НАТО самит во Букурешт: СИТЕ ДИСКУСИИ ЗА САМИТОТ - ТУКА!

  • Креатор на темата Borg_Drone
  • Време на започнување

Fcu

Член од
10 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Evropa e kurva stara a amerika samo ima interes od nas gledate li kakva spiunska baza se pravi na kaleto kaj nas.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
прочитајте го предлогот на црнецот под тексот.

by AngryBlakGuy at 10:50 AM on 04/03/08 Reply by Email * ...


if I was the prezdent of Macedonia I would give them a name so long and complicated that they would just say "fukk it, we'll stick with the old name". My Suggestion: -The Peoples Constitutional Independent Democratic Republic of the Upper Middle Right-Hand Quadrant of


Macedonia! Take that you UN commies!!!


:) Interessno... ova mi dava pozidivni znaci.. znaci NEKOI NARODI VEKJE ZNAAT STO E RABOtATA SO GRCIJA I MAKEDONIJA !!! JASNO IM E DEKA NE VLEGVOME BIDEJKI IM PRECIME KAKO NACIJA !!!!!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.243
Поени од реакции
18.058
by AngryBlakGuy at 10:50 AM on 04/03/08 Reply by Email * ...


if I was the prezdent of Macedonia I would give them a name so long and complicated that they would just say "fukk it, we'll stick with the old name". My Suggestion: -The Peoples Constitutional Independent Democratic Republic of the Upper Middle Right-Hand Quadrant of
Macedonia!



Предлогов е страва, ха ха, стварно треба да го направиме ова, нека биди брука за цел свет.
Секој пат кога ќе го изговараат ќе му застанат во грло, зборовите демократија, слобода и самоопределување.
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
210
Поени од реакции
3
Makedonija treba da vleze sto pobrzo vo NATO, ako se resava imeto so Grcija- kaza Bush vo Hrvatska.
da go gledam Grujo sega koga kazese deka ako ne dobieme pokana ke prekineme so pregovorite??!!
spored mene imeto NOVA ke bide dhe end of story:toe:
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Што ќе биде знак дека ние сме згрешиле и сега се исправаме...
Во тој случај постои уште една опција - да си избереме име кое нема да има ни М од Македонија и да признаеме колку вредиме.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Makedonija treba da vleze sto pobrzo vo NATO, ako se resava imeto so Grcija- kaza Bush vo Hrvatska.
da go gledam Grujo sega koga kazese deka ako ne dobieme pokana ke prekineme so pregovorite??!!
spored mene imeto NOVA ke bide dhe end of story:toe:

leeeleeeee drugar samo nemoj NOVA :S Gorna e bolje... sto sme nie nekoja nova nacija ???

Gorna e podobro od nova so toa sto posle mozeme da si ja barame DOLNA Makedonija :)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
leeeleeeee drugar samo nemoj NOVA :S Gorna e bolje... sto sme nie nekoja nova nacija ???

Gorna e podobro od nova so toa sto posle mozeme da si ja barame DOLNA Makedonija :)
А зошто не Лева? после може да си ја бараме и Десна.
И зошто не Република Демир Хисар? После може да си ја бараме и Република Бардовци...
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
210
Поени од реакции
3
leeeleeeee drugar samo nemoj NOVA :S Gorna e bolje... sto sme nie nekoja nova nacija ???

Gorna e podobro od nova so toa sto posle mozeme da si ja barame DOLNA Makedonija :)
ne be nova nacija, nikako:-D zs tolku cuvstva za imeto?da ne ima nesto drugo tuka sto i vie i grcite tolku mnogu se plasite?
inace Nova Makedonija podobro zvucit i mozebi ke se praime kako Nov Zeland:vozbud:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Makedonija treba da vleze sto pobrzo vo NATO, ako se resava imeto so Grcija- kaza Bush vo Hrvatska.
da go gledam Grujo sega koga kazese deka ako ne dobieme pokana ke prekineme so pregovorite??!!
spored mene imeto NOVA ke bide dhe end of story:toe:
leeeleeeee drugar samo nemoj NOVA :S Gorna e bolje... sto sme nie nekoja nova nacija ???

Gorna e podobro od nova so toa sto posle mozeme da si ja barame DOLNA Makedonija :)
ne be nova nacija, nikako:-D zs tolku cuvstva za imeto?da ne ima nesto drugo tuka sto i vie i grcite tolku mnogu se plasite?
inace Nova Makedonija podobro zvucit i mozebi ke se praime kako Nov Zeland:vozbud:
еве овде во оваа емисија можете да разгледате кои предлози се најдобри http://video.google.de/videoplay?docid=6506953268072193597&q
 
S

Sagan

Гостин
Го чувте ли најновиот виц од Букурешт?

Буш ќе ставел вето на Грузија (Џорџија) за влез во НАТО, оти САД имаат сојузна држава со истото име. Ова според Буш, е чист пример за територијална претензија на Грузија кон американска почва.

А Буш ја прашал Дора Дагојани, како тоа е можно Словените да бидат Македонци.
И она му одговорила дека тоа не е можно, бидејќи кога Словените се населиле во Македонија, Античките Македонци се преселиле на Месечината, за да по 1913 повторно се вратат во Македонија. Дури и прашала, зарем Армстронг не ги виде остатоците од населбите кога слетавте таму?

Ха ахахахахахаа, добра пародија....
 
B

Borg_Drone

Гостин
Инаку еве Мајка Русија мисли на нас..
Зошто некако ми се создаде слика дека и русите имаат вмешано прсти во самитот на НАТО??

Русија за компромисна формула за името на Македонија
Москва /06/04/08

Русија настојува Атина и Скопје со посредство на ООН, да изработат компромисна формула за името на Македонија.

Ова го изјави рускиот заменик-министер за надворешни работи Владимир Титов во интервју за грчкиот весник „Катимерини”.

Москва воедно ги повикува учесниците во дијалогот да покажат максимален степен на конструктивно однесување.

Грчките медиуми објавија дека Американците го „туркаат“ предлогот Нова Македонија.

Телевизијата Антена истакнува дека владата на Костас Караманлис ја подготвува стратегијата. Утре премиерот ќе го информира претседателот Каролос Папуљас за развојот на настаните по средбата на врвот на НАТО, кога Грција стави вето на членството на Македонија во Алијансата.
makfax
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Леле значи во последниов период,почна да ми се гади од термините “компромис“ и “констуктивно однесување“.
Побогу,што им значи тоа конструктивно однесување?
Климајте со главите и согласете се кон она што ќе го кажат Грците и остали?
 
Член од
1 јануари 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
груевски во интервју со јанко рече јасно:

Што подразбираат луѓево од меѓународна заедница под компромис?

Груевски: Компромис значи да го промениме името.

Пообјективен одговор нема :)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Леле значи во последниов период,почна да ми се гади од термините “компромис“ и “констуктивно однесување“.
Побогу,што им значи тоа конструктивно однесување?
Климајте со главите и согласете се кон она што ќе го кажат Грците и остали?

А зошто да се согласиме на компромис??
Јас мислам дека сега е време да го фатиме возот да се откажеме од преговорите...баш во моментите кога Грција е прикажана во светската јавност(а и во јавноста на повеќето политичари) како црната овца..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom