Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
5 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Дечки барам студиски монитори M-Audio AV40. Освен во Артист , кај можат да се најдат на друго место во Скопјево? Исто така други продавници за слична опрема освен Аудиоцентар и Артист има ли?
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Друже и јас сум барал слично нешто ама поапсика продавница од Артист за такви ствари не сум сретнал.. башка не верувам дека ќе најдеш за поефтино од артист. Освен на старо да побараш :) Btw, добар избор за монитори за домашно студио не се скапи ама за парите си ја вршат работата.
 
Член од
5 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Чорба...
Не ми е за цената , додека се мислев дали да ги купам ми ги собрал некој. Денес бев ми кажаа после Нова , до 15ти ке добиеле. Па да не чекам цел месец мислев на друго место да не има , па и поскапи нека се малку.

Инаку , бев пред некоја недела , ми ги поврзаа и ги чув. Одлични се за парите.

По странскиве форуми видов доста ги фалат некои Audioengine 2 и генерално се спомнуваат ко добра алтернатива на av40. Има ли таква работа кај нас ?
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
Барам/купувам вах вах педала на старо
Поконкретно
Dunlop Crybaby Original (GCB-95)
или
Dunlop Crybaby 535q
ве молам кажете цена, не знам колку се движат.
П.С. може во порака, а може и на темава да ми одговорите
Фала
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Ми треба Yamaha DGX 230 или 530. Може и на старо, нема ништо по продавнициве...мора до февруари да чекам да донесат...
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Барам сериозни и заинтересирани луѓе музичари - басист и тапанар за блуз/рок бенд. Веќе 2-3 год се бафтам со незаинтересирани луѓе и искрено ми е преку глава само јас да сум иницијатор. Повик до сите заинтересирани, да се собереме, да се пробаме и ако бидне нешто топ. Граница за години нема, доколку ве бива бидете и средношколец и пензионер ама само да свиркаме квалитетен блуз. Е сега за простор за свирење јас неможам да обезбедам, но сите заедно доколку нормално сме заинтересирани ќе се снајдеме. Пожелно е исто да имате солидна опрема за свирење и по свирки ваму таму. Инаку свирам гитара, поседувам доста опрема што ми е потребна и сум од Скопје. Поздрав и пишете ако сте навистина заинтересирани! Благодарам
BUMP :)
ми се свири...
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
Никој? :( а било каков wah? Освен Behringer...

Барам/купувам вах вах педала на старо
Поконкретно
Dunlop Crybaby Original (GCB-95)
или
Dunlop Crybaby 535q
ве молам кажете цена, не знам колку се движат.
П.С. може во порака, а може и на темава да ми одговорите
Фала
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Продавам скоро нова Boss Metal Zone MT 2 дисторзиска педала заедно со кутија и упатство. Ја продавам зошто неодамна зедов Peavey Bandit 112 појачало и нема да ми треба у иднина педалата. :)
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Бараме машки вокал за тезга бенд, за пеење во дует со нашата досегашна пеачка. Во бендот свириме така Поп - Рок ствари со некои алтернатив примеси и така. Заинтерисираните членови може да пишат пп, да се договориме за некоја пробичка.. па ќе видиме што може да биде од работата :)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
22
Продавам тапани Premier XPK Cabria одлично сочувани со феноменален добош Ludwig Supersensitive Supraphonic 14x6.5".Димензии на сетот: 22x18,12x9,14x14,16x16(1 тенор, 2 баритони).Во комплетот се нудат и чинели(шта) : hi-hat Paiste 2002 14",crash Paiste 802 16",ride Paiste 2000 20".Се разбира сетот заедно оди со хардвер со сингл или дупла педала,по избор.Цената е прилично ниска!!
(на сликиве не е цел сет сликан )



 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Продавам тапани Premier XPK Cabria одлично сочувани со феноменален добош Ludwig Supersensitive Supraphonic 14x6.5".Димензии на сетот: 22x18,12x9,14x14,16x16(1 тенор, 2 баритони).Во комплетот се нудат и чинели(шта) : hi-hat Paiste 2002 14",crash Paiste 802 16",ride Paiste 2000 20".Се разбира сетот заедно оди со хардвер со сингл или дупла педала,по избор.Цената е прилично ниска!!
(на сликиве не е цел сет сликан )



Не знам дали е до мене друже, али јас не ги гледам сликите...
 
Член од
15 февруари 2010
Мислења
410
Поени од реакции
598
Продавам тапани Premier XPK Cabria одлично сочувани со феноменален добош Ludwig Supersensitive Supraphonic 14x6.5".Димензии на сетот: 22x18,12x9,14x14,16x16(1 тенор, 2 баритони).Во комплетот се нудат и чинели(шта) : hi-hat Paiste 2002 14",crash Paiste 802 16",ride Paiste 2000 20".Се разбира сетот заедно оди со хардвер со сингл или дупла педала,по избор.Цената е прилично ниска!!
(на сликиве не е цел сет сликан )



Дали ги продаваш посебно чинелите и по која цена?
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Значи кој сака тука да заштеди 200 денари :) и да ми купи нови неотпаковани Ernie Ball 9ки жици за елктрична за 300 ден, иначе по ск се по 500/550, а ги земав од Њу Јорк оти ми пукнаа во очи 6 долара и заборавив дека сакам 10тки, та 9тки сум зел..

--- надополнето ---

ПС- 2 паковања може :D
 
Г

Господ

Гостин
Значи кој сака тука да заштеди 200 денари :) и да ми купи нови неотпаковани Ernie Ball 9ки жици за елктрична за 300 ден, иначе по ск се по 500/550, а ги земав од Њу Јорк оти ми пукнаа во очи 6 долара и заборавив дека сакам 10тки, та 9тки сум зел..

--- надополнето ---

ПС- 2 паковања може :D
Онака да те питам,да ги чувам како бекап у опаковка дали ќе им бидне нешо,оти више 10тина месеци свирам едни еликсирки,и јесда нема да ми притребаат жици у блиска иднина сакам да си иам за наредно мењање а и иам мерак да пробам EB ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom