Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Arthokk Lionheart, 5 декември 2014.

 1. puno

  puno

  Член од:
  25 март 2012
  Мислења:
  5.104
  Допаѓања:
  1.952
  Премногу ги преценуваш твоите способности за дедуктивни заклучоци.
   
 2. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.360
  Допаѓања:
  3.182
  Пер чка нервоз? :)
   
 3. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.360
  Допаѓања:
  3.182
  “Кога возрасен маж има полови односи со мало девојче, тоа не е ништо сериозно,
  бидејќи, ако девојката е помалку од три години, тоа е сеедно,
  некој бркал со прстот во окото и бликнале солзи …
  но видот се враќа, така и невиноста се враќа кај девојче, ако е помалку од три години “(Kethuboth 11-b; Талмуд);

  “Сексуалните односи со девојка се дозволени, ако тоа е на возраст од три години” (Niddah 44-b);

  “Гојските (Не-Еврејските) девојки на тригодишна возраст можат да се силуваат” (Aboda Sarah 37-a);  Абе ова стилов на изразување од Талмудов многу ме потсеќа на тебе :)
   
  Последно уредено: 22 јануари 2017
  На Ska Maniac, stratUs и Бачето им се допаѓа ова.
 4. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.901
  Допаѓања:
  31.129
  Примерот кој ти го посочив е дека во 13 век православен крал званично бил благословен и оженет в црква по христијански обреди и обичаи со 5 годишно чупенце кое после рает и со божја воља и допуштање си ја дупел во кралската одаја.
  Кај нас атеистите то не е дозволено.
  Ој в општина пробај да се земеш со некое 5 годишно или 8 годишно или 12 годишно... ќе ти викнат полиција, али в црква рает може и дедо попе ќе вика АМИН ГОСПОТЕ ПОМИЛУЈ
   
 5. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.360
  Допаѓања:
  3.182
  цццц фашисти...
  :D
   
 6. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.901
  Допаѓања:
  31.129
  соросоиди и комуњари кои се против госпот и неговиот син - премијерот Груевски!
   
 7. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.342
  Допаѓања:
  3.125
  [​IMG]
  овој трумпетот со стапови против шарените соросоидчиња :icon_mrgr:
  ало, каде сте да протестирате Пиревска и Најчевска ??... немој само бабата фемен да ми изигрува, има народ со слаби желудци..:facepalm:
   
 8. 121314

  121314

  Член од:
  3 септември 2010
  Мислења:
  2.753
  Допаѓања:
  1.958
  На VOLK2234 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.360
  Допаѓања:
  3.182
 10. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  12.262
  Допаѓања:
  1.684
  .....тие се тоа одамна, сеа нас не фаќа вирусот кој ни го донесоа соросоидите и урамените...:)
   
 11. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.342
  Допаѓања:
  3.125
  http://www.advance.hr/vijesti/svedski-zastupnik-podnio-ostavku-nakon-sto-je-objavio-poruku-u-kojoj-poziva-na-atentat-na-americkog-predsjednika-trumpa/

  Roland Peterson, općinski zastupnik u švedskom gradu Kalmar, član Socijal-Demokratske stranke, podnio je jučer ostavku na sve funkcije nakon što je na svojoj službenoj Facebook stranici pitao "može li tko ubiti Trumpa?". Izgleda kako je Peterson mislio da je odjednom - vjerojatno pod utjecajem medijske kampanje - dopustivo pozivati na atentat na američkog predsjednika.
   
 12. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  15.186
  Допаѓања:
  28.644
  Швеѓанка силувана 3 часа од тројца мигранти со пренос во живо на Фејсбук

  Види ги расистичките полицајци таму, на сред убав традиционален чин тие земале да ги апсат угнетените дојденци... Вајт супримеси ат хис бест
  Каде е швеѓанкава наша на форумов да каже збор-два за настанов
   
 13. Toma

  Toma од Бардовци + тврд со кора + ОоОоОоО

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  465
  Не може да се соземе од оргазмот гледајки го преносот, ќе ни пише по некој ден.
   
  На Ska Maniac и пунтер им се допаѓа ова.
 14. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.342
  Допаѓања:
  3.125
  што стана со Јулиан Асанге, Шведска се уште ја држи потерницата за тоа тешко дело ??, (пред многу години онадел една што му влегла во кревет без гаќи, ама му спаднал кондомот)
   
 15. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.360
  Допаѓања:
  3.182
  Последно уредено: 26 јануари 2017
  На Ska Maniac му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: