Моментална физичка состојба (слики)

S

Stef Bachatero

Гостин
кој гејнер е без креатин ? мене ми е планот после исово и креа пурето,да зеам issomass,а после него на месечно ниво да имам креатин и мутант масс...што мислиш ? нормално,некој месец ако стигнам до повеќе пари ќе зеам боље гејнер..:D
Наместо да земеш гејнер изеди 1 кила лубеница со доза изолат подобро од тоа нема амин.Гликемичен индекс на лубеница 80 доволно добро да ти го зголеми шеќерот и инсулинот да реагира.Плус е природен афродизијак ти го зголемува тестостеронот,незнам што толку трошите на гејнери кога е само скроб+декстроза + протеин.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Наместо да земеш гејнер изеди 1 кила лубеница со доза изолат подобро од тоа нема амин.Гликемичен индекс на лубеница 80 доволно добро да ти го зголеми шеќерот и инсулинот да реагира.Плус е природен афродизијак ти го зголемува тестостеронот,незнам што толку трошите на гејнери кога е само скроб+декстроза + протеин.
планирам до мај да бидам на маса,и покрај голема и добра исхрана,сакам и гејнер,пошто тренирам џит кун до 3 пати у недела(исто како ММА е ) и ми требаатт +калории,идам и у теретана,ради тоа сакам гејнер.

ти да најдеш у декември лубеница.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
планирам до мај да бидам на маса,и покрај голема и добра исхрана,сакам и гејнер,пошто тренирам џит кун до 3 пати у недела(исто како ММА е ) и ми требаатт +калории,идам и у теретана,ради тоа сакам гејнер.

ти да најдеш у декември лубеница.
Имаш суво грозје,компир варен не ти треба многу за да го зголемиш шеќерот.Пред да почнеш со тренинг ќе си ги закусиш ракавите и ќе си направиш јадење.Ако те мрзи супер земи гејнер,но на крај краева земи декстроза+протеин.Затоа што во гејнерот има декстроза а доволно ти е 1гр на секој кг после тренинг со 2 дози протеин за да добиеш пумпање.
 
M

Muranyi

Гостин
Штета што не се сликав пред да почнам со диета и трчање.Имав 98 кг пред месец дена,сега сум 91,но застанав тука некои недела дена ама не се давам.Има да стигнам до 85 па што сака нека биде.Денес ќе се сликнам,па ќе поставам сликите кога ќе имам 85 кг,ви ветувам;)
Stef Angel Со тебе ли правев муабет на ФБ пред два дена?Имаш ли ФБ група "мотивирај се"?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Штета што не се сликав пред да почнам со диета и трчање.Имав 98 кг пред месец дена,сега сум 91,но застанав тука некои недела дена ама не се давам.Има да стигнам до 85 па што сака нека биде.Денес ќе се сликнам,па ќе поставам сликите кога ќе имам 85 кг,ви ветувам;)
Stef Angel Со тебе ли правев муабет на ФБ пред два дена?Имаш ли ФБ група "мотивирај се"?
Дап :)
 
M

Muranyi

Гостин
Јас знаеш каков сок ќе ти дадам се вика детерминирај се,истражувај и почни сам да видиш што функционира.
3 пати неделно вежбање минимум цело тело по пола саат 300 склека,150 згибови,200 стомачни + качувањето тогаш ќе видиш резултати.Плус 2 грама протеин месо,јајца,урда и да видиш како ќе се стопиш.
Дај некој совет како да појачам згибови.150 згибови ми се научна фантастика.Можам најмногу 40,поделени во 5 серии.
--- надополнето: 9 август 2012 во 18:32 ---
Ако си денеска за трчање јас сакам да поминам на кеј да се прошетам :).Да видам што има на репертоар од девојки :)
Ќе трчам да,но подоцна,зависи како ќе завршам со работа.Најверојатно околу 9 и 30.И не можев да ти го најдам ФБ профилот,многу ги има,пушти ми покана:)
Девојки имаш за извоз:D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Дај некој совет како да појачам згибови.150 згибови ми се научна фантастика.Можам најмногу 40,поделени во 5 серии.
gtg (greese the groove) техника
цел ден, секој ден, на секои 20-25 минути, пукаш серија pull ups (ако моеш да додадеш тежина некако (не ранец) уште подобро) rep range од 1-5 е за сила
е треба да имаш вратило дома
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
gtg (greese the groove) техника
цел ден, секој ден, на секои 20-25 минути, пукаш серија pull ups (ако моеш да додадеш тежина некако (не ранец) уште подобро) rep range од 1-5 е за сила
е треба да имаш вратило дома
Јас сакам откако ќе почнам,1 ден во теретана да пукам на почеток максимум вратило,па да продолжам со тренинг за грб,а еден ден цел да ми е само вратило...пример,понеделник и сабота да ми е грб...можам оваа првава техника гтг да ја применувам во сабота ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Јас сакам откако ќе почнам,1 ден во теретана да пукам на почеток максимум вратило,па да продолжам со тренинг за грб,а еден ден цел да ми е само вратило...пример,понеделник и сабота да ми е грб...можам оваа првава техника гтг да ја применувам во сабота ?
ако целта ти е сила, да.
gtg е за сила, не очекувај хипертрофија (раст на мускулот)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
gtg (greese the groove) техника
цел ден, секој ден, на секои 20-25 минути, пукаш серија pull ups (ако моеш да додадеш тежина некако (не ранец) уште подобро) rep range од 1-5 е за сила
е треба да имаш вратило дома
Зашто не ранец? Баш деновиве сакав да си го направам тренингот поинтересен, и да додадам некое тегче во ранец за склек и згиб. Не ми текнува друг начин
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Зашто не ранец? Баш деновиве сакав да си го направам тренингот поинтересен, и да додадам некое тегче во ранец за склек и згиб. Не ми текнува друг начин
Зашо е неправилно за грбот.
Барај на нет како да си напраиш свој weight belt
--- надополнето: 10 август 2012 во 00:58 ---
а rep rage,е за раст ? и истото е,на 20-25 мин по 1-5 повторувања ?
http://mojtrener.mk/vidovi-na-sila-broj-na-povtoruvanja/strucni-soveti/636
http://mojtrener.mk/10-sekundi-trening-super-baven-trening/fitnes-bodibilding/637
 

Kajgana Shop

На врв Bottom