Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Arthokk Lionheart, 5 декември 2014.

 1. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.284
 2. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.284
 3. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.574
  Допаѓања:
  3.408
  http://www.libertas.mk/galerija-afr...-ogromen-pridones-vo-istorijata-na-umetnosta/

  Афро-американски уметнички со огромен придонес во историјата на уметноста
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  извор: Хафингтон пост
  превод: :tapp:Либертас:tapp:

  http://metro.co.uk/2017/02/21/racis...-shouted-white-people-shouldnt-breed-6463332/

  Update:

  [​IMG]

  Само за потсетување:
  Во Демократска Германија ако кажеш нешто против мигрантите ти следи 5 години затвор.
   
 4. Pina

  Pina

  Член од:
  1 ноември 2005
  Мислења:
  1.401
  Допаѓања:
  543
  Vo Filadelfija 500 nadgrobni spomenici bile prevrteni na nekoi Evrejski grobishta. Ne se znae koj i zoshto ova go storil a nema nitu svedoci.
  I sega jas treba da veruvam deka 500 grobovi bile oshteteni za edna nokj i nikoj ne videl i ne chul nishto, pogledajte go videoto pa ke imate pretstava kolku teshko se pomrdnuvaat nadgrobnite spomenici.
  I da ne se 500 neka bidat i pedeset i nikoj da ne vidi i da ne chue?????

  https://www.rt.com/usa/378735-jewish-cemetery-vandalism-philadelphia/
   
 5. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.284
 6. ultras1988

  ultras1988 Идеалист

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.041
  Допаѓања:
  3.230
 7. 121314

  121314

  Член од:
  3 септември 2010
  Мислења:
  2.773
  Допаѓања:
  1.982
 8. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.284
  Католиците имаат чиста среда, пепелница, ден кога се почнува со постот ? и се откажуваат од нешто што ти е мило.... 1941 Анте Павелиќ на чиста среда се откажал од цела Далмација во полза на сојузникот, Италија...
  .. ги читам сегашните ФБ коментари кај нив по тој повод, многу ме потсеќа на ситуацијата кај нас и расположението меѓу народот
   
 9. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.428
  Допаѓања:
  3.217
  Ах таа Шведска, идеал за слобода и демократија :love:
   
 10. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.284
  Okrugli stol na temu položaja albanske žene u društvu

  над 5000 се изјаснуваат како албанци, а има повеќе... почнаа да се доселуваат таму уште за времето на Тито, отвараа слаткарници.. имаат сега и џамија ... како и да е, не верувам дека вадат албански пасоши туку се кочоперат со хрватските...


  Dramatična situacija u Nizozemskoj: turska ministrica, koja je htjela održati govor na pro-Erdogan skupu u Rotterdamu, eskortirana do njemačke granice - ističe kako je ovdje riječ o "fašizmu"
  толку од демократијата на западот...
   
  Последно уредено: 12 март 2017
 11. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.574
  Допаѓања:
  3.408
  Тешки ретарди...

  841276585487564801 is not a valid tweet id
   
 12. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.284
 13. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.574
  Допаѓања:
  3.408
 14. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.284
 15. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.732
  Допаѓања:
  8.376
  На Ska Maniac, Scirea и k0k014 им се допаѓа ова.

Сподели преку: