Мрмефорија (Еурофорија) - ЕУРО на МРТ

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.115
Поени од реакции
9.949
Ах, бе Ани, бе... :D
Ќе уживала, а дали знае еден фудбалер од двете екипи заедно. :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.076
Еве го Видара, вика далеку сме ние од тие услови, терени, инфраструктура... кога бев дете истите муабети ги вртеа. Еден ден пред да умрам телевизорот ќе биде пуштен во дневна и тогаш тазе пензионираниот Стерјов ќе вели: далеку сме ние од тие услови, терени, инфраструктура...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.576
Поени од реакции
79.800
Еве го Видара, вика далеку сме ние од тие услови, терени, инфраструктура... кога бев дете истите муабети ги вртеа. Еден ден пред да умрам телевизорот ќе биде пуштен во дневна и тогаш тазе пензионираниот Стерјов ќе вели: далеку сме ние од тие услови, терени, инфраструктура...
и?
Дали некој кој тоа го рекол сега или пред пет, десет, дваесет години, бил грешка?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.076
и?
Дали некој кој тоа го рекол сега или пред пет, десет, дваесет години, бил грешка?
Не е грешка ама доста со плачењето. Пред 30 години на пољанки игравме, ни помошни терени ни ништо. Сега има доста подобра инфраструктура, барем за некои клубови и за подготовки на репрезентациите. Африканците на песок тренираат и пак ѕверотињи излегуваат од таму, ние само плачеме. Не знам кој рече сега скоро на ТВ, децата (тинејџери) ги носат на тренинг со коли и комбиња, ги чекаат да им дадат јадење и да им ја наместат фризурата. Нема фудбал со татини и мамини мази.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.576
Поени од реакции
79.800
Не е грешка ама доста со плачењето. Пред 30 години на пољанки игравме, ни помошни терени ни ништо. Сега има доста подобра инфраструктура, барем за некои клубови и за подготовки на репрезентациите. Африканците на песок тренираат и пак ѕверотињи излегуваат од таму, ние само плачеме. Не знам кој рече сега скоро на ТВ, децата (тинејџери) ги носат на тренинг со коли и комбиња, ги чекаат да им дадат јадење и да им ја наместат фризурата. Нема фудбал со татини и мамини мази.
Условите се срање цело време, затоа што не се вложува во инфраструктура.
Не е точно тоа дека порано биле полоши од денес.

Тоа со новите генерации е точно, но е друга работа.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.076
Условите се срање цело време, затоа што не се вложува во инфраструктура.
Не е точно тоа дека порано биле полоши од денес.

Тоа со новите генерации е точно, но е друга работа.
Како не е точно кога никнаа еден куп нови терени, помошни игралишта, академии, се реновираа неколку стадиони, се дозаврши Градски... да не ти набројувам сега на сред европско, треба да знаеш и сам. Далеку се од идеални условите ама многу се подобри од пред 30 години. Проблемот е што во некои фудбалски центри од кои излегуваа добри фудбалери умре фудбалот, пропаднаа градските клубови кои произведуваа играчи. Тоа е далеку поголем проблем од инфраструктурата.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
702
Поени од реакции
1.290
Незнам дали слушнавте денес кога кажа коментаторов: Пандев (мислам за него беше) го постигна својот прв гол за Македонија против Малта, само 11 дена пред да се роди Енис Барди. Боже мили статистикиве, што не кажа кога мајка му влегла во 9ти месец...
Обично не слушам што кажуваат коментаториве, погласна и од телевизорот сум :D ама вакви без врска говори :popce:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.133
Поени од реакции
56.254
Де Вриј или како што би рекле Холанѓаните Де Фрај. Главата му врие на Тони изгледа, дно.
ЏОРЏО Вајналдум.

Генерира дно Тони.

Еве го сеа ќе замара цел пренос за голот, ќе процовира, ќе јаде гомна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom