Може ли во Македонија да се најде поштена женска?

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.793
Маче нели нема да се замараме со темава пак :pos:

you promised :pipi:

Мада интересно е чоек да чита , 4 the lulz :D
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Do Macorka:Od koga sledenje diskusija na forumov stana manijacenje??? I daj ne me zamaraj veke.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Маче нели нема да се замараме со темава пак :pos:

you promised :pipi:

Мада интересно е чоек да чита , 4 the lulz :D
Остај...ама пази го типов, ничим изазван ја цитира Пума и се избацува со, цитирам Pa neli samo eden si imala do sega???????
Што е најсмешно, во постот на Пума нигде не пишуе колку партнери имала :pos:
А и не знам како си умислил дека е тоа негова работа, па сеа Пума треба да му се правда.
И како да останам рамнодушна на ова кажи ми...:D
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Остај...ама пази го типов, ничим изазван ја цитира Пума и се избацува со, цитирам Pa neli samo eden si imala do sega???????
Што е најсмешно, во постот на Пума нигде не пишуе колку партнери имала :pos:
А и не знам како си умислил дека е тоа негова работа, па сеа Пума треба да му се правда.
И како да останам рамнодушна на ова кажи ми...:D
Puma :

Јас искрено мака ќе имам кога ќе најдам втор.

Ем нема да ми верува, веќе стара мома сум.... У пичку матер ццццц. Од ова ,,поштениве,, човек и кога е искрен не му веруваат..............

I neka izbrise moderatorot muabetive zatoa sto so tvrdoglavi nemam veke namera da se raspravam
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Јас искрено мака ќе имам кога ќе најдам втор.
Ем нема да ми верува, веќе стара мома сум.... У пичку матер ццццц. Од ова ,,поштениве,, човек и кога е искрен не му веруваат..............
Лелеее, уште не сфаќа...На шпоретот да му објаснував ќе укапираше..
Каде пишува дека имала повеќе, бре главо букова?Во другиот пост, тој што го цитираше прееска нигде не пишува такво нешто.
И како успеа да си умислиш дека тоа е твоја работа?
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Лелеее, уште не сфаќа...На шпоретот да му објаснував ќе укапираше..
Каде пишува дека имала повеќе, бре главо букова?Во другиот пост, тој што го цитираше прееска нигде не пишува такво нешто.
И како успеа да си умислиш дека тоа е твоја работа?
A koj spomna poveke, karakondzulo?????? Daj oladi malce.

Moderator ima li ovde?????
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Гледам дека имаш извесни проблеми, па ќе ти објаснам колку можам попросто.
Не зборувам за љубов.
На пример, јас не би се омажила за некој кој е опседнат со бројот на моите сексуални партнери, дали знам мусака да направам и колку ми е голема способноста за бришење прашина. Ако не најдам таков кој ми одговара, нема да кукам по форум и да трубам колку македонските мажи се старомодни, традиционални, па и сексисти и според мене непогодни, ќе најдам некој што ми одговара - макар и надвор од границите.
И знам случаеви каде што наши жени се мажат во странство - да поради пари, тој од таму му треба некоја која нема да му се курчи, ама од друга страна тоа е ствар на договор - тој има пари, таа не се курчи. А ако вие сакате се да добиете, а ништо да не понудите.... па, нема такво нешто.
Ти го цитираше овој пост на Пума и под него напиша:

Pa neli samo eden si imala do sega???????
Значи, ти во постот на Пума си пронашол нешто што укажува дека немала само еден сексуален партнер.Мене ме интересира:
1.Врз основа на кој дел од постот го заклучи тоа?
2.Како успеа да си умислиш дека тоа е твоја работа, па уште и да бараш објаснување од Пума, проследено со милијарда прашалници?

И нема потреба од нервоза и навреди, не се фрустрирај, не можеме сите да бидеме Ајнштајн.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.793
И како да останам рамнодушна на ова кажи ми...:D
Hmm..put on sunglasses




Се работи за недоразбирање ,ништо страшно , let's proceed peacefully.Тоа важи и за тебе Македонеро.

Mods are asleep but Horatio is here :cool:
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
jas ne znam vas mazhite koj starshen film vi se vrti u glava......i kazete veke ednas sto podrazbirate vie pod postena zenska ke ve molam?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Гледам дека имаш извесни проблеми, па ќе ти објаснам колку можам попросто.

Ти го цитираше овој пост на Пума и под него напиша:

Значи, ти во постот на Пума си пронашол нешто што укажува дека немала само еден сексуален партнер.Мене ме интересира:
1.Врз основа на кој дел од постот го заклучи тоа?
2.Како успеа да си умислиш дека тоа е твоја работа, па уште и да бараш објаснување од Пума, проследено со милијарда прашалници?

И нема потреба од нервоза и навреди, не се фрустрирај, не можеме сите да бидеме Ајнштајн.
Мислам дека во една друга тема заклучија дека покрај тоа што сум видела и друг полов орган освен на дечко ми, сум го варала :)
Ако де, шпекулација си е шпекулација хахахахахахах :)
--- надополнето: Aug 12, 2011 2:41 PM ---
Аууу...Пума, овој те манијачел по форумов изглеа, знае и колку сексуални партнери си имала :pos:.
Сега, сериозно, зошто мислиш дека сексуалните партнери на Пума, или на било кој друг се твоја работа?
Јас мислам дека човекот едноставно, не го разбрал мојот пост.....
--- надополнето: Aug 12, 2011 2:41 PM ---
ќе ти го земеме како кажано во афект...
се знае на кој македонски маж мислам.... и не е во афект.
--- надополнето: Aug 12, 2011 2:44 PM ---
Smeni diopterot i vidi podetalno na 26 strana od temava pa posle zbori. A I vprocem ti potparol da ne i si i sto tebe te zasega sto jas diskutiram so nea.
Прочитај ги двете мислења пак.
И примети што кажувам во вториот пост.
Кога би се мажела за 10 години од сега, очигледно тогаш мојот сопруг ту би нема да биде прв, нели? И ако ме напиња со колку сум била пред него - не е за мене. Макар бил еден пред него, односно, овој што ми е дечко сега.
Get my point?
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Што бе братко, ја курва сум???? :):)
Има бе поштени, само не се наоѓаат на прв поглед од проста причина што првиот поглед секогаш е посветен на девојката во миничот... :)
Think about it :)

п.с. Оревче, тебе те цитирав пошто беше прв негативен одговор, инаку за сите важи :pipi:
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Што бе братко, ја курва сум???? :):)
Има бе поштени, само не се наоѓаат на прв поглед од проста причина што првиот поглед секогаш е посветен на девојката во миничот... :)
Think about it :)

п.с. Оревче, тебе те цитирав пошто беше прв негативен одговор, инаку за сите важи :pipi:
Уживај за цитирањето, само да не се сфатиме погрешно - не го мислам навистина тоа, повеќе би дошло како иронија.

Иначе, некој ќе може да ми дефинира „поштена женска“?
 
T

Tetro

Гостин
Има бе поштени, само не се наоѓаат на прв поглед од проста причина што првиот поглед секогаш е посветен на девојката во миничот... :)
Не мора да значи, иако поголем дел од мажите гледаат да видат... Ама шо ќе видат, нога ќе видат, крива нога. :) Ќе видат ци*ка, бесплатно гледање има и на фешн тв дури. Забрането не е, ами кој како си ја скроил.
Иначе, некој ќе може да ми дефинира „поштена женска“?
Има мажи кои бараат домакинка, чесна жена (како Чоузен шо бара). Некоја која нема да го остави откако ќе остане овој без пари. Некоја која нема да ги земе децата и избега со некој Германец, ако Чоузен остане без работа.
Чоузен бара жена која ќе го сака поради тоа што е, независно од финансиската состојба. И јас сум Чоузен, и Васко е чоузен, и Горан е Чоузен, и Митко е Чоузен.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Не мора да значи, иако поголем дел од мажите гледаат да видат... Ама шо ќе видат, нога ќе видат, крива нога. :) Ќе видат ци*ка, бесплатно гледање има и на фешн тв дури. Забрането не е, ами кој како си ја скроил.

Има мажи кои бараат домакинка, чесна жена (како Чоузен шо бара). Некоја која нема да го остави откако ќе остане овој без пари. Некоја која нема да ги земе децата и избега со некој Германец, ако Чоузен остане без работа.
Чоузен бара жена која ќе го сака поради тоа што е, независно од финансиската состојба. И јас сум Чоузен, и Васко е чоузен, и Горан е Чоузен, и Митко е Чоузен.
Муабетот е, сите тие што кенкаат дека нема поштени женски не ни бараат како што треба. Ако бараат девојка со карактер, нека почнат со муабет место со физичка проценка :)
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
Шо ќе ви е поштена женска .. тражите некоја со богат татко ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom