајдеш и одиш!(y)

Поздрав

.
Ставај на игнор.....
Со деца ракија не се пие, ќе ти ја изедат салатата....
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986
И тоа спаѓа во правила не смее да каже дека зима квалитетна роба и од каде.

.

Дечки, вашето држење воопшто не ме зачудува, туку само мојата вера ја потврдува!
Ниеден алкохол, ниедна дрога, секс, пари, ... неможат да и’ ја дарат на душата смислата и радоста која и’ ја дарува Божјата Благодат!

Бидете за Неа благодарни и засигурно ќе станете благословени! (y)


А други, потсмевајќи се, велеа: „Се напиле од благото вино.”

(Дела. Ап. 2:13)

.

Ставај на игнор.....
Со деца ракија не се пие, ќе ти ја изедат салатата....


.

Море алкохол непијам од моја 17та година, ... :)

.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
.

Дечки, вашето држење воопшто не ме зачудува, туку само мојата вера ја потврдува!
Ниеден алкохол, ниедна дрога, секс, пари, ... неможат да и’ ја дарат на душата смислата и радоста која и’ ја дарува Божјата Благодат!

Бидете за Неа благодарни и засигурно ќе станете благословени! (y)


А други, потсмевајќи се, велеа: „Се напиле од благото вино.”

(Дела. Ап. 2:13)

.





.

Море алкохол непијам од моја 17та година, ... :)

.
Ова е од библијата ?
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Брат
Свест
Брак
Деца
Дванаеска (маж ми кога е 12 саати на работа)
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.202
1. За тоа што ме има
2. За тоа што можам да се помолам и да благодарам на неговата пречиста светлост
3. За тоа што ме дарува за здравје
4. За љубовта со кој што ме дарува
5. За тоа што имам храна и вода
 

Kajgana Shop

На врв Bottom