НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.828
Мене Торонто ми личи на екипа која не знае што сака, жими се. Почнаа одлично сезонава, конечно изгледаа на апла сериозен контендер и наеднаш се вратија на старото. Ок, Лаури им се повреди, ама ете го се врати и повторно се комплетни а они не знаат каде тераат. Од друга страна Бакси стануваат се посимпатична и посимпатична екипа, одлична работа врши Кид.

Сепак, Вашингтон-Кливленд ќе е правото “срање“ на истокот сезонава. Вол е во GOAT mode, а и цела екипа им е скроз разиграна и уштимана.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Ke bide pravoto sranje, ama ako ne pominat wizardsi :)[DOUBLEPOST=1492773184][/DOUBLEPOST]Ja mislam deka ke igrame konferencisko finale godinava, imame se sto ni treba, pred se iskustvo vo Flash i Rajon
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.828
Леле Дерозан 0 поени од игра :pos::pos::pos: Кој си бе ти?? Аиии па кога ќе ми текне дека имаше силни шпекулации дека Лејкерс сакаат да го ангажираат. :facepalm: Да не се разбереме погрешно, добар играч е Дерозан, ама никако не е играч врз кој треба еден великан како Лејкерс да гради јака екипа.
Монро го уништува Валанчиунас во триве утакмици (y)
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Derozan ne smee da ti bide ni vtor coek u ekipa a ne pa prv i da gradis tim okolu nego, lapnete si go PG13 i onaka mu e preku kur od pacerive
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.828
Да да и јас сум за ПЏ веќе некое време, а и реално нема што да бара повеќе во Индијана, едноставно нема никогаш да му направат екипа за да го добие Брон и тоа е тоа. Елај си синко во Лејкерс да правиме шампионски тим. :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Пикот на Лејкерс + Кларксон/Рендл за ПЏ
Who says no??? :D
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Пикот на Лејкерс + Кларксон/Рендл за ПЏ
Who says no??? :D
Како прво пикот на Лејкерс има околу 50% шанси да премине во Филаделфија. Друго зашо Индијана би прифатиле ваква понуда? Да не сакате глава за глава да го добиете Џорџ. Рендл нема никакво валуе со таја одбрана што ја игра,Кларксон нема капацитет за прва петорка. Ќе треба пола тим да им дадете во замена за ПЏ пошо слабо стоите со пикови.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Тоа дури е и многу за ПЏ, мислам дека цената му е многу плафонирана, не од онаа клапа на најјаки играчи, туку класа подолу.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Плус имајте на ум дека само следната сезона му е загарантирана, за 18/19 има опција да излезе од договорот. Што значи нема да се летаат тимовите со јаки понуди.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Рондо скршил палецот и вечерва не игра не се знае кога ќе се врати.. Веројатно за просечниот кошаркар завршена сезоната би била но памтам Рондо кога му играше на Мајами со една рака така да очекувам за брзо да се врати

 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Тоа дури е и многу за ПЏ, мислам дека цената му е многу плафонирана, не од онаа клапа на најјаки играчи, туку класа подолу.
Истото го мислам и јас, не можи да однеси екипа до титула, тука се негде со Хејвард, Вол, Дерозан во тој втор ешалон играчи со максимален договор.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Како прво пикот на Лејкерс има околу 50% шанси да премине во Филаделфија. Друго зашо Индијана би прифатиле ваква понуда? Да не сакате глава за глава да го добиете Џорџ. Рендл нема никакво валуе со таја одбрана што ја игра,Кларксон нема капацитет за прва петорка. Ќе треба пола тим да им дадете во замена за ПЏ пошо слабо стоите со пикови.
Иако го пишав како шала, гледам дека повеќе време од мене си посветил на размислување на фер трејд. Според тебе, што би било фер трејд за него, под претпоставка дека сака да си оди од Индиана и приоритет за да потпише нов договор му е западна обала (Клиперс, Лејкерс, Вориорс, Кингс итн.). Ако ги земеш Лејкерс, претпостави дека имаат топ3 пик.
 
W

wicked_1

Гостин
Пикот на Лејкерс + Кларксон/Рендл за ПЏ
Who says no??? :D
Lakers say no, барем би требало.
Според тебе, што би било фер трејд за него, под претпоставка дека сака да си оди од Индиана и приоритет за да потпише нов договор му е западна обала (Клиперс, Лејкерс, Вориорс, Кингс итн.). Ако ги земеш Лејкерс, претпостави дека имаат топ3 пик.
Со договорот што го има, се зависи од тоа какви ќе се преговорите.

Ако успеат да договорат sign/extend+trade опција, тогаш пикот(под претпоставка дека ќе го добијат) на Lakers од овој драфт е доволен за трејд.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom