Мојата соба - мојот свет?

Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Da mojata soba e moj svet,ponekogas e preterano rasturena:kesa:haha,ponekogas potpolno sredena no sepak najgolem del od vremeto koga sum doma sum vo nejze :pipi:
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Nekogash e sredena,nekogash e rasturena..zavisi od raspolozenie :)
postojano si sedam vo mojata soba i naajugodno mi e.
se e uredeno kako shto jas sakam..vo moj stil
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Аптека

Живеам сеуште со моите родители, оттука мојот свет е мојата соба - освен кога сум сама дома:
1. Мојата соба е како аптека - чиста светла и уредна. :nesvest:
2. Бришам прашина и усисувам еднаш неделно.
3. Работите ми се здиплени и под ред на закачалки.
4. Не чувам многу предмети или сл. - тие собираат прашина и ме нервираат.
5. Кога ми доаѓа друштво на гости, задолжително треба да ги соблече кондурите, а потоа го тресам местото каде тие седеле и проветрувам.
6. Rетко дозволувам да се пуши цигари во мојата соба.:pusk:
7. Со шпорет, фрижидер и ВЦ би била мини гарсоњеричка.:vozbud:

П.С. Секс сум имала многу ретко во неа ... многу ми е непријатно да го правам тоа кај мене дома:pusk:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ја делам со сестра ми.
Кревети, шкафови, техника.
Миљарда ситнурии на полици, книги насекаде, искачаат под кревет, од прозорец, од сите можни ќошиња.
Џабе имаме плакар и сто закачалки, алиштата емигрираат од стол на биро, евентуално здиплени на нечиј кревет.
Уметничкото дело на сестра ми - Симпсонови, нацртани и пуни прашина, сеа ми текна дека можам да ги забришам.
Полица со цедеа, ги броев еднаш, стигнав до 186, ама има и повеќе.
Влечки, топлинки, перници, марами, чанти, кактусчиња, бамбуси, ѓердани, лап топче минијатурка, црвенкасти пердиња (не се завеси, туку баш пердиња), миризливи свеќи, џамлии, кутии со палета и бои, моливи и пенкала, све е тоа инвентар во собицата ни.
Капутот што стои на закачалка инстантно ме нервира и идам да го извадам.
Најдобар дел од мојата соба е положбата во која спијам, со нозете на запад, и кога се будам имам јапонска глетка на прозорецот - само гранки и небо. Ако завалам глава подолу, за жал ќе видам и зграда ама ај, ок е.
Фали уште мачка да имаме или некој геко гуштер што ќе рипа по полици.

Си ја сакам собата.:smir:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Ако собата беше мојот свет, тогаш мојот свет ќе беше хаос.
 
S

StereoLove

Гостин
Мојата соба понекогаш знае да изгледа како вистинска мечкина дупка:pos: :pos: :pos:
Мајка ми вреска кога влегува во неа:icon_lol:
Инаку кога е средена е многу убава.
Розева боја на зидовите,компјутер,музички систем,телевизор...
Неколку рамки со слики,мали перничиња и едно креветче.
Еден прозор со убав поглед кон месечината:pipi:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
мојата соба е мој свет и мое царство и никој не смее да ми буричка моите работи
освен ако јас дозволувам,а дали е уредна зависи од распоредот за моето време
и често сам си средувам,а ретко моите средува и на крај во моја соба има многу
електро-магнетно зрачење односно ТВ-то,ДВД-сараунд,Компјутер и мобилен:icon_lol::icon_lol:

за детали не кажувам подобро дојдете на гости кај мене на кафе и ќе видете
детали и да знаете немам костур во мојот шифоњер:pos2::pos2:
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Мојата соба само за мене мојот свет само што ми ја реновираа и сега е празна некако ми е туѓа не е она што беше порано исцртана, со постери, смајлови, ѕвезди и што уште не секоја ситница ми беше света за мајка ми пола од тие работи да исфрла и уште не можам да и го простам тоа и ми е мака еден куп. Ама сега да се стопли времево и почнувам да ја уредувам во мој стил пренатрупано, шарено, препознатливо за мој вкус ..и икрено едваај чекам :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Тоа е парче територија каде суверено владеам и не дозволувам да биде загрозен нејзиниот интегритет. Прилично демократска атмосфера владее во неа, но јас под деморатија не подразбирам брцање во туѓа чинија или седење со фармерки на моја перница. Демократиајта ја гледам во прилично едноставните процедури за влез и излез за надворешните членки и членови. За влез треба да бидат секси,писмени и да изразат желба, а за излез не постојат никакви бариери односно зависи од личноста што сака да излезе што ќе наведе како причина за излез. Дури и да нема причина секогаш може да си излезе. Ваквата либерална влезно-излезна процедура не треба да ги залажува наивните кои бргу бгу ќе откријат дека првичната радост била наивна. Навидум средената соба се претвара во минотауров лавиринт ако решиш да побараш лична карта или недајбоже студентската легитимација.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Пошто собата ми е ептен мала, не би рекол..
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Не поминувам многу време во мојата соба, често пати ни за спиење. Меѓутоа ја доживувам како мој свет и убаво се чувствувам во тие четири ѕидови украсени со еден куп навивачки шалови и знамиња, географски карти, дипломи, слики и еден сообраќаен знак. Надополнети со редовниот неред.
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Моја соба-мој свет-моја приватност-мој доживотен затвор ! :salut:
 

ање.

хиперактивно дете
Член од
15 март 2010
Мислења
103
Поени од реакции
20
Ја делам собата со сестра ми и искрено убо ми е.:pipi: Цела ми е таква зелена жолта портокалова со триста дрангулии, плишани жаби и пеперутки. :) Средена ми е баш онака како шо си сакам и не љубам да ми чепкет по ствари. :smir:
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Не мора да бидам во мојата соба за да бидам во мој свет.Јас всушност сум во светот(реално) и го чувствувам како мој свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom