Мистеријата на езерото Лок Нес

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
Јас имам гледано документарец и таму прават истражувања врз езерото. Зимаат брод со скенери и го скенираат цело езеро и не наоѓаат ништо. Затоа јас не верувам во ова.
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
Мислам дека тоа е само легенда и како што напишаа и други нама шанси толку години да остане живо.
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
има уште една ваква тема. јас на таа одговорив поопширно но воглавно верувам дека не постои.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.265
Поени од реакции
1.091
И да не постои, тоа чудовиште веќе си има изградено мит и е надалеку познато во светот, и тоа езеро е туристичка атракција. Баш би сакал да го посетам, одсекогаш сум ја сакал Шкотска.
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
И да не постои, тоа чудовиште веќе си има изградено мит и е надалеку познато во светот, и тоа езеро е туристичка атракција. Баш би сакал да го посетам, одсекогаш сум ја сакал Шкотска.
во еден документарец едни луѓе ги заебаваа туристите со едно дрво кое искачаше од површината на водата (демек е главата на Неси), а јас сум се кинел од смеење кога туристиве мислеа дека тоа стварно е неси. како е можно едно живо суштество да преживее од времето на диносаурсите. НЕМА ШАНСИ!!!!!!!!!!!!
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.265
Поени од реакции
1.091
како е можно едно живо суштество да преживее од времето на диносаурсите. НЕМА ШАНСИ!!!!!!!!!!!!
Исто како Мамутот во Сибир, перфектно сочуван кога пропаднал во вода во замрзнување, до денот кога го откриле бил во состојба иста кога тој живеел. Шкотска е бајѓи на север, можеби езерото во кое живее суштеството е создадено баш од голем глечер или голема санта мраз во која било замрзнато суштеството, тоа може да се земи како можност.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5


В Китај откриха шест „чудовишта от Лох Нес” накуп


Близо до границата на Китај с'с Северна Кореја са били забелјазани едновременно нјаколко „чудовишта от Лохнес”.

Местен телевизионен репортер успјал да заснеме шестима „роднини” на легендарното „чудовиште от Лох Нес”. 20-минутнијат видеозапис, заснет на китајското езеро Тјанчи близо до границата с'с Северна Кореја, е предаден на телевизија Синхуа.

Автор'т на сензационните материали Чжоу јуншен казва, че на записа се вижда как праисторически животни плуват по двојки в паралелен курс, с'обштава ФактNews, като се позовава на "Чајна Дејли". На друг фрагмент те плуват вече заедно, оставјајки следа по пов'рхността на езерото с вулканичен произход с д'лбочина 373 метра.

јуншен тв'рди, че е заснел всички видео и фотоматериали с „чудовиштата от Тјанчи” на 6 септември. Журналист'т казва, че шестте тајнствени животни са плували в прод'лжение на час и половина, а след това са изчезнали.

„Те можеха да плуват с'с скоростта на јахта, от време на време изчезвајки под водата. Впечатлјаваштото е, че те плуваха подредени, като че нјакој им даваше заповеди”, разказва јуншен.

Легендата за това, че д'лбините на езерото Тјанчи се обитават от чудовиште, с'штествува от последните 100 години. Учените обаче отхв'рлјат тези предположенија, смјатајки езерото за много студено, за да б'де обитавано от големи животни. Обшто над 30 са свидетелствата за с'штествуването на „чудовиштето Тјанчи”, с'брани от посетители на езерото през последните 20 години. Но на всички заснети видеоматериали обект'т е прекалено далеч, за да може с нјакаква сигурност да се с'стави представа за него.

sorry guys ама неможам да го преведувам (не се лутите нели)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Исто како Мамутот во Сибир, перфектно сочуван кога пропаднал во вода во замрзнување, до денот кога го откриле бил во состојба иста кога тој живеел. Шкотска е бајѓи на север, можеби езерото во кое живее суштеството е создадено баш од голем глечер или голема санта мраз во која било замрзнато суштеството, тоа може да се земи како можност.
Ама мамутот го најдоа МРТОВ, ова суштеството да не има Крио технологија случајно :pos:..... напредна Неси ццц
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.265
Поени од реакции
1.091
Ама мамутот го најдоа МРТОВ, ова суштеството да не има Крио технологија случајно :pos:..... напредна Неси ццц
Можеби, не сум многу по биологијата, ама памтам во основно кога учевме за мамутот што го најдоа во Сибир.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Можда има чудовиште некакво.Не е можно да е од времето на динусаурусите зошто не е можно да живее толку долго освен ако не се размножува.Ако се размножува значи има повеќе НЕСИ.А да се сурли од слонови:uvo: па тоа езеро мора да е околу 5-6 метри длабоко.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Можда има чудовиште некакво.Не е можно да е од времето на динусаурусите зошто не е можно да живее толку долго освен ако не се размножува.Ако се размножува значи има повеќе НЕСИ.А да се сурли од слонови:uvo: па тоа езеро мора да е околу 5-6 метри длабоко.
Абе... не ми е читана цела тема... ова со сурливе го прочита некаде по темава или твој заклучок е... ако е твој малку не држи вода, малку повеќе како што и слоновите не би ја издржале толку долго, нели се сувоземни животни, ако решиле да праат авантура по дното на езерото, макар тоа било и во рамки на пропишаната диета цело време ќе треба да одат со сурлите нагоре, значи сите ќе ги забележат и на крај што бараат слонови во Шкотска?
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Скоро сите фотографии на Неси се покажале како фотомонтажа,особено последните неколку години,можеби се со цел оваа приказна да привлече внимание,кое секако е добро за развој на туризмот на ова место.Но,што е со првата фотографија на Неси,која е направена во 1934год.Тогаш и не постоеле фотомонтажери.А,иначе многу е загонетно како може едно езеро,да не може сосема да се пребара со помош на специјално обучени за тоа нуркачи?нели е малку чудно?Па езеро е во прашање не море или океан.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Скоро сите фотографии на Неси се покажале како фотомонтажа,особено последните неколку години,можеби се со цел оваа приказна да привлече внимание,кое секако е добро за развој на туризмот на ова место.Но,што е со првата фотографија на Неси,која е направена во 1934год.Тогаш и не постоеле фотомонтажери.А,иначе многу е загонетно како може едно езеро,да не може сосема да се пребара со помош на специјално обучени за тоа нуркачи?нели е малку чудно?Па езеро е во прашање не море или океан.
Постоеле фотомонтажери... тогаш тоа го викале ретуширање, земаш готова слика... ставаш тоа што сакаш врз неа и ја сликаш целосно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom