НБА сезона 2016-2017

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 11 октомври 2016.

?

Кој тим најмногу ви го привлекува вниманието (не мора да е тој за кој навивате)?

Анкетата е затворена 10 ноември 2016.
 1. Голден Стејт

  23 гласови
  24,5%
 2. Кливленд

  9 гласови
  9,6%
 3. Сан Антонио

  10 гласови
  10,6%
 4. ЛА Лејкерс

  6 гласови
  6,4%
 5. Филаделфија

  8 гласови
  8,5%
 6. Денвер

  1 гласови
  1,1%
 7. Јута

  6 гласови
  6,4%
 8. ЛА Клиперс

  1 гласови
  1,1%
 9. Оклахома Сити

  5 гласови
  5,3%
 10. Минесота

  20 гласови
  21,3%
 11. Чикаго

  13 гласови
  13,8%
 12. Њујорк

  6 гласови
  6,4%
 13. Детроит

  1 гласови
  1,1%
 14. Бостон

  9 гласови
  9,6%
 15. Атланта

  4 гласови
  4,3%
 16. Друг тим

  6 гласови
  6,4%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  21.753
  Допаѓања:
  40.923
  Мене Торонто ми личи на екипа која не знае што сака, жими се. Почнаа одлично сезонава, конечно изгледаа на апла сериозен контендер и наеднаш се вратија на старото. Ок, Лаури им се повреди, ама ете го се врати и повторно се комплетни а они не знаат каде тераат. Од друга страна Бакси стануваат се посимпатична и посимпатична екипа, одлична работа врши Кид.

  Сепак, Вашингтон-Кливленд ќе е правото “срање“ на истокот сезонава. Вол е во GOAT mode, а и цела екипа им е скроз разиграна и уштимана.
   
 2. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  290
  Допаѓања:
  191
  Ke bide pravoto sranje, ama ako ne pominat wizardsi :)
  --- Споено дупло мислење, 21 април 2017 во 13:13 ---
  Ja mislam deka ke igrame konferencisko finale godinava, imame se sto ni treba, pred se iskustvo vo Flash i Rajon
   
  Последно уредено: 21 април 2017 во 13:13
 3. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  21.753
  Допаѓања:
  40.923
  Леле Дерозан 0 поени од игра :pos::pos::pos: Кој си бе ти?? Аиии па кога ќе ми текне дека имаше силни шпекулации дека Лејкерс сакаат да го ангажираат. :facepalm: Да не се разбереме погрешно, добар играч е Дерозан, ама никако не е играч врз кој треба еден великан како Лејкерс да гради јака екипа.
  Монро го уништува Валанчиунас во триве утакмици (y)
   
 4. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  290
  Допаѓања:
  191
  Derozan ne smee da ti bide ni vtor coek u ekipa a ne pa prv i da gradis tim okolu nego, lapnete si go PG13 i onaka mu e preku kur od pacerive
   
 5. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  21.753
  Допаѓања:
  40.923
  Да да и јас сум за ПЏ веќе некое време, а и реално нема што да бара повеќе во Индијана, едноставно нема никогаш да му направат екипа за да го добие Брон и тоа е тоа. Елај си синко во Лејкерс да правиме шампионски тим. :D
   
  На vlatkobond му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.314
  Допаѓања:
  679
  Пикот на Лејкерс + Кларксон/Рендл за ПЏ
  Who says no??? :D
   
 7. garthok

  garthok

  Член од:
  5 јануари 2013
  Мислења:
  2.432
  Допаѓања:
  1.208
  Од коњ на магаре.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  21.753
  Допаѓања:
  40.923
  :pos:
   
  На Castiel, marinetti, Nino Manchester и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Alen_001

  Alen_001 Недозволен тајтл, внимавај.

  Член од:
  25 февруари 2009
  Мислења:
  1.126
  Допаѓања:
  322
  Како прво пикот на Лејкерс има околу 50% шанси да премине во Филаделфија. Друго зашо Индијана би прифатиле ваква понуда? Да не сакате глава за глава да го добиете Џорџ. Рендл нема никакво валуе со таја одбрана што ја игра,Кларксон нема капацитет за прва петорка. Ќе треба пола тим да им дадете во замена за ПЏ пошо слабо стоите со пикови.
   
 10. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  18.329
  Допаѓања:
  45.349
  Тоа дури е и многу за ПЏ, мислам дека цената му е многу плафонирана, не од онаа клапа на најјаки играчи, туку класа подолу.
   
  На Leo Bonnie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  2.762
  Допаѓања:
  3.836
  Плус имајте на ум дека само следната сезона му е загарантирана, за 18/19 има опција да излезе од договорот. Што значи нема да се летаат тимовите со јаки понуди.
   
 12. The Procrastinator

  The Procrastinator

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  5.943
  Допаѓања:
  6.234
  Рондо скршил палецот и вечерва не игра не се знае кога ќе се врати.. Веројатно за просечниот кошаркар завршена сезоната би била но памтам Рондо кога му играше на Мајами со една рака така да очекувам за брзо да се врати

   
 13. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Il Capitano Vero

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.075
  Допаѓања:
  2.777
  Истото го мислам и јас, не можи да однеси екипа до титула, тука се негде со Хејвард, Вол, Дерозан во тој втор ешалон играчи со максимален договор.
   
  На ElNinho и Хефест им се допаѓа ова.
 14. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.314
  Допаѓања:
  679
  Иако го пишав како шала, гледам дека повеќе време од мене си посветил на размислување на фер трејд. Според тебе, што би било фер трејд за него, под претпоставка дека сака да си оди од Индиана и приоритет за да потпише нов договор му е западна обала (Клиперс, Лејкерс, Вориорс, Кингс итн.). Ако ги земеш Лејкерс, претпостави дека имаат топ3 пик.
   
 15. wicked_1

  wicked_1

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  4.846
  Допаѓања:
  6.049
  Lakers say no, барем би требало.
  Со договорот што го има, се зависи од тоа какви ќе се преговорите.

  Ако успеат да договорат sign/extend+trade опција, тогаш пикот(под претпоставка дека ќе го добијат) на Lakers од овој драфт е доволен за трејд.
   

Сподели преку: