НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
3.633
Баш би сакал Мајами да запнат по Холидеј, одлично ќе се уклопе у екипата.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.268
Поени од реакции
29.750
Овде муабетот е зошто дечките се собрале и се организирале за „злосторничко здружување“. А не се собрале заради никакви Бостонџии, туку заради Коби факинг Брајант... Ова е од устата на еден од нив кажано, така да тоа е тоа. Без разлика кој навистина бил/не бил фактор тогаш, они се собрале за да го тепаат (поминат) Коби. :)
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.584
Поени од реакции
4.572
Овде муабетот е зошто дечките се собрале, и се организирале за „злосторничко здружување“. Не се собрале заради никакви Бостонџии, туку заради Коби... Ова од устата на волкот. :)
Ima izjava na Bron pred poveke godini deka se ima spoeno so wade i bosh za da ja pobedat golema 4ka od Boston.Cavsi so LeBron izgubija 2 finalinja na istok od Boston.Prvicno LeBron Wade trebale da idat vo Bulls ama so nosenjeto na Bosh vo Miami se smenile rabotite....Ako go najdam tekstot ke go objavam na forumov.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.268
Поени од реакции
29.750
Брон јаде бурек, Вејд увек бил поискрен и поотворен... Ако он вика дека се собрале заради Коби, повеќе сум склон нему да му верувам отколку на примадоната со комплекси од подобрите од него (сега уште морам да навивам за него, пошто е во мојот клуб - ама тоа е тоа). :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.125
Портлант победија во трејдот со Лилард.

Ајтон, Брогдон, Тајмлорд и 3 пикови во прва рунда.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.684
Поени од реакции
2.909
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.485
Поени од реакции
16.113
Колку и да сум против суперзвезди на едно место, сега ке имаме по три одлични тима во двете конференции. На Западот сигурно Феникс и Денвер, aма и Лејкерс. Останува да видиме што ке биде со голден стејт и дали ке ги одминат повредите.

На истокот дефинитивно покрај Мајами, јасно е кој влезе во супертројката. И двете екипи после овакви трејдови не можат да имаат изговор.

P. S. Чекаме да видиме каде ке заврши најјакиот igra4. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom