НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Каде да гледам Нба финалево? Се разочарав што нема на Мтв, а Арена не фаќам. Има ли некое програмче или некој стрим??
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Ja izgubija prvata cetvrtina :pos:
Barem 3 greski imaa na uste ne zapocnat napad, v race im ja davaa. Plus edno glupiranje na Batler koga promasi cisto polozuvanje.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.326
Поени од реакции
29.796
1 down, 3 to go... Се надевам повредите нема да го расипат баскетот во финалево, добар тим се Мајами и се надевам само дека ваков пораз нема да ги накурчи, а Лејкерси да ги опушти. Следнава утакмица мора да ја почнат и изиграат ептен озбилно.

 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Серија од 44-20

Брееееееј

Какво епохално посерување
53-23 беше серијата :)

67 поени прими Лејкерс до четвртата, да не беше решена и да не се опуштеа под 90 поени ќе ги оставеа.
Ама не мора пофалби за Вогел и одбраната, да го одиграше Мајами ова, ќе имаше епопеи по коментариве како Мајами играл најдобра одбрана во историјата, не реално превземале, Адебајо бил Бен Валас итн.

3 more to go!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.326
Поени од реакции
29.796
Каде да гледам Нба финалево? Се разочарав што нема на Мтв, а Арена не фаќам. Има ли некое програмче или некој стрим??
Индијски NBA Game Pass кошта 100 рупии (70ден), а индијски впн треба само за воспоставување конекција. Фул ха-де стрим директно од НБА, џам слика, многу подобра слика од бесплатниве сајтови за стримање. 70 ден е месечно, ама ова е добро и за цела сезона претплата... Уште лани спомињавме, ама @123456 прв ризикуваше да уплати и да проба (фала му за советите за впн и за друго).


Ja izgubija prvata cetvrtina :pos:
Barem 3 greski imaa na uste ne zapocnat napad, v race im ja davaa. Plus edno glupiranje na Batler koga promasi cisto polozuvanje.
Грешки се дешаваат кога играш против добра одбрана. Дај кредит таму каде што следува, не е дека Мајами наеднаш станаа „неспособни“.


53-23 беше серијата :)

67 поени прими Лејкерс до четвртата, да не беше решена и да не се опуштеа под 90 поени ќе ги оставеа.
Подобро, не сакаме ептен да ги мотивираме за следнава утакмица. ;)
Автоматски споено мислење:

Ај у ПМ.... :-/
https://www.google.com/search?q=Torn Plantar Fascia
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Bron the man,the myth,the legend,the king,the goat,број еден во целиот свет и втор во универзумот.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ако не се вратат Бам и Драгич за наредните текми од серијата, толку од Мајами.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.599
Edinstvena dilema finalevo e dali Lebron ke go pushti Davis da osvoi FMVP
Нема шанса. :D Сеа следните две ќе праи трипл дабл говедото гарант. :D А нема да ме чуди и да поделат МВП, а според мене и најреално ќе е така пошо двајцата играат подеднакво добро цел плејоф, иако нели МВП е за финалето само, али ете исто тргнаа и во првата утакмица со монструозни бројки.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Да не има вечер пренос на МРТ?

Од 2,4 и 6 натпревар директни преноси на МРТ.
Од непарните натпревари само репризи на МРТ 3, кога точно ќе биде репризата ќе објават на фејсбук групата Спорт на МРТ.
Обично околу 20:30 е репризата на МРТ 3, некогаш и околу 17:00 одеше реприза на МРТ 3.

Срамота е што немаат редовна програмска шема на МРТ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom