НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Што мислите Лејкерси ќе фатат барем последен воз за плеј оф? Јас сум песимист. Пак јас им прогнозирав финале дека ќе губеле. Очигледно сум ги преценил. Сега прашањето е плеј оф или плеј аут. А ако стигнат таму се знае, прва рунда и потоа пред ТВ со пуканки да го допроследат крајот на сезоната.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Олд гоат Драѓиќ, Оладипо, Киро, Робинсон, Батлер, Олриџ, Бемти Адебајо, коуч Сполстра. Полесна титула од очекуваното, со 10% залагање.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Што мислите Лејкерси ќе фатат барем последен воз за плеј оф? Јас сум песимист. Пак јас им прогнозирав финале дека ќе губеле. Очигледно сум ги преценил. Сега прашањето е плеј оф или плеј аут. А ако стигнат таму се знае, прва рунда и потоа пред ТВ со пуканки да го допроследат крајот на сезоната.
И после ќе биди забава да се чита Ванлок севселенскиот експерт ,поглаварот на секташката Фејкерс фан група на форумот вклучувајќи и Леброн dick riders :icon_lol:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
И после ќе биди забава да се чита Ванлок севселенскиот експерт ,поглаварот на секташката Фејкерс фан група на форумот вклучувајќи и Леброн dick riders :icon_lol:
Само Стефан од таа багра чини. И Ванлок колку толку е океј, се спријателивме преку други теми, ама овој @Nino Manchester најкатастрофален фан е на потфорумов. Да се надеваме дека ќе го снема после максимум прво коло од плеј оф.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Што мислите Лејкерси ќе фатат барем последен воз за плеј оф? Јас сум песимист. Пак јас им прогнозирав финале дека ќе губеле. Очигледно сум ги преценил. Сега прашањето е плеј оф или плеј аут. А ако стигнат таму се знае, прва рунда и потоа пред ТВ со пуканки да го допроследат крајот на сезоната.
Не би ги отпишал еве ги многу подобро играат без Гоатот ќе фатат приклучок некако во плеј аутот и таман кога ќе се врати принцезата ќе го јадат немиени.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

WTF!?

 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Незнам за кој кур го земаа Алдриџ,немаше потреба ама изгледа Стив Неш ќе ја применува тактиката на Шундовски но наместо голови ќе им вика само клавајте кошови бидејќи очигледно одбрана незнаат и немаат кој да им игра.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
Што мислите Лејкерси ќе фатат барем последен воз за плеј оф? Јас сум песимист. Пак јас им прогнозирав финале дека ќе губеле. Очигледно сум ги преценил. Сега прашањето е плеј оф или плеј аут. А ако стигнат таму се знае, прва рунда и потоа пред ТВ со пуканки да го допроследат крајот на сезоната.
Сега од залеџе ќе си нишанат. Сами ќе бираат со кој прво коло да играат... Јас типувам на Јута (пошто биле најјаки), ако они се први - ние осми, ако се втори - ние седми. Клипси сакам да ги оставам за во конференциско финале - пошто хаха, посмешно ќе биде ако не дојдат до таму. :D

Е сега за се биде седми или осми во денешнава НБА, дап, ќе мора да се игра плеј ин... И да не се залажуваме, плеј ин против тимови како Вориорс/Блејзерс со лудаците Кари/Лилард, тоа е многу заебана работа. Пошто влагање во плеј ин како 9-ти или 10-ти, тогаш требаат две победи од две утакмици и значи со само една изгубена - чао пријатно, се гледаме следната сезона... Но влагање како 7-ми или 8-ми тогаш треба една победа од две изиграни. Тие шанси ќе ги земам против било кој во лигата. Проблем е само што на Запад 3-4 утакмици ќе ги делат тимовите 5/6то место до тимовите 9-10то место, заебано за калкулации.

Значи сума сумариум, целта на Лејкерс е прво и провенствено е одмарање на нежниот АД, и повредениот Леброн (трапавиот дибек Саломон Хил што му направи коитус на мајка му)... Потоа лагано враќање во форма последните 10-тина утакмици пред плеј ин/плеј оф, со калкулации и бирање со кој сакаат да играат во прво коло... И игрите може да почнат. :)



П.С. Кој му текнува на финалето во кое Њу Јорк факинг Никс едвај влегоа во плеј-оф како 8-ми сид (чинам само малку над 50% победи беа, во регулариот тек). Со Јуинг, Спривел, Старкс, Алан Хјустон, Лери Факинг Џонсон, Кемби (ама не п.ф. туку центар играше, пошто Јуинг се еба, беше повреден и не играше)... Сан Антонио си победија, заслужено... Но самиот факт што Никси како осми сид влегоа во финале беше недостогнат (до сега) потфат... И да не беше повреден Јуинг, којзнае, можеше титулата да иде и на Исток.

И понатаму не зборам, да не се урочам... Само ќе кажам:

Автоматски споено мислење:

:ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom