Моментална физичка состојба (слики)

Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Вака..
имам 16год висок сум 1.75/80, и имам 78 кила...Едно време незнам како ама од 75 кг почнав да слабеам и дојдов до околу 60кг...Како што и јас незнам...Само едно одење до школо 2км пеш...Сега пред 1 месец пак се здебелив и сега имам околу 75 кг...Дај кажете нешто вежби (стомачни, склекови и друго) за низ дома да можам да ги вежбам... И дали со пиење сок се здебелува ??? Некој ми викаат да некои не па така да незнам дали да пиам ?? А да, и што храна да преферирам ??? (Солена, блага, кисела, млечна) ??
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Вака..
имам 16год висок сум 1.75/80, и имам 78 кила...Едно време незнам како ама од 75 кг почнав да слабеам и дојдов до околу 60кг...Како што и јас незнам...Само едно одење до школо 2км пеш...Сега пред 1 месец пак се здебелив и сега имам околу 75 кг...Дај кажете нешто вежби (стомачни, склекови и друго) за низ дома да можам да ги вежбам... И дали со пиење сок се здебелува ??? Некој ми викаат да некои не па така да незнам дали да пиам ?? А да, и што храна да преферирам ??? (Солена, блага, кисела, млечна) ??
тие 5 цм многу важат,али ок..

вака,прави склекови,стомачни,вратило,3 пати у неделата,и 3 пати кардио(трчање и сл) и разгледај по форумов кај што си влегол,подоле има тема со наслов-се што треба да знае еден почетник,може да ти даде одговор на многу прашања.
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
ахм... Да почнам од утре ? секоја ден по 2 серии склекови 2 серии стомачни еднашка ќе појдам до Крушино (тоа е како Водно во Ск само ваму што е поблиску) и еднашка ова вратило, за 1 недела ќе можам да постигнам нешто...Башка што ќе кажиш ти за ова со сокот ? се здебелува или што ???
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
ахм... Да почнам од утре ? секоја ден по 2 серии склекови 2 серии стомачни еднашка ќе појдам до Крушино (тоа е како Водно во Ск само ваму што е поблиску) и еднашка ова вратило, за 1 недела ќе можам да постигнам нешто...Башка што ќе кажиш ти за ова со сокот ? се здебелува или што ???
глуп си,или не ме читаш ?

дебелее секаков сок.

за 1 недела ни исекотина мала не зараснува,не па мускул да порасне.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
ахм... Да почнам од утре ? секоја ден по 2 серии склекови 2 серии стомачни еднашка ќе појдам до Крушино (тоа е како Водно во Ск само ваму што е поблиску) и еднашка ова вратило, за 1 недела ќе можам да постигнам нешто...Башка што ќе кажиш ти за ова со сокот ? се здебелува или што ???
Јас знаеш каков сок ќе ти дадам се вика детерминирај се,истражувај и почни сам да видиш што функционира.
3 пати неделно вежбање минимум цело тело по пола саат 300 склека,150 згибови,200 стомачни + качувањето тогаш ќе видиш резултати.Плус 2 грама протеин месо,јајца,урда и да видиш како ќе се стопиш.
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
глуп си,или не ме читаш ?

дебелее секаков сок.

за 1 недела ни исекотина мала не зараснува,не па мускул да порасне.
Ја не ти зборам мускул да ми порасне... Прашував како малце да ослабам, и дали ќе има ефект барем 1кг за 1 недела... Не зборувам за никаков мускул..
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
а исто имам еден другар многу е слаб има 48-49кг, висок е 178, да ми каже некој што совет да му дадам како да се здебели што/како да јаде, колку оброка на ден?
Еве вака изгледа
DSC00792.JPG
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
а исто имам еден другар многу е слаб има 48-49кг, висок е 178, да ми каже некој што совет да му дадам како да се здебели што/како да јаде, колку оброка на ден?
Еве вака изгледа
Прегледај го приврзокот 46348
истото што јадеш и ти,само поголеми количини..5-6 оброка на ден
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Може да комбинирам гејнер со креатин кога сум на маса? и како да ги пиам,... по колку пати на ден... што како?
Зависи до гејнерот, во некој гејнери има креатин - ако тоа е случајот, непотребно ќе земаш дополнителен креатин.
Ако гејнерот ти се состои само од јаглехидрати и протеини, слободно земи креатин.

Инаку не е лоша и комбинацијата на протеин и креатин ако можеш со храна да си регулираш јаглехидрати.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
а исто имам еден другар многу е слаб има 48-49кг, висок е 178, да ми каже некој што совет да му дадам како да се здебели што/како да јаде, колку оброка на ден?
Еве вака изгледа
Прегледај го приврзокот 46348
Класичен совет, вежбање со висок интензитет пред се сложени (компаунд) вежби кои активираат по 2 зглоба и исхрана поделена во 5 оброка, обавезно оброк веднаш по станување и 30-60минути пред спиење. Во сите јадења може да си додава маслиново масло за екстра калории, нека јаде храна богата со енергија (путер од кикирики, паста, може да си дозволи и сладолет, благо и сл) Meѓу оброци може да си грицка бадеми, кикирики, сончоглед и да јаде овошје банана,праска,круша суво овошје и сл. Сето ова кога ќе го запази може да си купи и некој гејнер за дополнителен внес на калории во текот на ден. Ако претходно нема јадено вака постепено нека зголемува во рок од 1 месец за да се надвикне организмот дека треба повеќе храна да вари. Исто така паметно би било да внесува по 1-2гр целосен протеин (од јајце,млеко,стек,млечни производи,месо) на секој кг телесна тежина додека вежба.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Зависи до гејнерот, во некој гејнери има креатин - ако тоа е случајот, непотребно ќе земаш дополнителен креатин.
Ако гејнерот ти се состои само од јаглехидрати и протеини, слободно земи креатин.

Инаку не е лоша и комбинацијата на протеин и креатин ако можеш со храна да си регулираш јаглехидрати.
кој гејнер е без креатин ? мене ми е планот после исово и креа пурето,да зеам issomass,а после него на месечно ниво да имам креатин и мутант масс...што мислиш ? нормално,некој месец ако стигнам до повеќе пари ќе зеам боље гејнер..:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom