НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    86
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.909
Поени од реакции
52.322
Која е целта на договориве од 10 дена?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.604
Поени од реакции
4.502
Веројатно да видат во каква форма е играчот.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.909
Поени од реакции
52.322
Клиперс ако го потпишат Казнс, со целосно здрав ростер ќе биде јака конкуренција на западот.
Вчера прегазен Портланд, солидна партија на сите, особено на Џорџ.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.559
Поени од реакции
5.060
Клиперс ако го потпишат Казнс, со целосно здрав ростер ќе биде јака конкуренција на западот.
Вчера прегазен Портланд, солидна партија на сите, особено на Џорџ.
Џабе им е на Клиперс што и да прават се додека го имаат најголемиот чокер во поновата НБА.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.687
Поени од реакции
3.392
Џабе им е на Клиперс што и да прават се додека го имаат најголемиот чокер во поновата НБА.
Па јас колку што знам Брон игра за Лејкерси а не за Клиперс бе.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.559
Поени од реакции
5.060
Па јас колку што знам Брон игра за Лејкерси а не за Клиперс бе.
ЛеБрон дава кошеви бар у прво полувреме, па у второ ако успеат соиграчите да дадат доволно и да земе титула.
Пол Џорџ од друга страна кога ќе чоукне тоа е епско чоукнување :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.494
Поени од реакции
10.150
Не ми е јасно само следново, ако го исклучија Харел како побогу и Трент не заслужуваше уште повеќе исклучување.
Иначе гледав утакмица со коментатори од Торонто, комедии, кажаа ОЏ немал никаква намера се било случајно... А овој му направи ММА тeјкдаун на Шродер. Вака се дешаваат повреди. Се надевам ќе јаде додатна казна од НБА.

 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.290
Поени од реакции
84.075
Не ми е јасно само следново, ако го исклучија Харел како побогу и Трент не заслужуваше уште повеќе исклучување.
Иначе гледав утакмица со коментатори од Торонто, комедии, кажаа ОЏ немал никаква намера се било случајно... А овој му направи ММА тeјкдаун на Шродер. Вака се дешаваат повреди. Се надевам ќе јаде додатна казна од НБА.

А зошто го исклучија Херел? Овде едино Ануноби требаше да биде исклучен ради ММА зафатот над Шрудер.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.494
Поени од реакции
10.150
Ваљда за да бидат „еднакви“ со двете страни.
Ама ако го исклучија Харел уште повеќе требаше и Трент. Или ниеден од двајцата.... За ОЏ не зборувам, него треба да го суспендираат месец дена.

Инаку некои нубови судеа... Општо имаат проблем со судиите во НБА, некаде читав дека поголемиот дел немаат ни 5 години искуство.
Пречесто употребуваа видео риплеј, и многу очигледни грешки правеа. Најлошо е што во случајов немаше ни еден поискусен судија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom