Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
10 јуни 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Луѓе ако ја имате апликацијата Stremio за гледање филмови и серии постои таму и адони за телевизија. Еден од тие на кој не ми текнува на името на адонот има екс ју канали меѓу кој и спорски, има и од Uk каде што имаше мислам и некој Sky sport канали.
Вчера го пробав пуштив Nova, CMC, MUTV и уште некој од понудата канали, си работеше супер.

Дали ќе работи долго време вака супер не знам но искористете додека работат каналите.

Stremio може да се инсталира на Android, Windows, MacOS, iOS, Linux.
Ja probao Stremio https://app.strem.io/shell-v4.4/#/ (TV World addon) nista to ne radi, playback error i vrtenje u beskonacno. Kodi vise ne radi nego sto radi, ne znam sta jos ima od tih servisa, a bukvalno mi treba jedan kanal a ne hiljadu gluposti
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Ja probao Stremio https://app.strem.io/shell-v4.4/#/ (TV World addon) nista to ne radi, playback error i vrtenje u beskonacno. Kodi vise ne radi nego sto radi, ne znam sta jos ima od tih servisa, a bukvalno mi treba jedan kanal a ne hiljadu gluposti
Вечерта полноќ јас кога пробав работеше е сега гледам не работат сите канали добро.

Ама не треба да се очекува од нешто што го добиваш без да платиш да ти работи како да си го платил. Е тоа ни во цртани филмови нема :)
 
Член од
25 мај 2020
Мислења
14
Поени од реакции
2
Pozdrav svima,da li bi neko bio ljubazan da mi posalje m3u listu exyu da je stabilna,imam neku listu ali steka mi non stop.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.435
rv.therevenge.co/c/
55.png 55.png

6 МАК адреси на ПП. Нема гаранција, 1 конекција нема геоблок.
 
Член од
10 јуни 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Вечерта полноќ јас кога пробав работеше е сега гледам не работат сите канали добро.

Ама не треба да се очекува од нешто што го добиваш без да платиш да ти работи како да си го платил. Е тоа ни во цртани филмови нема :)
Ne ocekujem ja da radi zauvek ali bar odredjeno vreme. Onda bolje da platim ili cak trazim svaki dan novu listu nego da se oslonim na tako neki servis pa posle par dana iznenada prestane s radom ili prekida i blokira.
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
28
Поени од реакции
16
Ako može na PP koji stalker portal s kojega se može izvući .m3u lista koja radi bez tokena. Hvala. (ne treba mi mac, samo informacija)
 
Член од
2 јуни 2018
Мислења
51
Поени од реакции
47
veliki pozdrav za sve ako ima neko voljan da mi objasni kako mogu provjeriti MAC adresu koliko ima aktivnih na toj mac adresi (PP)
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681

GoxiNS

Ko смe, тaj мoжe,ko нe знa зa страх тaj идe напред
Член од
20 февруари 2019
Мислења
377
Поени од реакции
2.286
veliki pozdrav za sve ako ima neko voljan da mi objasni kako mogu provjeriti MAC adresu koliko ima aktivnih na toj mac adresi (PP)
Na primer, ubaciš server i MAC koji želiš da proveriš u SFVip plejer, izabereš kanal i kad krene kanal stisni shift+a i pisaće ti to što želiš da vidiš.
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.383
Поени од реакции
2.821
Na aplikaciji Rokkr imas sve sta ti treba ,od Balkanskih do svetskih kanala,rade dobro, plus filmovi i serije https://www.rokkr.net/download
na win. treba jak procesor i bar 8GB RAM-a ,trza na manjoj conf. ili trza zbog prebukiranosti ili je to kod mene možda treba presetovati, birajte Android, dobro radi i na slabijim boxovima URLje: huhu.to ,probam sad i Linux Mint, javim!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom