НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.574
Поени од реакции
16.429
@Partizanen banditen ke otvaras tema nova ili jas da otvaram sledna nedela,deka rano e uste.Da pocekame da vidime Harden kade ke go trejdaat...
Не ми е проблем, само ке направам кратка анализа на тимовите, немам време да правам опширна, а и не сакам.

П. С. Ке ја отворам исто како ЕЛ, а за Харден ке видиме секако ке дознаеме сите, бидејќи едни исти пратиме НБА.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.759
Поени од реакции
5.113
Не ми е проблем, само ке направам кратка анализа на тимовите, немам време да правам опширна, а и не сакам.

П. С. Ке ја отворам исто како ЕЛ, а за Харден ке видиме секако ке дознаеме сите, бидејќи едни исти пратиме НБА.
Da sosema dovolno e kratka analiza nema potreba od referati za voved, koga ke si vo moznost otvori.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.904
Поени од реакции
30.602
Мене ми е импресивно колку лесно се движи.
Мене ме интересира како ќе се справи со притисок. И како ќе се адаптира на адаптациите (кои ќе следат како ќе биде поуспешен со повеќе импакт). Пошто онолкав висок лик со мобилна игра, профи дефанзивци и добри дефанзивни шеми ќе носат до многу лични во напад.

Но сето тоа е во иднина, засега мислам дека ова е најдобриот прв пик после Лебронтије. Не само дека куп други први пикови испаднаа издишани балони, туку дека навистина изгледа неверојатно добро. Има осет за одбрана, има шут, и генерално има осет за игра. И тоа како нуб руки, со плафон за развој кој не се ни гледа колку е некаде нагоре. Физички ако може да ја издржи НБА, не гледам како може да не биде голем играч. Легендарен можеби.

Ова не сум го мислел за ниеден руки до сега. Ќе искочи дека хајпот бил и воздржан дури.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
974
Поени од реакции
2.591
Мене ме интересира како ќе се справи со притисок. И како ќе се адаптира на адаптациите (кои ќе следат како ќе биде поуспешен со повеќе импакт). Пошто онолкав висок лик со мобилна игра, профи дефанзивци и добри дефанзивни шеми ќе носат до многу лични во напад.

Но сето тоа е во иднина, засега мислам дека ова е најдобриот прв пик после Лебронтије. Не само дека куп други први пикови испаднаа издишани балони, туку дека навистина изгледа неверојатно добро. Има осет за одбрана, има шут, и генерално има осет за игра. И тоа како нуб руки, со плафон за развој кој не се ни гледа колку е некаде нагоре. Физички ако може да ја издржи НБА, не гледам како може да не биде голем играч. Легендарен можеби.

Ова не сум го мислел за ниеден руки до сега. Ќе искочи дека хајпот бил и воздржан дури.
Можеби најдобрата организација за развивање млади играчи во НБА ќе биде позади него и ќе се обидат да го насочат и заштитат но сепак многу ќе зависи и од самиот Виктор.Нонсенс ми се тие споредби со други играчи,Поп го гледав имаше изјава дека тој не е ниту новиот Леброн,ниту новиот Данкан,туку ќе остават Виктор да си биде Виктор.
Многу фактори се во прашање и многу е далеку за да биде легендарен.
Нека го остават детето да си игра кошарка па ќе видиме што ќе испадне од него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom