Муабет со партнерот за бившите

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Од време на време правиме муабет за бившите и тоа многу повеќе таа ме прашува за моите бивши, отколку јас неа за нејзините.

Неверојатно, но сака да знае како било. Секогаш има елемент на „со мене е подобро отколку со бившите“ (нормално, индиректно наведено), но факт е дека е баш така.

Сепак, бившите се дел од минатото, т.е. дел од она што нè направиле она што сме, па мора да ги земеме во предвид.

Е сега, нормално дека не треба да се спомнуваат во секоја прилика, зашто е тотално без врска. Но сепак, како едукативен материјал, може да се дискутираат.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
обично ме прашуваат за бившите и не ми е проблем да има откријам скоро се (освен доверливите работи за кои сме се договориле претходно да не зборуваме) а за нивните бивши и баш не ме занима многу, ни колку се ни што правеле и како правеле, едноставно ке ги ислушам ако саат да ми кажат и тоа е тоа
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
не праам муабет на темата, не ја ни спомнувам...што се однесува до партнерките? секогаш мораат да прашаат....незнам зашто, многу се радознали женскиве!
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Najmnogu sum protiv razgovor za biviste niti sakam da znam niti da kazam sto bili bilo zosto da si ja raznisuvam doverbata so pratnerot
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Нема што да се зборува за бившите.Нели тоа е минато не треба да се навраќаме назад .
 

knigh†mare

nereklamiraj.com
Член од
7 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
8
Мене не ме интересира тоа, па затоа и не ја прашувам за тоа, нејзина приватност си е и ја почитувам, иако на девојка ми тоа и смета:)

А кога се збори за моите екс-девојки, е тоа е друга приказна.
Ќе седне девојка ми до мене, ќе биде нежна, мирна и упорна, ќе ме чешка полека и со спори потези онаму каде што најмногу ме возбудува, ќе трепка со тоа очињата нејзини и ќе проба да извлече што повеќе информации од мене...за жал, пак ја разочарувам, затоа што тоа кај мене не успева.

Море што сте вие девојчињата...ц ц ц :pos::pos:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Мене не ме интересира тоа, па затоа и не ја прашувам за тоа, нејзина приватност си е и ја почитувам, иако на девојка ми тоа и смета:)

А кога се збори за моите екс-девојки, е тоа е друга приказна.
Ќе седне девојка ми до мене, ќе биде нежна, мирна и упорна, ќе ме чешка полека и со спори потези онаму каде што најмногу ме возбудува, ќе трепка со тоа очињата нејзини и ќе проба да извлече што повеќе информации од мене...за жал, пак ја разочарувам, затоа што тоа кај мене не успева.

Море што сте вие девојчињата...ц ц ц :pos::pos:
оти воа ми звучи толку познато??
извини што те прашувам, како се вика женска ти?
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Абе не може да не се збори ич.
Дел од животот ни биле и не можеме да ги избришеме едноставно. Ако партнерот сака да знае повеќе за нас, логично дека ќе слушне и по нешто за нашиот љубовен живот п.н. (пред него :icon_lol: )

А и ова муживе многу се љубопитни, сами си го бараат. Се нешто прашуваат, прават споредби, проценуваат колку ти бил важен бившиот, каков бил сексот, зошто сте раскинале, бла бла... Мене не ми е проблем да зборам за тоа, ама него на крај му испаѓа проблем да слуша. :icon_lol: Епа коа прашува...

А лично не сакам да слушам многу многу за бившите. Ме интересираат основни работи, како на пример ако некоја што ја познавам му била бивша очекувам да ми каже, и тоа е тоа, дури ми пречи да слушам работи за претходни негови жени. :toe:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Ај то, ама муабет со бившиот за партнерот уште позаебано е. :nesum:
 

knigh†mare

nereklamiraj.com
Член од
7 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
8
оти воа ми звучи толку познато??
извини што те прашувам, како се вика женска ти?
Не знам, можеби затоа што се случува и кај тебе, deja vu?:)
А за тоа второто, извини, ама не оставам приватни работи на интернет, особено не по форуми.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
mnogu pati mi se desilo jas da ja pocnam taa tema ama koga devojka mi ke mi kaze nesto premnogu me pogoduva.Neznam dali e normalno toa
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Мојот не сака воопшто да слуша било што за некој бивши мој, одбива секаков разговор во врска со нив.:toe: Ех што ти прави љубомората. За разлика од мене, баш ме интересираат некои работи за неговите бивши, али од контакт ме вади да почне да ме споредува со нив, или да почне да ја фали за нешто. Инаку, додека прашувам јас, добро е.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom