НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.411
Поени од реакции
29.925




Планот на Филаделфија да танкаа повеке години не им се исплатеше,не им се погодија баш пиковите.

2013 година-Нерленс Ноел 6-ти пик
2014 година-Ембид 3-ти пик,Шарич 12-ти пик
2015 година-Џахил Окафор 3-ти пик
2016 година-Бен Симонс прв пик
2017 година-Маркеле Фулц прв пик

Сега со Док Риверс ако не направат исчекор напред очекувам дека ке трејдаат некој од Ембид или Симмонс.
Петроката за сезонава би била:Симмонс,Сет Кари,Дени Греен,Тобајас Харис и Ембид,клупа:Коркмаз,Матисе Тубуле,Мајк Скот,Кајл,ОКвин и Двајт Хауард.
Филаделфија лошо драфтуваат, не е дека лошо им се „погодуваат“ пиковите.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.225
Поени од реакции
108.080
Види го менталниов што праел у 2000 година кога свиткал зглоб.
"After researching the matter, it became apparent that tap dancing was going to be the best way to build up my ankle strength while simultaneously improving my foot speed and rhythm." —Kobe Bryant

#NBA #Basketball #Kobe #Lakers #MambaMentality
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.411
Поени од реакции
29.925
Moрав да гуглам втф е тап денсинг... :LOL:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.497
Види го менталниов што праел у 2000 година кога свиткал зглоб.
Тоа е Мамба менталити.
Долго време се прераскажува дешфката кога после пораз на гостински терен наместо да отиде дома отишол у сала да вежба шут.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.514
Поени од реакции
16.208
Кога еден член тука ке каже дека Harden brat4e e najjak vo NBA, залепете му го овој факт.

 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Кога еден член тука ке каже дека Harden brat4e e najjak vo NBA, залепете му го овој факт.

Trues od hejt drugar, top 5 igrac vo ligata e Harden i toa e fakt. Najdobriot skorer na ovaa generacija i toa e fakt.
Prethodnive 3 sezoni vo kontinuitet e lider vo ligata, fakt.

Titula se osvojuva ekipno, a ne individualno.
Harden nikogas vo karierata nemal dobra ekipa, osven taa so CP3 i Capela koga go imaa protiv GSW ne bea losha ekipa, 7ma utakmica Finale igraa.

Isto taka Harden nikogas vo karierata ne ostanal bez plejof.

Za titula se potrebni dobri soigraci, kakvi sto ima "kralot".
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.514
Поени од реакции
16.208
Trues od hejt drugar, top 5 igrac vo ligata e Harden i toa e fakt. Najdobriot skorer na ovaa generacija i toa e fakt.
Prethodnive 3 sezoni vo kontinuitet e lider vo ligata, fakt.

Titula se osvojuva ekipno, a ne individualno.
Harden nikogas vo karierata nemal dobra ekipa, osven taa so CP3 i Capela koga go imaa protiv GSW ne bea losha ekipa, 7ma utakmica Finale igraa.

Isto taka Harden nikogas vo karierata ne ostanal bez plejof.

Za titula se potrebni dobri soigraci, kakvi sto ima "kralot".
Прво и основно другар, не трујам од хејт. Туку сакаме да те образуваме дека Харден не е најдобар во лигата, а дека е во топ 5 никој не спори.

Друга работа, види му ги обидите од поле и обидите за три, ке видиш дека има највеќе обиди во целата лига, нешто што ни Кари не го прави во Голден Стејт. Споредбава пак со Кари за погодени тројки, не сакам да ја дискутирам воопшто.

Идеме на третата работа во обидите од поле има меѓу најдобри проценти, ама пак кажам меѓу, не и најдобар. Понатаму процентите за шутот за три кажуваат покажува дека е еден од најслабите што погаѓаат во лигата, со оглед на тоа колку шутеви зема.

Четврта работа, викаш тимски?! Му ги донесоа прво Крис Пол, а после Расел Вестбрук? Како со него не се вклопија, бидејќи нели тие беа негова желба. Исто имаа добар тим, што не го помилува од тоа дека е флоп, т. е. дека е слаб во битни утакмици.

Петта работа, кога ке го спомнеш тимот кој го има околу Кралот, немој да заборавиш дека тој тим Кралот го прави 50% подобар. Сети се само со какви тимови на Кливленд има играно финале и посебно со каков тим на Лејкерс, кој скоро сите го отпишуваа.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Прво и основно другар, не трујам од хејт. Туку сакаме да те образуваме дека Харден не е најдобар во лигата, а дека е во топ 5 никој не спори.

Друга работа, види му ги обидите од поле и обидите за три, ке видиш дека има највеќе обиди во целата лига, нешто што ни Кари не го прави во Голден Стејт. Споредбава пак со Кари за погодени тројки, не сакам да ја дискутирам воопшто.

Идеме на третата работа во обидите од поле има меѓу најдобри проценти, ама пак кажам меѓу, не и најдобар. Понатаму процентите за шутот за три кажуваат покажува дека е еден од најслабите што погаѓаат во лигата, со оглед на тоа колку шутеви зема.

Четврта работа, викаш тимски?! Му ги донесоа прво Крис Пол, а после Расел Вестбрук? Како со него не се вклопија, бидејќи нели тие беа негова желба. Исто имаа добар тим, што не го помилува од тоа дека е флоп, т. е. дека е слаб во битни утакмици.

Петта работа, кога ке го спомнеш тимот кој го има околу Кралот, немој да заборавиш дека тој тим Кралот го прави 50% подобар. Сети се само со какви тимови на Кливленд има играно финале и посебно со каков тим на Лејкерс, кој скоро сите го отпишуваа.
Da bese nekoj drug clen ke mu objasnev detalno, ama so vakva boranija kako tebe ne mozam da se objasnuvam.
Ne ni procitav so imas napisano, ako mi veruvas, postot voopshto ne ti go ni prochitav zaso tvoeto mislenje mi e nebitno. Pojma nemas od kosarka. Odi gledaj Golf.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.497
@ilz брат4е, да си ми жив и здрав уште 100 години и да си наоѓаш вакви вонаби баскетџии за омилени играчи и да ги браниш во иднина да си се смееме.
Баскет активно пратам од вториот трипит на Џордан, кога останував буден цела ноќ за да гледам НБА на А1 со Љубомир Николовски.
Темава ја следам... можеш да видиш од кога сум член ;)
Волку забавна темава за читање не била никогаш.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.514
Поени од реакции
16.208
Da bese nekoj drug clen ke mu objasnev detalno, ama so vakva boranija kako tebe ne mozam da se objasnuvam.
Ne ni procitav so imas napisano, ako mi veruvas, postot voopshto ne ti go ni prochitav zaso tvoeto mislenje mi e nebitno. Pojma nemas od kosarka. Odi gledaj Golf.
Aбе можда ја од кошарка немам појма, а ти немаш ни од кошарка, а ни од животот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.225
Поени од реакции
108.080
Ако не се лажам уште од лани е во ЛАЛ само што не добиваше шанса, а интересен играч си беше. Ваљда не го смешав со некој. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom