Може ли во Македонија да се најде поштена женска?

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Цел ден се работело, навечер уморни и папсани башка во јадењто бром се ставаше.
Слабо секс (освен ако не си по здрав машки секс зато што 99% од бригадирите - беа мажи)
На акциите што се организира во СФРЈ имаше партизани и таму навечер одеа тие што денски си фрлиле око.
Кој не бил на акција не знае што е тоа партизани и какви задоволства се приредуваат во шумичката.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ЛОШОООООООООООО
Било како било, на балканскиот полуостров каде што жените секогаш биле дефицитарни од памтивек кога во разговор ќе се речело поштена се мислело на сексуални активности, промискуитетот никаде во светот не се цени не само на балканот.
Како што напоменав од памтивек кога ќе се споменела чесноста на жената означувало за сексуалната чесност или “поштеност“ не поради нешто друго туку од најбаналната причина која што може да постои Жената НЕМОЖЕЛА да биде нечесна во ниеден друг поглед, не поседувала имот, не носела битни одлуки, не била во можност финансиски да измами некого.
Дури и мажот други и го бирале , карактерно каква била никого не го интересирало во едно патријахално опшество каде што мажот излегува од дома на изгрејсонце а се враќа на зајдисонце,ќесето кај него тој располага со сите пари тој одлучува за се што ќе се прави.
На жената останало единствено да се грижи за куќата и за децата како коратерала на сето тоа единствено поштење што можела да го изгуби била верноста кон мажот кој што други и го одбрале.
Ова се што го кажа, го кажа во минато време. Жената денес поседува имот, донесува битни одлуки и е во можност финансиски да измами некого. Мажот не и го бираат други, мажот не располага со сите пари и не одлучува за се што ќе се прави. На жената не и останува единствено да се грижи за децата и домот.
Многу е побитен образот на ЧОВЕКОТ, дали е добар, чесен, вреден, дали ги почитува другите, дали е расипан, дали им забодува нож на луѓето во грб... ЖЕНАТА Е ЧОВЕК, нема потреба од поделби, како за мажите, така и за жените.
Смешно ми е кога ќе земат за девојка да зборат дека е непоштена затоа што имала секс, а не се гледа поголемата слика, каква е таа генерално како личност и какви вредности има.
 
Член од
11 април 2014
Мислења
92
Поени од реакции
179
Ова се што го кажа, го кажа во минато време. Жената денес поседува имот, донесува битни одлуки и е во можност финансиски да измами некого. Мажот не и го бираат други, мажот не располага со сите пари и не одлучува за се што ќе се прави. На жената единствено не и останува да се грижи за децата.
Многу е побитен образот на ЧОВЕКОТ, дали е добар, чесен, вреден, дали ги почитува другите, дали е расипан, дали им забодува нож на луѓето во грб... ЖЕНАТА Е ЧОВЕК, нема потреба од поделби, како за мажите, така и за жените.
Смешно ми е кога ќе земат за девојка да зборат дека е непоштена затоа што имала секс, а не се гледа поголемата слика, каква е таа генерално како личност и какви вредности има.
:pos:
Прости ми но навистина слатко ме насмеа ова.
Добро рековне во минатото, вкоренети сваќања тешко се исфрлаат од психата на масата. Но и тоа не можеш да го отфрлиш како чиста бесмислица, замисли какво заебување е тоа цел живот некој да се грижи за нечие туѓо дете.
Нај смешен ми беш делов подолу, видете сега кога се работи лично за мене и мој сваќања и што се однесува до мене нека била и со 30/50 мажи не ми е грижа не ми е битно доколку емоционално ме исполнува тоест се се сведува на тоа кога ја сакаш ништо важно не е.
Но какви карактерни квалитети или вредности може да има некоја жена ако е во брак или врска и притоа народски кажано се кове со двајца или тројца наизменично ?
Зарем кај таква жена има карактер или почитува некакви вредности ?
Лојалност, Доблест,Прагматизам ?
Не е КУРВА онаа што имала секс со 100 други пред мене или после мене, КУРВА е онаа што додека била со мене имала секс со друг.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
:pos:
Прости ми но навистина слатко ме насмеа ова.
Добро рековне во минатото, вкоренети сваќања тешко се исфрлаат од психата на масата.
Најсмеѓен ми беш делов подолу, видете сега кога се работи лично за мене и мој сваќања и што се однесува до мене нека била и со 30/50 мажи не ми е грижа не ми е битно доколку емоционално ме исполнува тоест се се сведува на тоа кога ја акаш ништо важно не е.
Но какви карактерни квалитети или вредности може да има некоја жена ако е во брак или врска и притоа народски кажано се кове со двајца или тројца наизменично ?
Зарем кај таква жена има карактер или почитува некакви вредности ?
Лојалност, Доблест,Прагматизам ?
Не е КУРВА онаа што имала секс со 100 други пред мене КУРВА е онаа што додека била со мене имала секс со друг.
Е ај сега па и ти. Тоа е варање. Тоа е друго, не ме зезај.
А маж што е во брак, а се кова со две или три наизменично?
Тоа нема врска со полот. Човек што си го изневерува парнерот кој го сака и почитува е идиот и заслужува да биде шутнат без разлика дали е машко или женско, тоа ми е муабетот.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
:pos:
Прости ми но навистина слатко ме насмеа ова.
Добро рековне во минатото, вкоренети сваќања тешко се исфрлаат од психата на масата. Но и тоа не можеш да го отфрлиш како чиста бесмислица, замисли какво заебување е тоа цел живот некој да се грижи за нечие туѓо дете.
Нај смешен ми беш делов подолу, видете сега кога се работи лично за мене и мој сваќања и што се однесува до мене нека била и со 30/50 мажи не ми е грижа не ми е битно доколку емоционално ме исполнува тоест се се сведува на тоа кога ја сакаш ништо важно не е.
Но какви карактерни квалитети или вредности може да има некоја жена ако е во брак или врска и притоа народски кажано се кове со двајца или тројца наизменично ?
Зарем кај таква жена има карактер или почитува некакви вредности ?
Лојалност, Доблест,Прагматизам ?
Не е КУРВА онаа што имала секс со 100 други пред мене или после мене, КУРВА е онаа што додека била со мене имала секс со друг.

Aman bre...ti ova seriozno?!
 
Член од
11 април 2014
Мислења
92
Поени од реакции
179
Е ај сега па и ти. Тоа е варање. Тоа е друго, не ме зезај.
А маж што е во брак, а се кова со две или три наизменично?
Тоа нема врска со полот. Човек што си го изневерува парнерот кој го сака и почитува е идиот и заслужува да биде шутнат без разлика дали е машко или женско, тоа ми е муабетот.
Поголемо непоштење од варање има ли ?
Истото важи и за мажите, нема исклучоци тука.
Јас имав случај каде што изневерив, да ја сакав девојката со која што бев тогаш но ете се случи.
И кажав се ама буквално се , не барав прошка не барав втора шанса ( иако таа ми прости и ми рече дека ќе смета како никогаш да не се случило,да но јас знаев дека се случило тука беше најголемиот проблем ) јас самиот си заминав.
Имав и афера со девојка која што имаше дечко, планираше нешто повеќе но јас цело време си повторував ИСТОТО И ТЕБЕ ЌЕ ТИ ГО НАПРАВИ, од како раскина со дечкото и кажав дека не почитувам такви жени и дека не планирам ништо сериозно со неа.
Едноставо и кажав дека е курва и си заминав.
Промискуитетот и кај машките и кај женските не е нешто за гордеење, посебно не менување на многу партнери, а што се однесува до митот за хименот и поштеноста или чесноста мислам дека тоа е веќе одамна дебанкирана тема.
Сите ние помалку или повеќе имаме физиопсихолошки потреби.[DOUBLEPOST=1397511448][/DOUBLEPOST]
Aman bre...ti ova seriozno?!
Што не е јасно ?
 
Последно уредено:

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Поголемо непоштење од варање има ли ?
Истото важи и за мажите, нема исклучоци тука.
Јас имав случај каде што изневерив, да ја сакав девојката со која што бев тогаш но ете се случи.
И кажав се ама буквално се , не барав прошка не барав втора шанса ( иако таа ми прости и ми рече дека ќе смета како никогаш да не се случило,да но јас знаев дека се случило тука беше најголемиот проблем ) јас самиот си заминав.
Имав и афера со девојка која што имаше дечко, планираше нешто повеќе но јас цело време си повторував ИСТОТО И ТЕБЕ ЌЕ ТИ ГО НАПРАВИ, од како раскина со дечкото и кажав дека не почитувам такви жени и дека не планирам ништо сериозно со неа.
Едноставо и кажав дека е курва и си заминав.
Промискуитетот и кај машките и кај женските не е нешто за гордеење, посебно не менување на многу партнери, а што се однесува до митот за хименот и поштеноста или чесноста мислам дека тоа е веќе одамна дебанкирана тема.
Сите ние помалку или повеќе имаме физиопсихолошки потреби.[DOUBLEPOST=1397511448][/DOUBLEPOST]
Што не е јасно ?
Па така де... јас генерално не кажав ништo поразлично од твоето. Мене муабетот ми беше дека има такви кои под “поштена“ подразбираат помалце или еднакво од еден сексуален партнер во животот, а тоа нема никаква врска со карактерот на девојката и дека и за машките е исто. :)
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Истото важи и за мажите, нема исклучоци тука.
Јас имав случај каде што изневерив, да ја сакав девојката со која што бев тогаш но ете се случи.
И кажав се ама буквално се , не барав прошка не барав втора шанса ( иако таа ми прости и ми рече дека ќе смета како никогаш да не се случило ) јас самиот си заминав.
Имав и афера со девојка која што имаше дечко, планираше нешто повеќе но јас цело време си повторував ИСТОТО И ТЕБЕ ЌЕ ТИ ГО НАПРАВИ, од како раскина со дечкото и кажав дека не почитувам такви жени и дека не планирам ништо сериозно со неа.
Едноставо и кажав дека е курва и си заминав.
Промискуитетот и кај машките и кај женските не е нешто за гордеење, посебно не менување на многу партнери, а што се однесува до митот за хименот и поштеноста или чесноста мислам дека тоа е веќе одамна дебанкирана тема.
Сите ние помалку или повеќе имаме физиопсихолошки потреби.[DOUBLEPOST=1397511448][/DOUBLEPOST]
Што не е јасно ?
aj sega preprocitaj so napisa:))od zenska kurva poloso e samo maska kurva:)
 
Член од
11 април 2014
Мислења
92
Поени од реакции
179
aj sega preprocitaj so napisa:))od zenska kurva poloso e samo maska kurva:)
Whatever
Прости но јас не сум овде за да описменувам и еманципирам, уште помалку можам преку тастатура да покачам нечие IQ .
sorry, ok ?
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Whatever
Прости но јас не сум овде за да описменувам и еманципирам, уште помалку можам преку тастатура да покачам нечие IQ .
sorry, ok ?
vo ovoj slucaj stanuva zbor za EQ:))))
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Се ова денес е и вина на родителите за недоволно учење на морал и недостаток на добар ќотек.
 
Член од
15 април 2014
Мислења
18
Поени од реакции
10
Поштена?
Јас колку што знам... во овој живот важи еден физички закон(патем единствениот кој го научив во средно :) ) Акција-реакција :)
Понуди чесност - ќе ти дадат чесност.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Сите пред да се ожениме сакаме што повеќе девојки да из*беме а бараме девица за жена да земеме.
А тоа колку ја поминале немора да значи дека и во брак ќе биде таква.
Може девица да земеш ама кога ќе се пушти во погон оди соприја
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Сите пред да се ожениме сакаме што повеќе девојки да из*беме а бараме девица за жена да земеме.
А тоа колку ја поминале немора да значи дека и во брак ќе биде таква.
Може девица да земеш ама кога ќе се пушти во погон оди соприја
Е тоа и од тебе повеќе ќе зависи дали ќе се пушти или не...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom