Може ли во Македонија да се најде поштена женска?

T

Tetro

Гостин
Муабетот е, сите тие што кенкаат дека нема поштени женски не ни бараат како што треба. Ако бараат девојка со карактер, нека почнат со муабет место со физичка проценка :)
Физички атрибути бараат само спонзорите и неискусните.
Подобар секс имам добиено од жена која е со светлосни години далеку од изгледот на манекенка, отколку од лепотица со стегнати гради.
Сум имал и девојка која не сака да измие садови, да не и се оштетеле ноктите. И мене ми е смешно какви се` луѓе има по светот кога се сетам на ваква случка.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Физички атрибути бараат само спонзорите и неискусните.
Подобар секс имам добиено од жена која е со светлосни години далеку од изгледот на манекенка, отколку од лепотица со стегнати гради.
Сум имал и девојка која не сака да измие садови, да не и се оштетеле ноктите. И мене ми е смешно какви се` луѓе има по светот кога се сетам на ваква случка.
епа заради тоа што си го увидел не кенкаш дека нема поштени женски.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Има мажи кои бараат домакинка, чесна жена (како Чоузен шо бара). Некоја која нема да го остави откако ќе остане овој без пари. Некоја која нема да ги земе децата и избега со некој Германец, ако Чоузен остане без работа.
Чоузен бара жена која ќе го сака поради тоа што е, независно од финансиската состојба. И јас сум Чоузен, и Васко е чоузен, и Горан е Чоузен, и Митко е Чоузен.
Не заебавај, Чоузен не бара ништо, Чоузен е само обично провокаторче.
А ако за тебе поштена жена е таа што нема да го остави мажот кога овој ќе остане без работа, тогаш ќе мора да признаеш дека во Македонија, и тоа како има такви жени.Претходниве години, за време на транзицијата, илјадници мажи останаа без работа, а колку што гледам, не им избегаа жените со Германци.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
najlosho e shto nie zenite sme krivi zasto mazite ne delat na kurvi i posteni zasto nie samite pocnavme so podelbite ,se prepukuvame megusebe
 
T

Tetro

Гостин
Не заебавај, Чоузен не бара ништо, Чоузен е само обично провокаторче.
Не го познавам лично, аматемава мислам дека ја има отворено од досада, иако истата наиде на посериозна дискусија после некое време.
А ако за тебе поштена жена е таа што нема да го остави мажот кога овој ќе остане без работа, тогаш ќе мора да признаеш дека во Македонија, и тоа како има такви жени.
Има, има. Како диносаурусите се веќе, разликата е што сега се вид кој полека изумира.
Ќе дојде и време кога некои ќе се присетуваат како било-како се разбирале луѓето меѓусебно, а не како кози на мост, и двете сакаат да поминат на другата страна, но само се натегаат меѓусебно подолго време.
Претходниве години, за време на транзицијата, илјадници мажи останаа без работа, а колку што гледам, не им избегаа жените со Германци.
Минато свршено. Моменталната ситуација со разбирање на партнерот произлезено со воспитувањето од родителите, ме наведува да пoмислам дека толеранцијата меѓу луѓето се` повеќе оди во негативна конотација, па и статистиките покажуваат дека последниве години е многу зголемен процентот на разводите.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
najlosho e shto nie zenite sme krivi zasto mazite ne delat na kurvi i posteni zasto nie samite pocnavme so podelbite ,se prepukuvame megusebe
држи вода муабетот.
--- надополнето: Aug 20, 2011 11:52 AM ---
Секогаш имајте го на ум следното правило, пред сексот жената размислува јасно, а мажот не. По сексот ситуацијата е обратна. Мажот размислува јасно, а жената не, вели Шери Аргов во книгата „Зошто мажите сакаат кучки“
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Темава ме боцна во срце...кај не ја видов порано.
Не се сите жени курви ама тежнеаат кон тоа. Да се најде поштена девојка во МК е исто ко бинго да си добил:)
Порано во мало се фалеа машките колку девојки поминале, а денес девојкиве се фалат колку машки ги поминале!
Па после орана нива брзо раѓала :LOL:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Дечки мешате промискуитет и поштена женска. Ако жената си е по сексот, ќе си биде и додека е во врска и во брак и во пензија. Ќе си шара насекаде. Така било отсекогаш. Од друга страна има девојки кои и покрај тоа што се по сексот, кога ќе се заљубат ептен во некој дечко се претвараат во поштени. И тоа ми е ок мене, сакала да си проба се и сешто во животот си пробала и рекла доста е. Има девојки што па никогаш нема да го извараат дечкото. Има за секој по нешто. Што си бараш тоа ќе си најдеш.
Сум бил и со промискуитетни и со поштени и со секакви. Еден ден ќе се разбудиш и ќе си речеш е време е да си најдам поштена женска. На другиот крај на градот ќе се разбуди некоја девојка и ќе си рече е време да си најдам поштен дечко. И тие двајца ќе се сретнат. Ди енд. :)

Инаку, промискуитетот не е од вчера, знам за пријатели на моите родители кои се оставија откако жената избега со помлад маж и го остави мажот со 3 деца. Има и мажи кои оставаат жени ради помлада. Има секаков народ. Не си среќен со таа/тој што си ок, подобро разведи се него секој ден да се караш и да ја префрлаш нервозата на децата. Подобро функционира семејство кое е разведено и среќно, отколку заедно и несреќно.
Работата е што порано на развод се гледаше како на врвен грев. После тоа правец пекол, оти народот се бави со туѓите животи и те линчува и тебе, а и твоите деца. Сигурен сум дека порано сте слушнале муабет од типот „не си играј со тој и тој или немој да идеш со некој таму неговите се разведени, дисфункционално семејство е тоа“. Е тоа сега го нема. Секој заслужува да биде среќен и да си го живее животот како треба и како сака.:)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Мислам дека ретко кое машко знае што значи да е поштена жената.

Ако девојками имала дечковци мене не ме интересира што праела со нив, како и неа не треба да ја интересира што јас сум правел пред неа да ја запознаам. Битното е како се понаша во врската.
Застанате и размислете колку од паровите се засновале по основ на невиност кај девојката и колку таквите успеале, молам девојки да не ми се нафрлате ако имате испод 20 години, но истите тие врски и бракови се растурани кога девојката ќе види што е добро и убоо и ќе си бара повеќе. Секогаш било и ќе биде, секогаш ќе бара подобар алат па макар со 100 срца да го сака дечкое/сопругот.

Затоа многу да не ми глумите лудило дека само Невината жена е поштена, бидејќи не треба да бараш таква жена освен ако цел живот си чекал да ти наместат девојка или воопшто и не си бакнал некоја.

Ако пенисот мој е сопственост на заедницата тогаш јас немам право на невина, а и не ми треба.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Шо знам како мине време се помалце мислам дека има девојки за кој треба да се скараш со пола град ако треба едноставно во огин да влезеш ... Неможам да замислам денешниве женски чекаат пијачка да ги земеш со кола да си ок облечен твојте да се добро ситуирани (по можност единец да си) . Стварно незнам дали ќе најдам девојче добро кое што не го занимаат пари кој како е облечен колку му е долг џебот мислам стварно глупи работии кога и да излезам во град исти работи гледам ...
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Сите се курви, а тие другите се на електро е работава или ми се причинува?
А башка многу,многу ама ептен многу се глупи женскиве во Македонија.................. отиди Бугарија отиди Грција да ти е кејф да правиш муабет со некое лично девојче.

Јас искрено планирам да емигрирам.
Тие се плукнам во тоа кантур створењата.
Поштена девојка у Македонија може да се најде, ама истата таа поштена од овде, малку да мрдне подалеку растур праи... А уствари не мора ни надвор од мк да излезе, некојпат доволно е само у друг град да замине...што значи муабетов ти држи вода... ( и да, ќе јадам гомна колку сакам, ја сум од електро :D)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Поштење ако е на македонски чесност, искреност...како што се сеќавам нели беше одлика на човекот без оглед на полот и возраста?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Шо знам како мине време се помалце мислам дека има девојки за кој треба да се скараш со пола град ако треба едноставно во огин да влезеш ... Неможам да замислам денешниве женски чекаат пијачка да ги земеш со кола да си ок облечен твојте да се добро ситуирани (по можност единец да си) . Стварно незнам дали ќе најдам девојче добро кое што не го занимаат пари кој како е облечен колку му е долг џебот мислам стварно глупи работии кога и да излезам во град исти работи гледам ...
Па ти нели си капарисал некое уште од 10 години:eek:

он топик: Премногу е изнасилено размислувањето околу чесноста на девојките. Се е тоа релативен поим. Зависи во однос на што и кого ја споредуваш таа чесност.

Додека живеев во Франција имав впечаток дека МАкедонските девојки се калуѓерки, така да верувај чесноста е многу субјективна работа.

Така да не знаеш да го цениш нештото (македонските девојки) додека го имаш. Кога ќе го загубиш гледаш колкава е неговата вредност.

Цело време разговорот се движи околу парите и дека девојката секојпат ќе го избере тој со поише пари. Апослутно неточно.

Но, ако зборуваш за девојки кои веќе завршиле факултет, заработуваат и веќе станува значајно каков ќе биде нивниот партнер понатака, тогаш е сосема нормално да ја гледаат и финансиската страна. Од нешто ќе треба да живее таа заедница.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Па ти нели си капарисал некое уште од 10 години:eek:

он топик: Премногу е изнасилено размислувањето околу чесноста на девојките. Се е тоа релативен поим. Зависи во однос на што и кого ја споредуваш таа чесност.

Додека живеев во Франција имав впечаток дека МАкедонските девојки се калуѓерки, така да верувај чесноста е многу субјективна работа.

Така да не знаеш да го цениш нештото (македонските девојки) додека го имаш. Кога ќе го загубиш гледаш колкава е неговата вредност.

Цело време разговорот се движи околу парите и дека девојката секојпат ќе го избере тој со поише пари. Апослутно неточно.

Но, ако зборуваш за девојки кои веќе завршиле факултет, заработуваат и веќе станува значајно каков ќе биде нивниот партнер понатака, тогаш е сосема нормално да ја гледаат и финансиската страна. Од нешто ќе треба да живее таа заедница.
Шо знам како да ти кажам не е проблем девојка ако била со дечко долга врска нормално е да има нешто повеќе со него но зборувам за оние шо имале повеќе шо не се бројат на раце тие се проблемот иначе се мене ми е јасно дека во 21век неможеш да најдеш недопрена иако знам 3,4 лично шо имаат и по 30 год а не се допрани незнам можеби се држат радикално :)))) ама сепак тоа е. Зборот ми беше скромност да има во нејзе да сака стабилна веза а не еден да ја облекува друг вози трет чува за жена :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom