Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Ај овде да прашам Имам четири блузи 2 од теранова една REPLAY и една LTB тегет боја ама лани летото ми обелија некој некое чаре да не знај за враќајне на боја? Ептен ми се на кев не ми се носат за низ дома
 
A

andrea85

Гостин
Ај овде да прашам Имам четири блузи 2 од теранова една REPLAY и една LTB тегет боја ама лани летото ми обелија некој некое чаре да не знај за враќајне на боја? Ептен ми се на кев не ми се носат за низ дома
чаре да идеш пак у теранова и исти да си купиш.
 
П

Пепси_

Гостин
488075_10152772383155581_1138256819_n.jpg 223958_459179344114003_742500281_n.jpg


ваква мајца итно ми треба каде може да најдам ? мора да е скроз бела значи и на кратки ракави.....
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
А не можат да се купат посебно во некоја продавница или скоро секаде одат со кравата ??
Посебно да ги купиш нема никаде... а и не секаде одат заедно со кравата. Ако си од СК ѕирни во Ноел и Макпримат во ГТЦ-приземје.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Кај има добар избор на наочари за сонце во скопје ?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Нешто разгледував на нет и налетав на овие и ептен некако ми паднаа во очи па си мислам и вас ќе ви се допаднат :D 4-nabrani-zdolnishta-sovrsheni-za-sekoja-prigoda-www.kafepauza.mk_.jpg 13-nabrani-zdolnishta-sovrsheni-za-sekoja-prigoda-www.kafepauza.mk_.jpg 15-nabrani-zdolnishta-sovrsheni-za-sekoja-prigoda-www.kafepauza.mk_.jpg
 

KD35

Апаш
Член од
12 април 2013
Мислења
44
Поени од реакции
22


вакви фармерки(floral print jeans) некаде низ Македонија?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Вака, на интернет си најдов едни кратки панталони, е сеа проблемот ми е што таму се прикажани димензиите во M, L, XL, XXL, a сите панталони што ги имам дома јас ми се во бројки, пример 34, 36, итн, па не знам кој точно број да си ги нарачам. Да не знае некој како идат овие броеви, пример кој број од овие првите е еднаков со вторите ? Фала однапред.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013


вакви фармерки(floral print jeans) некаде низ Македонија?
Во теранова, али кај женските, за машки неам видено вакви.
Ако толку сакаш, купи си од женските али поголем број.
 

KD35

Апаш
Член од
12 април 2013
Мислења
44
Поени од реакции
22
Во теранова, али кај женските, за машки неам видено вакви.
Ако толку сакаш, купи си од женските али поголем број.
хах машки барав, но сепак фала...


Вака, на интернет си најдов едни кратки панталони, е сеа проблемот ми е што таму се прикажани димензиите во M, L, XL, XXL, a сите панталони што ги имам дома јас ми се во бројки, пример 34, 36, итн, па не знам кој точно број да си ги нарачам. Да не знае некој како идат овие броеви, пример кој број од овие првите е еднаков со вторите ? Фала однапред.
XS=28 S=30 M=32 L=34 XL=36
 

Kajgana Shop

На врв Bottom