Мојата соба - мојот свет?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не мора да бидам во мојата соба за да бидам во мој свет.Јас всушност сум во светот(реално) и го чувствувам како мој свет.
Па не е поентата на темата тоа... :) Поентата каква е вашата соба, дали е по ваш вкус, колку време поминувате во неа. :smir: Прочитај го убаво првиот пост од темава...
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Па не е поентата на темата тоа... :) Поентата каква е вашата соба, дали е по ваш вкус, колку време поминувате во неа. :smir: Прочитај го убаво првиот пост од темава...

Убаво те сфатив и пишав свое мислење.Сега нели,нема некоја програма за читање меѓу редови,ама кога би имало,срцка,би ти пратил торент жими све.:smir:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Па мојата соба е и мој свет.
Во неа спијам, јадам, играм фудбал, кошарка висам на интернет, учам, свирам ,едино не гледам ТВ.Инаку не е по мој вкус уредена ама оукеј е.Нека дое летото да сум послободна ке ја излепам постерииии.И ке биде по мое хехехе.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
дефинитивно
во неа висам на нет, гледам ТВ по моја желба, јадам, скокам, кога сум тажен или нервозен тука идам да се смирам, музика до даска. е сега за уредна горе долу може да се каже дека е. јадење има во секое време покрај бирото ама не манџи, грав или такви јадења туку грцки некои. тука учам и што уште не правам :pipi: се живо и диво. и најважно сам сум не ја делам со никого
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Цел ден сум во мојот свет, најјако мее.Се што сакам си правам.:kesa:
 
O

okej

Гостин
Дали вашата соба ја чувствувате како ваше катче,како ваш свет?
Дали собата за вас е само обична соба за преспивање?
Дали сте сами во соба или ја делите?
Уредена е по ваша желба?
Секогаш е средена или се е хаотично?


За мене мојата соба е целиот мој свет.Кога сум дома обично речиси 97% од времето го поминувам во неа.
Иако е несредена,со книги на сите страни,најмногу си ја сакам и за мене е совршена...
Многу мразам на пример кога ми ја оставаат вратата од собата отворена.
Кога ќе влезам си се заборавам внатре.
Не поминувам многу време дома,ама кога сум дома,уживам во мојата соба и баш си ја осеќам како простор за релаксација.
собата ми е од 4то оделение не пипната! влагам спијам се облакам дремам на пц доста време и излагам...книги ранец нешто и толку..доста сум на пц у соба така да не ја ни глеам..али дека ми е од 4то и е како да експлодирал картун нетворк у неа...ај хејт ит алот..:salut:
 
T

theTinule

Гостин
Не ја чачкам. Доста ми е убаво средена, ама неуредна е. Ако ме сфаќаш...
Мала е, има спуштен таван, таква е цела украсена со алишта што висат на закачалки, кои пак висат на ѕидовите. Убава е!
Не ја делам и не ни сакам да ја делам.
Не се ни приврзувам за неа. Не ми значи ништо, освен мало место во кое поминувам најмалку 7 саати дневно - спиејќи. Клавирот само ми е дел од срцето, дека ми е во соба, па може да се каже дека сум приврзана за дел од собата. И не сум приврзана со клавирот како предмет туку општо, како клавир. Не се приврзувам за материјални работи, како инструмент направен од дрво и жици или соба изградена од 4 или повеќе ѕида, туку за нешто што еве пример можеби се случувало некогаш нешто убаво додека сум била во таа соба па да се приврзам. А во мојата соба не се случувало ништо интересно, така да, не.
Обична соба, за преспивање и останати работи.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.334
Поени од реакции
28.184
Мојата соба е премногу мала за да биде свет.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Од кога ми ја искречија нешто посебно си ја сакам :pipi: Иначе ми е црвено - розева .Мразам црвено,а поготово розево ама ненормално многу ми се свиѓа како испадна се на крајот! Завесите ми се црвени, постелината црвена и имам еден многу важен детал - црвена лампа која и дава на собата преромантичен ефект кога е тоа потребно:pipi:
До пред некое време ја делев со брат ми ,ама сега си ги споив креветите и имам само мој огромен кревет!:wink:
Од кога е вака склопена 90% од времето го поминувам во неа. Многу мразам неред ,па затоа често си ја средувам за моја душа :pipi: (добро има и исклучоци:wink: ).
 

hellboysk

Зависник
Член од
11 април 2010
Мислења
39
Поени од реакции
1
Најбоље е стануваш од спиење и уживаш ... во погледот на гитарата на постерите во собата се дивам на звукот на пц-то коа се стартува и мирисот на нескафето низ собата Родео тврдо на масата неотворено чека со крикетот до него пали оган не ти бега. Уживаш у утрото колку шо можеш :) И после своја работа тераш додека вечер не доеш дома и пак истиот ритуал!!
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Дефинитивно е моето омилено катче. 90% од времето дома го проаѓам во неа. Сама сум, уредена е по моја желба.. ама и не е баш секогаш средена :) ама знам кога е време да ја исчистам и тоа го правам сама.
Во праска боја, многу е голема и има широк простор во средина на собата a.k.a. my own dancefloor :moon_walk:
Повеќе од задоволна сум, имам и доста голема тераса.. преку лето ладич :icon_cool на север сум.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Па богами мој свет. Ќе се заседам, и ретко идам у другите соби. Едино, кога сум имал испити идев у дневна некогаш да учам, инаку најчесто сум пред компјутерот, и секако надвор :)
 
Член од
21 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
33
Подобро би рекол: Мојот компјутер - Мојот Свет... :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.684
Поени од реакции
11.790
Мојата соба - мој свет, таа е одраз на мојата внатрешна состојба. Кога сум депресивен и таа е депресивна(за никаде е), кога сум позитивен средена е, мирисна, да ти е ќеиф заувек да си останеш во неа...
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Ја делам со брат ми , и заедно учествуваме во создавањето на бескрајниот , нечист ХАОС !
- Моја соба , мој свет. Ми се допаѓа џоа мото за некоја кампања
 

Kajgana Shop

На врв Bottom