НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Нема везе сликиве Брадата не е атлетски граден но е прилично жилав и цврст играч.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Нема везе сликиве Брадата не е атлетски граден но е прилично жилав и цврст играч.
Postirav highlight od utakmicata sinokja, moze da se vidi kako izgleda, slikive nemaat vrska so realnosta, ama dobra rabota se za da se nasmeeme malku.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Настрана заебанцииве што бидна со Харден?Останува во Хјустон или дефинитивно си оди.Се зборува дека ќе го трампале за Симонс од Филаделфија плус пик или во Мајами за Хиро,Олиник,Игудала,Нан +пикови.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.592
Настрана заебанцииве што бидна со Харден?Останува во Хјустон или дефинитивно си оди.Се зборува дека ќе го трампале за Симонс од Филаделфија плус пик или во Мајами за Хиро,Олиник,Игудала,Нан +пикови.
Aха, за Хиро ке го трампаат кога јас ке бидам председател на Америка.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.449
Поени од реакции
31.349
Aха, за Хиро ке го трампаат кога јас ке бидам председател на Америка.
Кога навистина би го понудиле ова Хјустон (а не верувам, пошто може да добијат многу повеќе), па уште и ако Харден се обврзе на екстензија со Мајами... На Пет Рајли нема око да му трепне, дилот ќе го прифати во првата секунда кога ќе биде понуден. И реално, остај што се мајтапиме ама кој не би ги дал Хиро (и ситната боранија) за Харден.

Харден е играч окулу кој може да се склопи шамионска екипа, ама работата е што Хјустон не се кадарни. Работата е што премногу му попуштаа на Харден, а тоа не би се дешавало со Пет Рајли во Мајами.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.592
Кога навистина би го понудиле ова Хјустон (а не верувам, пошто може да добијат многу повеќе), па уште и ако Харден се обврзе на екстензија со Мајами... На Пет Рајли нема око да му трепне, дилот ќе го прифати во првата секунда кога ќе биде понуден. И реално, остај што се мајтапиме ама кој не би ги дал Хиро (и ситната боранија) за Харден.

Харден е играч окулу кој може да се склопи шамионска екипа, ама работата е што Хјустон не се кадарни. Работата е што премногу му попуштаа на Харден, а тоа не би се дешавало со Пет Рајли во Мајами.
Абе се разбираме дека за Хјустон е супер овој трејд, ама кој гарантира дека ке бидат и понатаму конкуренти за титулата? Бруклин и Милвоки и понатаму се појаки. Подобро нека си го задржат Хиро.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.449
Поени од реакции
31.349
Абе се разбираме дека за Хјустон е супер овој трејд, ама кој гарантира дека ке бидат и понатаму конкуренти за титулата? Бруклин и Милвоки и понатаму се појаки. Подобро нека си го задржат Хиро.
Мислеше „за Мајами е супер овој трејд“? :)
Претпоставувам лапсус. Пет Рајли веројатно веќе и го понудил ова во првиот момент кога Харден ги набројал и Мајами како посакувана дестинација.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
Od mene edna bold prognoza.. Houston ke odat podaleku vo playoff od timot kade sho ke bidi trejdan Harden, a Wall ke bidi podobro rangiran od Harden za MVP
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
707
Поени од реакции
1.018
Od mene edna bold prognoza.. Houston ke odat podaleku vo playoff od timot kade sho ke bidi trejdan Harden, a Wall ke bidi podobro rangiran od Harden za MVP
Стварно болд прогнозата, Хјустон без Харден нема ни да помириса плејоф не пак да оди далеку, а и да остане Харден неверувам да не бидат исфрлени уште во прва рунда.

Гледам луѓево многу ги преценуваат Буги и Вал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom