Муабет со партнерот за бившите

Ј

јовица11

Гостин
Мразам да зборам за моите бивши ама сакам да знам за нејзините
 
Член од
16 август 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Ah, jas mojov go zamaram nonstop da zbori neso za negovite bivsi ama premn. e kutliv, jas pak, ne dopiram od zborenje za niv, i posle toa mi se luti :(
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
ZA BIVSI KAKO ZA DRUGARI...NE ZNAM ZOSTO AMA BIVVSITE MI OSTANALE DRUGARI I PO PREKINUVANJETO NA VRSKATA I NE MI E PROBLEM, GI SPOMNUVAM KADE I KOGA SAKAM...

Исклучи Caps Lock! - Crazy in Love!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Тапа муабет е да оптеретуеш ситуација со бивши. Колку и да ти се збори збори си сам со себе, во себе , истури на некој близок, само не пред партнерот. Секако добро е да се знае понекоја работа за нејзините претходни врски меѓутоа само ако тоа доаѓа од партнерката.
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Многу ретко имаме зборувано,ептен ретко!а,ако цело време зборува партнерот за бившиот/та макар и во негативна смисла,тоа значи според мене дека уште му значи и дека не е рамнодушен/на спрема него/нејзе!
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
ах,па и не би сакала да зборам на таа тема со него!! како и да е,колку и да сме блиски,он на мене не ми е прв другар!со време од тај муабет може да се роде љубомората и нејзините мали дечиња-расправиите!!:icon_lol: така да..избегнувам дури и спомнување
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
75
Поени од реакции
0
не ми е интересно да говорам на оваа тема за бившите , ниту за моите ниту за неговите ...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па се спомнуваат бившите во онакви Бај Д Веј муабети , ама конкретно да седнеме и да збориме само за бившите - не .
Инаку било-поминало нема што незгодно да има тука.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
не сум се нашол во ваква ситуација досега, а кога би се нашол, би одбегнувал било каков коментар....
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не ми смета воопшто да правам муабет за бивши... Многу е нормално дека ќе ја спомне... Сепак, биле заедно и колку толку била дел од неговиот живот... Неможе никад веќе да не ја спомне...
А ако ја спомнува за се и сешто може на почеток и нема да ми смета толку... Ама после веројатно ќе си помислам дека можеби сеуште осеќа нешто за неа... Иако не мора да значи... Сепак, би сакала да биде искрен со мене и да ми каже доколку е така... Бар да знам на што сум...
Ако збори лошо за неа, ќе се разочарам... Мразам кога некој сакал некоја и поради икс причини се скарале и ај сеа, вреѓај... Бог да чува... У тој случај не ми е ни битно веќе дали осеќа нешто за неа или не... Се откажувам од него затоа што ако за неа збори така, веројатно после и за мене ќе збори и не мислам да се замарам со такви простаци... Не вредат...
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
ako me prasha ke i kazam, se sho saka da znae, ako saka i sporedba ke i napraam, i toa fer sporedba so site dobri i loshi strani, ako ne me prashue, ne ni spominjam...a toa dal dobro ili losho ke kazam, zavisi od toa kako se ponashala u vrskata, nikoj ne e sovrshen taka da ni jas, ako imam za nekogo odredeni emocii, dal poz ili neg, sekako deka nema da isfoliram i da gi prekrijam za da ne si pomisli ona deka sum ne ok, neam druga rabota sea ke glumam nesho sho ne sum pa posle da bide ona-folirant si, ne beshe takov...toa e glupa stvar da si nepriroden u vrskata za mene...
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Обично не ми спомнува бивши сам, само јас кога ќе го прашам, ама не е баш некоја пријатна тема. Сепак знам дека ме сака како и да зборува за бившите, тие се минато.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Не зборувам често за бившите....Некогаш ус муабет можда ке го спомнам...Стварно е глупо ако тој пак ми ја спомнува бившата на секоја втора реченица...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom