Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
21 август 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Аха, а со што ти е ставена гитарата у компјутер ? Директен џек или преку миксета ти иде?
Пошто имам пробано со миксета и имам дилеј од секунда-секунда ипол у свирење што страшно ме иритира и неможев да го поправам.
Гитарава прво е поврзана во аудио интерфејс(така мислам се викат) Lexicon alpha па после во компјутер.а за то со каснењето не знам шо мојт да е проблемот.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Се бара гитарист, а воедно и вокал(по можност) за кавер бенд(на почеток). Ќе се свири шарло акробата, електрични оргазам, булдожер значи главно нови вал, ако има некој заинтересиран-ПП.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Atmospheric/Death/Doom метал бенд бара простор/гаража за изведување на проби, просторот да биде фин највеќе за уво оти тоа ни е моменталниот проблем, а и за другите сетилни органи. 4 члена сме, може и да допринесеме и со опрема,па ако има некои други луѓе на кои им требаат уште луѓе за изнајмување на простор, некој што знае некои такви, или па некој што изнајмува простор, нека пише :)
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Atmospheric/Death/Doom метал бенд бара простор/гаража за изведување на проби, просторот да биде фин највеќе за уво оти тоа ни е моменталниот проблем, а и за другите сетилни органи. 4 члена сме, може и да допринесеме и со опрема,па ако има некои други луѓе на кои им требаат уште луѓе за изнајмување на простор, некој што знае некои такви, или па некој што изнајмува простор, нека пише :)
Па ја таков барам бе друже......иаме гаража кај Центар за странски јазици....дупла гаража е..одличен саунд....на никој не смета..ако сте заинтересирани....пиши ПП
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
како се вика една песна последно време многу често ја слушам на радио вака се пеј:
марија бесеже, марија бесеже ...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.676
Поени од реакции
11.036
Гитарава прво е поврзана во аудио интерфејс(така мислам се викат) Lexicon alpha па после во компјутер.а за то со каснењето не знам шо мојт да е проблемот.
Не могуче на лексикон алфа да касни звукот. Провери се од драјвери до приклучоци. Line/Mic/mono/mon Mix/input/pc/line/guitar...се комплет и пиши дали си го решил проблемот :)
 
Член од
21 август 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Не могуче на лексикон алфа да касни звукот. Провери се од драјвери до приклучоци. Line/Mic/mono/mon Mix/input/pc/line/guitar...се комплет и пиши дали си го решил проблемот :)
:D немам јас таков проблем. на Misery му каснел звукот а јас му кажвев како ми е поврзана гитарава со компјутер :D погрешно имаш сфатено :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.676
Поени од реакции
11.036
:D немам јас таков проблем. на Misery му каснел звукот а јас му кажвев како ми е поврзана гитарава со компјутер :D погрешно имаш сфатено :)
Ааа ок ок ондак се извињавам :icon_mrgr:
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Ima li nekoj da mi dade kontakt broj so Gino od arhangel, ili da preporaca nekoj drug dobar majstor za da mi nasteluva gitara? Fala odnapred.
 
G

_Ghost_

Гостин
Да не знае некој дали има и колку пари се одприлика усни хармоники во онај кинескиот музички шоп на плоштад во Скопје? Итно ми е.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Да не знае некој дали има и колку пари се одприлика усни хармоники во онај кинескиот музички шоп на плоштад во Скопје? Итно ми е.
Мислам дека се од 100 до 150 ден ама мислам дека сите се со иста интонација од C
 

Kajgana Shop

На врв Bottom