Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Arthokk Lionheart, 5 декември 2014.

 1. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  12.262
  Допаѓања:
  1.684
  ..бабата Олбрајт ќе стане муслиманка заради некои свои носталгични сеќавања, а не заради Трамп...тоа е сигурно... :) :)
   
  На Бачето му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  1.918
  Допаѓања:
  3.698
  Џабе, Муслиманите не ја сакаат. Нејќеле таков крвник во своите редови.

  Хухуху :icon_mrgr:
   
 3. Pina

  Pina

  Член од:
  1 ноември 2005
  Мислења:
  1.398
  Допаѓања:
  543
  Vampirkata Olbrajt veke nikoj ne ja esapi za nekakva vrednost pa duri ne se kvalifikuva kako korisen idiot.... Se obiduva da privleche nekoe vnimanie vo ovaa ludnica i diveenje na levicharite...i do nekade i uspeva, eve head line news deka ke se poturchi ...i toa me zabole, a shto e najtragichno na dusha nosi najmalku 500 000 deca izumreni od nedostato od osnovni lekovi, voda i drugi osnovni potrebi zaradi nejzinite sankcii koja na krajot na kraishtata javno izjavi deka se isplatile da se simne Sadam Husein. Ponisko i pogadno i policemerno od ova nemam videno....
  A taa sirota si misli deka ima nekakva vrednost same shit so ovie od Hollywood....
   
 4. Barbarai

  Barbarai

  Член од:
  25 март 2014
  Мислења:
  717
  Допаѓања:
  733
  Толку од идиличниот живот во Европа, муслиманиве силуваат, касапат, и фрлаат киселини во лице на секој чекор, а да не зборам за тоа дека сопствените женски деца ги касапат уште при раѓање им ги сечат вагините и им ставаат киселини да не можеле да имаат однос,.тоа некој го нарекува КУЛТУРА? ете Меркел и другите потплатени политичари што и направија на Европската култура и европјаните, Европа каква што ја знаеме веќе не постои, насилство и тоа од големи размери на секој чекор, радикалниот ислам веќе прави големи зулуми,

  https://playit.pk/watch?v=of4pXLgYUZw
  --- Споено дупло мислење, 3 февруари 2017 ---
   
  Последно уредено: 3 февруари 2017
  Ska Maniac, Beric Dondarrion, Ashburton Grove и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
   
  На TITTANIK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  9.363
  Допаѓања:
  18.102
  Шо е бе волче, се грижиш многу за грчкото педерско другарче. Ова видео ти е тотален офтипик.
   
 7. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
  Пола Грк, пола Евреин.
  Не може да ми смета ако се бори против нео-либералниот канцер.
   
  На Classic Rock Fan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  9.363
  Допаѓања:
  18.102
  Човечето е најтажна појава на светот, еврејски покатоличен педер кој мрази и се бори против се што е самиот. Веројатно не може да се погледне во огледало затоа што се гнаси од својата национална, генетска и сексуална природа.

  Или пак е страшно добар глумец, кој за добра паричка ве дупи сите вас алт-десничари, идалисти и борци против светскиот поредок да го гледате како некаков водач и идол на вашето „движење“ :pos:
   
 9. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
  Alt-Right нема лидери, колку и некој да те лаже.
  Плус, Мило не е Alt-Right, туку Alt-Lite.
  И да е Еским, не ми смета, баш ми е интересен како ги парча феминистите и либтардите.

  А што велиш ти, секој кој е педер, мора да биде левичар и зачленет во GLBTQWERTY заедница, ако не е, тогаш е херетик? :icon_lol:
   
  На stratUs и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.
 10. Con Artist

  Con Artist the man with the key

  Член од:
  1 мај 2012
  Мислења:
  3.011
  Допаѓања:
  6.616
  И да е платен глумец, не верувам дека алт-десничарите би имале проблем со тоа, баш напротив. Во тој случај, педеров би бил најдобро искористен "корисен идиот" во историјата.

  Еден обичен педер ги доведе во ситуација автентичните дволични педери од другата страна т.н борци за демократија, да си го покажат вистинското лице. Да квичат и кубат коси додека протестираат против слобода на говор, да кршат и палат низ градот, да цензурираат, вреѓаат и тепаат секој кој не мисли како нив, и како капак на сè, него да го навредуваат со гејско-навредливиот израз "педер". Буквално сè обратно од она за што се залагале дотогаш. :LOL:

  Всушност, што друго може да се очекува од квази-либерален шлајм и 3-40 годишни искомплексирани клошари во црно, заглавени во тинејџерски филмови за анархизам!? Сигурно не нешто паметно или некоја иновација. :toe:
   
  На Darling, VOLK2234, stratUs и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Коловрт

  Коловрт Озимандија

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  3.873
  Допаѓања:
  8.521
  Чекај, како тоа мрази и се бори против се` што е самиот? Човечето со самата негова појава се бори против таа од неодамна наметната социјална стигма спрема десницата, дека ако имаш десни погледи по автоматизам си глуп, селјак, расист, женомразец, хомофоб, ксенофоб, исламофоб и кои други епитети беа таму во баскет оф деплораблс. Додуша, она за женомразец до негде му држи вода, едно е да јадеш лајна за неразбрани трет-бран феминистки, друго за цел женски род. Ама педер е, не му требаат жени нему. :D

  А инаку да, типот е трол невиден (што не значи дека цел негов идентитет е фарса) и класичен attention whore кој нашол плодна подлога да си го храни егото. Ама уште еднаш, таа подлога други ја поставија и сега ќе си жнеат што си посеаја.
   
  На VOLK2234, Scirea и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.
 12. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  9.363
  Допаѓања:
  18.102
  Друже, ти си бар разумен, која е логиката хомосексуалец и евреин да биде главен глансоговорник на екипата која е задоена со прикаски за еврејска тајна влада, масони и илуминати и екипата која потајно сака на луѓето со сексуална определба како неговата да им наметне разни забрани и ограничувања на правата.
  Апла се гледа дека или има тешки пореметувања и не може да се прифати самиот себе како педер или е голем трол и заработува од тролање.

  Немој да добиваш впечаток дека ја ги бранам кретените што всушност и го креираа него и му го даваат целото внимание. Моите ставови баш на оваа тема може и ги имаш видено и знаеш што мислам и за „мирољубивите мигранти“, за неомарксистичката левица и за SJW и за сите тие либерални безделничари и нивните агенди.

  Се ако се собере они и се најмногу криви што Мајло е толку експониран во САД и светот, па дури и ние тука дискутираме за него, да не прават циркуси на секое негово појавуање во јавност, човекот нема да има повеќе од 50 души на јавните настапи и неколку илијади следбеници на социјалните мрежи.
  Они се криви и што кловнови како Трамп и Бенон сега ќе креираат светска геополитика и ќе решаваат за судбината на милијарди луѓе, наш еквивалент сега на пример премиер да стане Ниче Македон и Саше Политико негов главен советник, е до тоа дереџе дојдовме.
   
 13. Коловрт

  Коловрт Озимандија

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  3.873
  Допаѓања:
  8.521
  Точно, иронично е педер со еврејско потекло и дечко црнец да добива поддршка од класични (((нео-нацисти))) кои пишуваат (((вака))), иако сигурен сум дека добар дел од нив го користат само како параван, демек „нема врска, не мразам педери, ете Мајло го читам“. Но пак ќе прашам, од каде идејата дека тоа е профилот на сите кои го следат, читаат и му одат на предавањата? Со која лесонотија се лепат тие етикети на секој што се согласува со неговите (далеку од екстремни) ставови, па дури и на самиот Мајло, што е уште поиронично. Истиот муабет како Трамп го поддржуваат само расисти симнати од планина што си ги ебат сестрите, нема шанси да добие, а всушност успеа да допре до широк спектар луѓе. Истото му успева и на малакава и човекот си ужива во тоа.
   
  На VOLK2234 и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.
 14. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.282
  [​IMG]

  е па зимал 23000 евра/месец социала некој сириец со 4 жени и 23 деца..всушност ова е ОК... наталитет, праи германчиња кога нивните се пропедерисаа ....
   
 15. stipsburg

  stipsburg

  Член од:
  8 октомври 2007
  Мислења:
  4.531
  Допаѓања:
  8.177
  Не знаев ова кај да го постирам па ќе го бапнам тука

   

Сподели преку: