НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
LeBron James and Stephen Curry both spoke glowingly about Victor Wembanyama.
“Everybody’s been a unicorn over the last few years, but he’s more like an alien,” LeBron said. “No one has ever seen anyone as tall as he is but as fluid and as graceful as he is out on the floor. … He’s, for sure, a generational talent.” Curry was equally impressed. “He’s like the 2K create-a-player, every point guard that wants to be 7-foot,” Stephen Curry said. “Cheat-code type vibes, man. He’s a solid talent. It’s great to watch.” There is zero doubt about who will be the No. 1 pick in 2023 and it will be interesting to see just how many teams end up tanking for a shot at him.
Автоматски споено мислење:

Ej stvarno kolkavav e Wembanyama, 219cm a ima samo 18 godini... Verojatno doprva ke porasne uste nekoj santim, strashna rabota.
Samo ke mora i kilaza da stavi, 95 kg na taa visina izgleda kako kostur, ke mu gi iskrshat koskite vo NBA.
 
Последно уредено:
B

BigMac

Гостин
LeBron James and Stephen Curry both spoke glowingly about Victor Wembanyama.
“Everybody’s been a unicorn over the last few years, but he’s more like an alien,” LeBron said. “No one has ever seen anyone as tall as he is but as fluid and as graceful as he is out on the floor. … He’s, for sure, a generational talent.” Curry was equally impressed. “He’s like the 2K create-a-player, every point guard that wants to be 7-foot,” Stephen Curry said. “Cheat-code type vibes, man. He’s a solid talent. It’s great to watch.” There is zero doubt about who will be the No. 1 pick in 2023 and it will be interesting to see just how many teams end up tanking for a shot at him.
Автоматски споено мислење:

Ej stvarno kolkavav e Wembanyama, 219cm a ima samo 18 godini... Verojatno doprva ke porasne uste nekoj santim, strashna rabota.
Samo ke mora i kilaza da stavi, 95 kg na taa visina izgleda kako kostur, ke mu gi iskrshat koskite vo NBA.
Лејкерс ако продолжат со ова темпо на игра ништо чудно да имаат во лотаријата најголеми шанси да бираат прв пик и да го изберат него :)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Лејкерс ако продолжат со ова темпо на игра ништо чудно да имаат во лотаријата најголеми шанси да бираат прв пик и да го изберат него :)
Schröder ne im igra, cim zaigra verojatno ke bide startna petorka a ciglarot ke go shutnat na klupa.
Najnovite vesti se toa deka Lakersi ne planiraat nikakvi trejdovi do thanksgiving (bozikj)...
Автоматски споено мислење:

Dennis Schroder will undergo surgery on his injured thumb and he will miss the next 3-4 weeks of action.
Schroder will begin the season on the sidelines, and his minutes will be divvied up amongst Russell Westbrook, Patrick Beverley and Kendrick Nunn. The point guard situation in L.A. is a mess, so we'd recommend avoiding it in standard leagues.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763
Јута играат многу подобро без Гоберт и Мичел :pos:
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763
Што прават овие Сан Антонио требаше да танкаат сезонава.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Mislam ke ja dobijat Lakersi ovaa utakmica.
Koj saka moze da ja igra vo zivo 2.60 koef odlicno izgleda.
 
B

BigMac

Гостин
Каков очај се Лејкерс за греота се, сезонава нема да имаат 25+победи едниставно немаат никаква игра,немаат шутери ,немаат плеј.Леброн ќе пакува куферите и ќе бега следна сезона.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.811
Поени од реакции
24.113
Веќе не се ни трудат Вестбрук да го чуваат, сам во рекет имаше шанса да го затвори натпреварот, буквално немаше играч околу него и кретенот нормално промаши.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom