Мрмефорија (Еурофорија) - ЕУРО на МРТ

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.536
Брат, фала богу до толку знам да баратам со интернетот и компјутерот.
Само МРТ1 Сат, МРТ2 Сат и Собраниски ги отвара.
Можеби затоа што не сум во Македонија.

Еве ти МРТ1

Прегледај го приврзокот 297618

Еве и МРТ 1 Сат.


Прегледај го приврзокот 297619

ne dava mtv ako si nadvor od mkd. ti treba vpn i da se logiras kako od mkd.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.885
иначе мислам дека ова им е најдобро студио до сега што го имале.

денеска и графиката и со знамињата ја управиле :)
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.456
Калински со Панчев треба трите утакмици да коментират.
И баш ме интересира дали ќе има анализи за пред нашите утакмици , од фудбалски лица .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Некој да препорача VPN со кој може да логираме како да сме во Македонија? Тој што го користам во моментов има 20-30 држави, не ми врши работа. Може и за Хрватска, Србија, значи барам телевизија која ги пренесува сите натпревари, а не е доволно софистицирана да блокира VPN. Јазикот не е проблем, полиглот сум, @beneamata може да потврди. :cautious:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Некој да препорача VPN со кој може да логираме како да сме во Македонија? Тој што го користам во моментов има 20-30 држави, не ми врши работа. Може и за Хрватска, Србија, значи барам телевизија која ги пренесува сите натпревари, а не е доволно софистицирана да блокира VPN. Јазикот не е проблем, полиглот сум, @beneamata може да потврди. :cautious:
На работа го користиме Private Internet Access (PIA) и има Македонски сервер
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Брат, фала богу до толку знам да баратам со интернетот и компјутерот.
Само МРТ1 Сат, МРТ2 Сат и Собраниски ги отвара.
Можеби затоа што не сум во Македонија.

Еве ти МРТ1

Прегледај го приврзокот 297618

Еве и МРТ 1 Сат.


Прегледај го приврзокот 297619
На zulu.mk, мислам дека само за А1 корисници е достапно, не ме држи за збор.
Автоматски споено мислење:

Ма Тони нека коментира се, да слушнеме уште некоја поезија... :D
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Некој да препорача VPN со кој може да логираме како да сме во Македонија? Тој што го користам во моментов има 20-30 држави, не ми врши работа. Може и за Хрватска, Србија, значи барам телевизија која ги пренесува сите натпревари, а не е доволно софистицирана да блокира VPN. Јазикот не е проблем, полиглот сум, @beneamata може да потврди. :cautious:
Windscribe има македонски,српски, босански и хрватски сервер и плус има опција ако несакаш целосен пакет да си одбереш локации по избор (1$ по локација).
Иначе скоро сите поголеми VPN провајдери имаат македонски сервери.
Можеш да побараш иптв листа тука на форумов, сигурен сум дека некој ќе ти испрати тоа што ти треба (во тој случај може нема да ти треба VPN).
 
Член од
6 април 2018
Мислења
97
Поени од реакции
85

Вечерва од 21
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Кој прашуваше за следење ЕУРО / МРТ преку интернет, може со апликацијава на Неотел - без разлика на тоа од која земја се конектирате ;)

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.829
CA671D87-086E-42EB-8CB6-EFB447E6716A.jpeg

Може на некој ќе му се најде, јас сум во Америка и ги гледам сите наши програми преку www.nettvplus.com Ги има сите македонски канали, Хрт 1,2,3, Б92, сите Спортклубови, и многу други програми од балканот, ги нема само Арена Спорт. На нивната страна пишува дека може да се гледа секаде низ светот освен на балканот. Можете да си земете да пробате еден месец за 1$, после тоа се наплаќа 25$ месечно и апликацијата може да ја активирате на 6 различни тв-а. Апликацијата може да ја инсталирате на сите смарт телевизори, а исто така може да гледате и на компјутер и на мобилен. Има опција и за враќање назад на програмата до 7 дена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom