НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.134
Каде е сватов @ilz?

Зошто е баниран, ми фали од темава со статистики за najjakiot igra4 и снимки i kako toa najjakata ekipi4ka nec kegi pregazi site brad4e. xxxxxx

П. С. Да составиме една молба до админите, бар во темава да му дадат пристап.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
Зошто е баниран.... П. С. Да составиме една молба до админите, бар во темава да му дадат пристап.
Абе да не дојдеш во прилика да го видиш степенот на болеста во него. Ама ако дојдеш, последно што ќе правиш ќе биде го бараш назад... Чарлс Менсон левел шит.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
А зошто го исклучија Херел? Овде едино Ануноби требаше да биде исклучен ради ММА зафатот над Шрудер.
Najjaко е што борачот ОЏ Ануноби не е суспендиран ама ТХТ го суспендирале пошто стапнал малку во теренот. :facepalm:



Трент на целото буткање останува неказнет никако.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Najjaко е што борачот ОЏ Ануноби не е суспендиран ама ТХТ го суспендирале пошто стапнал малку во теренот. :facepalm:



Трент на целото буткање останува неказнет никако.
Прилично се јасни правилата дека ако играч од клупата стапне на терен ќе јаде суспензија.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
Ама ликот што ќе направи ММА тејкдаун при што сериозно можел да повреди играч, тој нема да јаде суспензија?
Супер им се правилата на НБА, нема што.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Па не реков дека не треба Џилобоџи да јаде суспензија :D
Само дека и ова е легитимна причина за суспензија, а не да се алудира дека Лејкерс, најизвиканата и популарна франшиза во свет, е некако обесправена :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
Па не реков дека не треба Џилобоџи да јаде суспензија :D
Не рече ни дека треба да јаде суспензија. :)
Јас ако не примети - правилата ги критикувам, и не ми ги дирај Лејкерси. :D
...а не да се алудира дека Лејкерс, најизвиканата и популарна франшиза во свет, е некако обесправена :D
Ретардирано е, билмезов ОЏ прави боречки ММА зафат со голем ризик за повреда а НБА го суспендира рукито што на 20 метри подалеку стапнал пар чекори на терен - и по фацата очигледно му се гледаше дека не влага за да се тепа туку е исплашен за Шродер.

Харел за мало буткање го исклучуваат, сега и дебела парична казна. Трент за многу поголемо и поагресивно буткање и тоа на веќе утепаниот Шродер, ништо, ни парична казна ни суспензија... Со куп играчи повредени уште отсуството на ТХТ фалеше. Што сакаш ти збори гачки ама во случајов Лејкерс ги изедоа подебелиот крај ни криви ни дужни. :)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Далас се многу интересна екипа откако ја подигнаа формата. Последните 30 утакмици играат со 0.700, а Порзигис пропушти доста утакмици. Мели убаво се уклопи и ми делува на океј играч за ротација, како што ќе помине времето мислам дека може да биде и мал апгрејд на џонсон. ЏЏ Редик уште не почнал да игра, така што со него би требало уште малку да го подигнат нивото. Ако порзингис го врати нивото од баблот лани, тогаш можат да играат против било која екипа на западот. Како што стојат работите, ќе бидат 5ти на западот, а тоа значи дека ќе налетаат на денвер што е презаебан match up. Да сум на нивно место би калкулирал за да играм против феникс прва рунда.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Далас се многу интересна екипа откако ја подигнаа формата. Последните 30 утакмици играат со 0.700, а Порзигис пропушти доста утакмици. Мели убаво се уклопи и ми делува на океј играч за ротација, како што ќе помине времето мислам дека може да биде и мал апгрејд на џонсон. ЏЏ Редик уште не почнал да игра, така што со него би требало уште малку да го подигнат нивото. Ако порзингис го врати нивото од баблот лани, тогаш можат да играат против било која екипа на западот. Како што стојат работите, ќе бидат 5ти на западот, а тоа значи дека ќе налетаат на денвер што е презаебан match up. Да сум на нивно место би калкулирал за да играм против феникс прва рунда.
Ја стегнаа доста одбраната, се насочија на тоа во последно време и тоа ја прави разликата. Лани и почетокот од актуелнава сезона ја имаа една од најслабите одбрани во лигата, на еден од најдобрите напади. Порзингис е многу нестабилен со колената, не верувам дека ќе може да издржи цела плеј-оф серија да ја изигра и тоа им е голем хендикеп, дури и се спомнуваше во муабети за трејд минатите месеци, ептен се на нестабилно со него, кога е во форма е еден од најдобри центри во лигата али прашање е во колку натпревари ќе ти биде достапен. Лука мислам дека уште сега е спремен да им донесе титула само за тоа дефинитивно му фали уште еден голем играч до него, имаше сериозни муабети за Бредли Бил летоска али ништо не испадна. Шпекулации има и за Јокиќ, феноменално би било да се деси меѓутоа ми изгледа помалку веројатно таа опција. Инаку, не верувам дека ќе ги фатат Портланд и Лејкерс кои во финишот ќе ги имаат Леброн и Дејвис за таа 5та позиција, печени се за 7мо место сезонава и дуел со Феникс во плеј-оф ако претходно не се избрукаат во доигрувањето, ма да и дуел со Клиперс повторно би било одлично за гледање.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

Токму ова им фалеше на ЛА рим протектор и сега со Друмонд маме ќе ебаваат.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Те поздрави со 33 поени против Феникс :D
ПЏ13 е само за во регуларна сезона. Кога ќе дојде до плеј офф се знае кој е човекот.
Еве го во акција синоќа. Не го гледав натпреварот ама сигурен сум дека после потегов кошаркарите на Феникс си спакувале куфери и затоа изгубиле.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom