Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.903
Поени од реакции
8.773

Навреда посилна од силување

Германија, ЕУ, Западна цивилизација, 2024 година: Млада жена која „навредила“ мигрант кој учествувал во групно силување на малолетно девојче добила подолга затворска казна од самите силувачи. Вака ЗНМ и други гранташки борци против навреди и говор на омраза ја замислуваат иднината?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.002

Навреда посилна од силување

Германија, ЕУ, Западна цивилизација, 2024 година: Млада жена која „навредила“ мигрант кој учествувал во групно силување на малолетно девојче добила подолга затворска казна од самите силувачи. Вака ЗНМ и други гранташки борци против навреди и говор на омраза ја замислуваат иднината?
Ова ти е уште еден доказ плус колку е самиот запад отиден у курац и колку швабската полиција е најлоша на свет иако сите денешни џандари се иста сорта, кога знаеш дека силувањето е секојдневние тогаш треба да се погрижиш дека со сигурност дека секое младо девојче ќе си отиде дома безбедно па дури и да го уапсиш, децава што слушале музила и си уживале ги избркале ама затоа племето го оставиле низ паркот да може да уништи човечки живот.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.988
Поени од реакции
8.536
Ова ти е уште еден доказ плус колку е самиот запад отиден у курац и колку швабската полиција е најлоша на свет иако сите денешни џандари се иста сорта, кога знаеш дека силувањето е секојдневние тогаш треба да се погрижиш дека со сигурност дека секое младо девојче ќе си отиде дома безбедно па дури и да го уапсиш, децава што слушале музила и си уживале ги избркале ама затоа племето го оставиле низ паркот да може да уништи човечки живот.
Европските демонкратски вредности на дело:
1719234127116.png
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
501
Поени од реакции
919
Mi doaga policija civilki mi proveruvaat pola saat dali pasosot i licnata karta mi se validni... so mikroskop... so najgolemiot narkoman Avhanistanec si pravaat muabet kako da pijat kafe....
Prvo im pokazav makedonska licna karta od stres...pa Bugarskite,, me dotepaa so prasanja kako imam 2 drzavjanstva... me fati nerva vikam zasto ne go pitate Avgana dali ima Ausweis....
Samo dobiv lit pogled i kratka recenica
Du nur drucks tiketen und arbait......kiga ke osetis na svoja koza znaes deka se e otideno
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.988
Поени од реакции
8.536
Mi doaga policija civilki mi proveruvaat pola saat dali pasosot i licnata karta mi se validni... so mikroskop... so najgolemiot narkoman Avhanistanec si pravaat muabet kako da pijat kafe....
Prvo im pokazav makedonska licna karta od stres...pa Bugarskite,, me dotepaa so prasanja kako imam 2 drzavjanstva... me fati nerva vikam zasto ne go pitate Avgana dali ima Ausweis....
Samo dobiv lit pogled i kratka recenica
Du nur drucks tiketen und arbait......kiga ke osetis na svoja koza znaes deka se e otideno
Затоа ли Зедер вели дека Германците повторно мора да работат повеќе, за да може да ги хранат таквите паразити?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.002
Mi doaga policija civilki mi proveruvaat pola saat dali pasosot i licnata karta mi se validni... so mikroskop... so najgolemiot narkoman Avhanistanec si pravaat muabet kako da pijat kafe....
Prvo im pokazav makedonska licna karta od stres...pa Bugarskite,, me dotepaa so prasanja kako imam 2 drzavjanstva... me fati nerva vikam zasto ne go pitate Avgana dali ima Ausweis....
Samo dobiv lit pogled i kratka recenica
Du nur drucks tiketen und arbait......kiga ke osetis na svoja koza znaes deka se e otideno
Па тој им е локален дилер некој, така е и овде со дилерите се на гушкање и кафе пиење.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
501
Поени од реакции
919
Затоа ли Зедер вели дека Германците повторно мора да работат повеќе, за да може да ги хранат таквите паразити?
Da ali veke se ragaat mladi buntovnici, skoro bev zastanat od mladi lusteri so tetovasi na fashizmot i obetki kako na Jordan od 90 tite... Mi rekoa deka tragaat pijani Crnci i Arapi na vikend vo utrinskite casovi da gi pretepat... im rekov deka sum od Evropa i jas bi postapil da sum kako niv... Mi rekoa koga ke imam pravo na glasanje da go dadam na SPÖ ...site oni se perseluvaat vo okolnite sela da ne go gledat ovoj slajm vo gradovite..razocaranosta vo nivnite oci bese better od nasata sto ja imame kon nasite predavnici...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.840
Поени од реакции
23.426

Навреда посилна од силување

Германија, ЕУ, Западна цивилизација, 2024 година: Млада жена која „навредила“ мигрант кој учествувал во групно силување на малолетно девојче добила подолга затворска казна од самите силувачи. Вака ЗНМ и други гранташки борци против навреди и говор на омраза ја замислуваат иднината?
Поради ова немам никаква емпатија за муслимани. За ниедна потресна слика од Газа или било каде не ме боли кур. И кога се муслимани во прашање не ме интересира дали они се во право, а другата страна е агресорот или не.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
501
Поени од реакции
919
Bas sega e Avfanistanecot vo ovoj moment kako izgleda Kriminalec narkoman, go prasav kako mene me zamarrat a nego ne....vika
Bruda du bist Kurz hier, du wise nicht wie alles funcionirt.... gazdata koga ke go vidi go gleda kako brat normalno posle prodazbata na Kox na mene mi e pazarot plus od takvi staorci...
 

Attachments

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.903
Поени од реакции
8.773
Поради ова немам никаква емпатија за муслимани. За ниедна потресна слика од Газа или било каде не ме боли кур. И кога се муслимани во прашање не ме интересира дали они се во право, а другата страна е агресорот или не.
Мех, зависи од каде е муслиманот, генерално жолтите и белите се ОК (со исклучоци) а кафеавите и црните се мајко мила.

Јас додуше и темните христијани, хиндуси и будисти ги ставам во исти кош со другите говнокожци.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
501
Поени од реакции
919
Поради ова немам никаква емпатија за муслимани. За ниедна потресна слика од Газа или било каде не ме боли кур. И кога се муслимани во прашање не ме интересира дали они се во право, а другата страна е агресорот или не.
Jas sum totalen rasist a rabotam so sekakov vid na pazienti... imam 0 empatija sprema ovie sto gi pisuvame pogore, gledam da ne vlefuvam so site vo konfliit, karakterot mi e koj ve ebe vo smisla davam tiket i ne sakam nikakva interakcija osven so nekoi Yugo ili Turcin...Imav sosed Somaliec koj ostavi 7 deca go zaklaa vo parkot poradi prodazba, do den denes ne zalam nieden od niv... zenata ke rece lelle greota za zenata ili decata... Boli me *urac..... negoviot stan e Penthouse,,, jas ke stavam sekoj mesec na strana po 100 da imam za nekoi iten slucaj...
Автоматски споено мислење:

Nema ovde nikakva nadez... doagas od zemja kaj si od 3 red za ovde da bides od 18 red....za gradinka site mesta sezemeni od 300 ukraincinja koi se samostodoseleni i direktno dobivaat mesto da ne zboruvam pkus stan jazik i pari... ovie azilantite isto taka.... a tie sto rabotat balkanci i drugo decata eve na nekoi 5 godini uste im se doma, veke nekolki familiji se vratija Srbia a Za Slovacka da ne zboruvam, nemam cueno nekoj da e tuka... tezok debakl na sistemot... edvaj cekam da soberam nekoj denqr da naucam nesto na kopjuter da rabotam i direktno vo vilata vo Berovo....podaleko od sekakvi slajmovi
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom