Може ли во Македонија да се најде поштена женска?

P.Eskobar

Лева рака на Десницата!
Член од
2 септември 2011
Мислења
95
Поени од реакции
37
Верувале или не има и поштени!
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
во една заедница, мора да постои меѓусебно надополнување. Така е и во бракот, мажоѕт како природно доминантен, поинтелигентен и послилен, е тука жената да ја води низ за неа мистериозниот живот. Да и каже и покаже работи од животот кои таа не ги знае. Тука е и сексот. Мажот мора добро да се припреми за таа своја природна улога а тоа може само ако предходно доообро се испраксира, инаку иди во опасност младиот брачен пар во првата брачна ноќ да не знае што да прави и да дојде некој отстрана и да ги изебе двата онака збунети и подисплашени. Затоа жената треба да влезе во бракот вешта во плетење, готвење, везење, шиење, метење, чистење, рибање, спростирање... а мажот вешт во клецкање.
Разбирам јас дека треба мажот вешт во клецкање да влезе во брак, јас сакам да кажам дека ако сите мажи се праксираат така, тогаш логично е и дека на жената ти што ќе ја земеш се праксирал некој.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Разбирам јас дека треба мажот вешт во клецкање да влезе во брак, јас сакам да кажам дека ако сите мажи се праксираат така, тогаш логично е и дека на жената ти што ќе ја земеш се праксирал некој.
Ова е нелогички тука на балканот, тука сите мажи се јебачи, а сите невести невини
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Разбирам јас дека треба мажот вешт во клецкање да влезе во брак, јас сакам да кажам дека ако сите мажи се праксираат така, тогаш логично е и дека на жената ти што ќе ја земеш се праксирал некој.
не, пошто има женки на кои практикувале многу многу мнооогууу мажи а има и од оние чесните кои чекаат да е мажат.
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
не, пошто има женки на кои практикувале многу многу мнооогууу мажи а има и од оние чесните кои чекаат да е мажат.
Епа сега ако имате вие одредени жени што ви служат за пракса...ама само на нив се праксирате, тогаш во ред е тоа да го барате ,,некоја поштена,, ама пошто не е така, пошто не се праксирате само на 2-3 туку пробувате да легнете се што мрда од женски пол, немате право да барате такво нешто.
--- надополнето: Sep 5, 2011 1:53 PM ---
Ова е нелогички тука на балканот, тука сите мажи се јебачи, а сите невести невини
хахахахаха тоа зборам и јас цело време :LOL:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Епа сега ако имате вие одредени жени што ви служат за пракса...ама само на нив се праксирате, тогаш во ред е тоа да го барате ,,некоја поштена,, ама пошто не е така, пошто не се праксирате само на 2-3 туку пробувате да легнете се што мрда од женски пол, немате право да барате такво нешто.
тоа е генерализирање, ете ти си женско, мрдаш а јас (се уште) не сум пробал да те легнам.
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
тоа е генерализирање, ете ти си женско, мрдаш а јас (се уште) не сум пробал да те легнам.
Да се сретнеме лично, ќе пробаш:P (ај да не испаднам нарцис) немој да ме сфатиш погрешно, јас сум една од тие што ги почитуваат вредностите од некогаш, сметам дека жената треба да е само за еден маж, дека мажот треба да е главата на куќата а жената вратот, се тоа убаво и јас сум така воспитана ама сакам да кажам дека во денешно време се поретко е тоа, и затоа не барајте такво нешто од девојка, има не велам не, има такви поштени само се многу ретки, затоа кој најде таква девојка би требало да е свесен дека дели иста среќа со оној кој пронашол бесценет камен во купишта камења и кал.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073

Изгледа дечкото што бара поштена женска се осеќа како типот на клипот
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Да се сретнеме лично, ќе пробаш:P (ај да не испаднам нарцис) .
Ако знаеш да месиш добар зелник, имаш бела бела кожа али образи црвени, нозе ко диреци, силна да можеш кубик дрва да исцепиш да не се измориш, да не си висока, да си буцместа, а гради како лубеници.... тогаш сигурно ќе пробам.....
Не се мој тип денешниве девојки слаби, слаби, и ќотек што не крепат
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Ако знаеш да месиш добар зелник, имаш бела бела кожа али образи црвени, нозе ко диреци, силна да можеш кубик дрва да исцепиш да не се измориш, да не си висока, да си буцместа, а гради како лубеници.... тогаш сигурно ќе пробам.....
Не се мој тип денешниве девојки слаби, слаби, и ќотек што не крепат
Дефинитивно твој тип...
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Не мора да купуваш брашно и праз, јас се тоа ќе средам, ти има само да седиш и да уживаш.
--- надополнето: Sep 5, 2011 6:22 PM ---
ако е така да земам карта за скопје (од скопје си?) да купам брашно и праз (за зелникот) да се искапам и исчешлам....

Не мора да купуваш брашно и праз, јас се тоа ќе средам, ти има само да седиш и да уживаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom