НБА сезона 2022/2023

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.007
Поени од реакции
6.480
Интересен натпревар Бруклин - Милвоки. Брук Лопез за малку трипл-дабл со БЛОКОВИ :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.007
Поени од реакции
6.480
Баш интересна екипа се Бруклин Нетс после сите трејдови. Успеаја да ги победат Нагетс среде Денвер со лошо судење.
До каде ќе одат во плеј-офф, не може да се предвиди, ама ќе ми биде драго ако останат длабоко во плеј-оффот.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.413
Поени од реакции
30.027
Трејдот Бриџис - Дурант сега за сега испаѓа добра одлука ако се земе во предвид дека овој нонстоп е повреден.

Откако е дојден во Бруклин има 25 поени просек, а тек е 26 години. Game changer играч е дефинитивно, на долги стази ова може да испадне добро за Нетс.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
586
Поени од реакции
998
Kaкво лудило е западов, Лејкерс вчера беше на 1 победа од плеј офф - 6то место, денес е на 12то место, 3 места подоле од плеј ин :pos:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.597
Поени од реакции
6.204
Трејдот Бриџис - Дурант сега за сега испаѓа добра одлука ако се земе во предвид дека овој нонстоп е повреден.

Откако е дојден во Бруклин има 25 поени просек, а тек е 26 години. Game changer играч е дефинитивно, на долги стази ова може да испадне добро за Нетс.
Дјурант на крај ќе испадне најголемата дијалја, требаше да си седи на дупето до крај на сезона ради повреда (едноставно да не игра и да симулира ако треба), крај краева нека чекаше ПО во Бруклин па ако беше кадарен нека игра и следна година или да му донесат некој салам играч во Бруклин или да ги пакова коферите.
Вака по 2 пат во кариера направи избрзан потег. Прво, кога играше повреден за ГСВ и потоа во нервоза ги напушти заради истата повреда. Потоа, кога се заеба во трејдот со бруклин и во другарството со онај акмакот шамански за ПОВТОРНО во нервоза да си замине и сега после ова нема назад.
Ако имаше простор требаше да оди во тим со Антето... вака овде со Букер ќе го навитка.
Букер не е калибар на Антето, Крис Пол е во иста ако не и позаебана позиција од Дјурант во однос на години и повреди (рачунај стартно 2 инвалиди во екипа), останува Ејтон под кош кој сам ништо нема да направи ако нема плеј покрај него и некој што ќе игра заедно со него.

Во Анте имаш човек што веќе „сам“ дојде до титула (односно без уште еден суперстар во тимот од негов калибар), потоа имаш човек што ќе игра баскет на врвно ниво следни 5 години, имаш човек што игра на двете страни од теренот и што НЕМА да му е проблем да игра со Дјурант.

Глупакот Дјурант, колку год да е одличен играч, сите одлуки за трејд во животот ги донесе како емотивна тинејџерка во пубертет - избрзано и нерационално.
Како што реков и порано на темата, оваа сезона им е замината по петли уште во старт, а со неговата повреда ите како им е замината по петли.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
830
Поени од реакции
1.182
Трејдот Бриџис - Дурант сега за сега испаѓа добра одлука ако се земе во предвид дека овој нонстоп е повреден.

Откако е дојден во Бруклин има 25 поени просек, а тек е 26 години. Game changer играч е дефинитивно, на долги стази ова може да испадне добро за Нетс.
Igra jako Bridzis no vo Playoff ke go ugasat kako svekja.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.007
Поени од реакции
6.480
Igra jako Bridzis no vo Playoff ke go ugasat kako svekja.
Не знам колку гледаше плејоф претходните сезони кога тој играше во Феникс, ама Бриџис беше ѕверка кога на другите у екипа не им идеше.
Бруклин се напунија со играчи кои биле 2 или 3 виолина у претходните тимови но кои во одредени моменти влагале во бист-моуд и кршеле кичми.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
830
Поени од реакции
1.182
Bridzis e zverka upola od Durant :D
Feniks go dobija Durant za Bridzis...
Автоматски споено мислење:

KD ke bide spremen za Playoff
Автоматски споено мислење:

Za 2-3 nedeli se vrakja.
Автоматски споено мислење:

На запад ќе биде густо до крај,последно коло ќе одлучува за плеј ин.
Mislam Lakersi ke fatat Playoff preku play in
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom