Мирсад Јонуз нов селектор на Македонија

  • Креатор на темата Near
  • Време на започнување
Член од
26 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
1
Јонуз може вода да им носи на Тони Савевски.Бошко Ѓуровски и Чеде Јаневски
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Тоа е тоа, се надевам дека Јонуз уште со Исланд и Норвешка ќе го демантира ова што го напишавме за него. Среќко кога дојде како селектор сите го сакавме и ни беше херој, па на крај видовме како се смени тоа. Се надевам со Јонуз дека ќе биде обратно. Сега ретко кој е задоволен од изборот на Јонуз. Ако донесе во јуни барем 4 бода, јас ќе бидам задоволен од него :toe:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јонуз може вода да им носи на Тони Савевски.Бошко Ѓуровски и Чеде Јаневски
И Бошко и Чедомир во Звезда се покажаа катастрофално. Ниту имала Македонија стручен штаб ниту ќе има некогаш. Треба да се работи на играчи...
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
И Бошко и Чедомир во Звезда се покажаа катастрофално. Ниту имала Македонија стручен штаб ниту ќе има некогаш. Треба да се работи на играчи...
+1:)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Тоа е...Сакав некој друг да биде место Јонуз, но тоа е. И онака веќе овие квалификации ги изгубивме шансите, па сега ако успее некако Јонуз да не демантира сите нас спетици што сме би било супер.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
кој има денешен Спорт да прочита за Јонуз :vozbud::vozbud::vozbud: Изгубиле младинците 7:0 од Србија овој рекол 5:0 сме изгубиле:pos2::pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
кој има денешен Спорт да прочита за Јонуз :vozbud::vozbud::vozbud: Изгубиле младинците 7:0 од Србија овој рекол 5:0 сме изгубиле:pos2::pos2:
Прв пат го слушаш тоа ?:)
Така направи , изгубиле 7-0 и срам му е да каже 7-0 , рекол абе 5-0 изгубивме:pipi:
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.431
Поени од реакции
1.996
Добро, имало и подобри опции од Јонуз... Добро, не правел чуда во младинската репрезентација... Али факт е дека во квалификациите за европските првенства во нашата група ни се паѓаа репрезентации како Холандија, Англија, Португалија, Швајцарија, Романија, Чешка, Турција... Да, можел да освои многу повеќе бодови, али за да бидеме на конечната табела над тие репрезентации треба нешто повеќе од само одличен селектор... Јас ќе почекам да видам каква ќе биде играта и резултатите на репрезентацијата под водство на новиот селектор, па дури тогаш ќе имам основа да го напаѓам...
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Со среќа нека му е на новиот селектор и се надевам дека нема да биде "новиот Катанец", односно дека подостојно и со поголеми резултати ќе ја води нашата национална селекција.
Иако поголемиот дел луѓе имаат негативни критики кон оваа одлука, сепак да почекаме, да ја видиме неговата работа и резултати, па дури подоцна ќе му судиме
 

seanickdapisam?

Кориснички натпис (титула
Член од
29 јануари 2009
Мислења
0
Поени од реакции
0
Не знам што мрчите толку а уште човекот ништо не направил.Имавме прескап селектор?Со големо меѓународно искуство?Сменивме еден куп селектори?КОј од кој беше полош.Менталитетот ваш НЕ УКОПУВА ЦЕЛА НАЦИЈА!Дајте му шанса на Човекот па после јадете г*мна.А тој Јаневски ја укопа Звезда што ке ни е нас?Малце чукните тоа главите пред да зборите :tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.478
Поени од реакции
42.862
Не знам што мрчите толку а уште човекот ништо не направил.Имавме прескап селектор?Со големо меѓународно искуство?Сменивме еден куп селектори?КОј од кој беше полош.Менталитетот ваш НЕ УКОПУВА ЦЕЛА НАЦИЈА!Дајте му шанса на Човекот па после јадете г*мна.А тој Јаневски ја укопа Звезда што ке ни е нас?Малце чукните тоа главите пред да зборите :tapp:
Мислењево е тиња ко логото од бендот што ти е на аватар .
Извини, кој го криеше дебаклот на пријателскиот меч на младите со Србија ? И Јонуз беше дел од тој нивни срамен " заговор '', јас незнам како после тој Резил на овој човек му дадоа шанса да води сениорски тим, после таква црна дамка во своето менаџирање, типот води фудбалски национален тим, свесен си за значењето на претходниве 3 збора . . . . еве пак, фудбалски НАЦИОНАЛЕН тим .

Сега беше потребен човек кој ке не извади од самото дно, Јонуз не е тој на кој јас му верувам, неговото сиромашно тренерско CV ( плус криењето на резултат ) ми/ни налага да го имам/е тој став, убаво реков во еден мој пост, Јонуз според Хари нормално е да биде адекватен Селектор, зашто такво е и неговото фудбалско искуство, деструктивно, а нели, тоа е основната цел на Хари и ФФМ, деструктивност кон мак.фудбалот .

Чедомир Јаневски во никој случај не ја укопа Ѕвезда, како прво ја наследи во многу лош период, ко второ тимот оваа година беше погоден со голем број скандали кој резултираа и со затворски казни и слично . . . уште од старт, Ѕвезда беше одбележана на пропаст сезонава и тоа е тоа . Го водеше самостојно Бриж, беше дел од Олимпијакос заедно со хрватот Лука Перузовиќ, беше супер фудбалер каде играше и со најдобрата генерација на Вардар заедно со Дарко Панчев, Илија Најдовски, Драган Канатларовски и Васил Рингов, збори 5 јазици ( македонски, српски, англиски, холандски и француски ) и во моментов, беше убедливо најдобриот избор помеѓу понудените, ФАКТ .

Али да идеме контра Македонија, едноставно неможам, постовите во кои некои повикуваат на бојкот се безсмислени, немаат логика, нит Јонуз нит Хари овчарот не вредат колку Македонија и оние кои излегуваат на теренот и даваат Се од себе за нас .
Мене ме разочарува односот на Медиумите, требаше со дрва и камења да фрлаат кон ФФМ уште од старт, кога сите видовме кој Селектор е фаворизиран, со местена анкета на нивниот сајт . . . вака, нивниот за жал неутрален однос дополнително им овозможува на ФФМ да прават што сакаат .
Сакате своевиден протест, ке го правите тоа што го прават во Италија и останатите земји каде преовладуваат Ултрасите, ке направите 100 банери, ке скандирате против ФФМ и вашиот глас ке биде и те како чуен, вака на тастатура и со бојкоти . . . смешно е, и онака 1000 души одат кога игра репрезентацијата, тој бојкот ке биде неприметлив .
Нека се избацат 20 000 против Исланд сега со СВОЈ СТАВ, со транспаренти . . . па ке видите што ке биде низ секој спортски медиум наредниот ден, едноставно, вашиот глас ке биде чуен . :smir:

п.с. Секоја чест за дечките од Македонски Спорт, единствениот медиум кој се обидува да издејствува смена на уништувачите на мак фудбалот, нормално, истото поткерепено со факти и објективни гледишта .
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
!!!

Мислењево е тиња ко логото од бендот што ти е на аватар .
Извини, кој го криеше дебаклот на пријателскиот меч на младите со Србија ? И Јонуз беше дел од тој нивни срамен " заговор '', јас незнам како после тој Резил на овој човек му дадоа шанса да води сениорски тим, после таква црна дамка во своето менаџирање, типот води фудбалски национален тим, свесен си за значењето на претходниве 3 збора . . . . еве пак, фудбалски НАЦИОНАЛЕН тим .

Сега беше потребен човек кој ке не извади од самото дно, Јонуз не е тој на кој јас му верувам, неговото сиромашно тренерско CV ( плус криењето на резултат ) ми/ни налага да го имам/е тој став, убаво реков во еден мој пост, Јонуз според Хари нормално е да биде адекватен Селектор, зашто такво е и неговото фудбалско искуство, деструктивно, а нели, тоа е основната цел на Хари и ФФМ, деструктивност кон мак.фудбалот .

Чедомир Јаневски во никој случај не ја укопа Ѕвезда, како прво ја наследи во многу лош период, ко второ тимот оваа година беше погоден со голем број скандали кој резултираа и со затворски казни и слично . . . уште од старт, Ѕвезда беше одбележана на пропаст сезонава и тоа е тоа . Го водеше самостојно Бриж, беше дел од Олимпијакос заедно со хрватот Лука Перузовиќ, беше супер фудбалер каде играше и со најдобрата генерација на Вардар заедно со Дарко Панчев, Илија Најдовски, Драган Канатларовски и Васил Рингов, збори 5 јазици ( македонски, српски, англиски, холандски и француски ) и во моментов, беше убедливо најдобриот избор помеѓу понудените, ФАКТ .

Али да идеме контра Македонија, едноставно неможам, постовите во кои некои повикуваат на бојкот се безсмислени, немаат логика, нит Јонуз нит Хари овчарот не вредат колку Македонија и оние кои излегуваат на теренот и даваат Се од себе за нас .
Мене ме разочарува односот на Медиумите, требаше со дрва и камења да фрлаат кон ФФМ уште од старт, кога сите видовме кој Селектор е фаворизиран, со местена анкета на нивниот сајт . . . вака, нивниот за жал неутрален однос дополнително им овозможува на ФФМ да прават што сакаат .
Сакате своевиден протест, ке го правите тоа што го прават во Италија и останатите земји каде преовладуваат Ултрасите, ке направите 100 банери, ке скандирате против ФФМ и вашиот глас ке биде и те како чуен, вака на тастатура и со бојкоти . . . смешно е, и онака 1000 души одат кога игра репрезентацијата, тој бојкот ке биде неприметлив .
Нека се избацат 20 000 против Исланд сега со СВОЈ СТАВ, со транспаренти . . . па ке видите што ке биде низ секој спортски медиум наредниот ден, едноставно, вашиот глас ке биде чуен . :smir:

п.с. Секоја чест за дечките од Македонски Спорт, единствениот медиум кој се обидува да издејствува смена на уништувачите на мак фудбалот, нормално, истото поткерепено со факти и објективни гледишта .
izvini drugarce ama za nekoi raboti ne se slozuvam so tebe!!!
za utakmicata so srbija, ne samo ti, tuku i mn drugi kritikuvate...zosto??? samo to go imate...kazi drugo neso...plus, na taa utakmica jonuz probuvase cela nova reprezentacija..ama nema vrska...CV-to na jonuz i ne e taka loso kako so velite..so bilo koj tim vo makedonija izboruva evro nastap, so i ne e taka loso...
a za janevski...vo nikoj slucaj ne smeese da dozvoli da se sluci ova so i se sluci na zvezda..3-to mesto, gubi doma od vojvodina vadi remi so ekipa so se bori za opstanok, pa so i ako timot bil vo kriza? kakva i da e situacijata, zvezda vo srbija e to so e celtic vo skotska...nema opravduvanje...
avanturata vo briz mu traese kolku edna polusezona i go izbrkaa, vo olimpijakos bese pomosnik, kako so kaza, taka da uspesite mu se pripisuvaat na GLAVNIOT TRENER...nikade se nema zadrzano poveke od 6 meseci...znaci nema kontinuitet kako so bara rabotata so nacionalniot tim...a kako so mozime site da vidima negovata reputacija paga..ako bil dobar igrac NE ZNACI DEKA KE BIDI DOBAR TRENER...FAKT
a za mak. sport, nemoj da me smees..pa polosi i posubjektivni novinari od niv NEMA NIKADE..toj vesnik treba da se ukini...nosi \samo zlo na makedonskiot sport...plus za tie pari...namesto 16, treba barem duplo poveke da pisuvaat...so lezenje i laenje zemaat pari!!!
pozz:helou:
 
П

Паспарту

Гостин
Мислењево е тиња ко логото од бендот што ти е на аватар .
Извини, кој го криеше дебаклот на пријателскиот меч на младите со Србија ? И Јонуз беше дел од тој нивни срамен " заговор '', јас незнам како после тој Резил на овој човек му дадоа шанса да води сениорски тим, после таква црна дамка во своето менаџирање, типот води фудбалски национален тим, свесен си за значењето на претходниве 3 збора . . . . еве пак, фудбалски НАЦИОНАЛЕН тим .

Сега беше потребен човек кој ке не извади од самото дно, Јонуз не е тој на кој јас му верувам, неговото сиромашно тренерско CV ( плус криењето на резултат ) ми/ни налага да го имам/е тој став, убаво реков во еден мој пост, Јонуз според Хари нормално е да биде адекватен Селектор, зашто такво е и неговото фудбалско искуство, деструктивно, а нели, тоа е основната цел на Хари и ФФМ, деструктивност кон мак.фудбалот .

Чедомир Јаневски во никој случај не ја укопа Ѕвезда, како прво ја наследи во многу лош период, ко второ тимот оваа година беше погоден со голем број скандали кој резултираа и со затворски казни и слично . . . уште од старт, Ѕвезда беше одбележана на пропаст сезонава и тоа е тоа . Го водеше самостојно Бриж, беше дел од Олимпијакос заедно со хрватот Лука Перузовиќ, беше супер фудбалер каде играше и со најдобрата генерација на Вардар заедно со Дарко Панчев, Илија Најдовски, Драган Канатларовски и Васил Рингов, збори 5 јазици ( македонски, српски, англиски, холандски и француски ) и во моментов, беше убедливо најдобриот избор помеѓу понудените, ФАКТ .

Али да идеме контра Македонија, едноставно неможам, постовите во кои некои повикуваат на бојкот се безсмислени, немаат логика, нит Јонуз нит Хари овчарот не вредат колку Македонија и оние кои излегуваат на теренот и даваат Се од себе за нас .
Мене ме разочарува односот на Медиумите, требаше со дрва и камења да фрлаат кон ФФМ уште од старт, кога сите видовме кој Селектор е фаворизиран, со местена анкета на нивниот сајт . . . вака, нивниот за жал неутрален однос дополнително им овозможува на ФФМ да прават што сакаат .
Сакате своевиден протест, ке го правите тоа што го прават во Италија и останатите земји каде преовладуваат Ултрасите, ке направите 100 банери, ке скандирате против ФФМ и вашиот глас ке биде и те како чуен, вака на тастатура и со бојкоти . . . смешно е, и онака 1000 души одат кога игра репрезентацијата, тој бојкот ке биде неприметлив .
Нека се избацат 20 000 против Исланд сега со СВОЈ СТАВ, со транспаренти . . . па ке видите што ке биде низ секој спортски медиум наредниот ден, едноставно, вашиот глас ке биде чуен . :smir:

п.с. Секоја чест за дечките од Македонски Спорт, единствениот медиум кој се обидува да издејствува смена на уништувачите на мак фудбалот, нормално, истото поткерепено со факти и објективни гледишта .
+ Хари мораше да му се оддолжи некако на Јонуз... Па човекот цела кумановска област ја "прекопа" за да направи нелегитимно собрание и да му даде нелегитимна власт на мајмунот, така да...

Човекот (Хари) и газот на жена му ќе го даде на рентање само за да остане на власт :helou:

Олаф го разбирам твоето незадоволство од Мак. Спорт, но искрено кажи ми каде пишуваат пообјективни работи? Во Шпиц и Време сигурно не...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.478
Поени од реакции
42.862
izvini drugarce ama za nekoi raboti ne se slozuvam so tebe!!!
1.za utakmicata so srbija, ne samo ti, tuku i mn drugi kritikuvate...zosto??? samo to go imate...kazi drugo neso...plus, na taa utakmica jonuz probuvase cela nova reprezentacija..ama nema vrska...CV-to na jonuz i ne e taka loso kako so velite..so bilo koj tim vo makedonija izboruva evro nastap, so i ne e taka loso...

2. a za janevski...vo nikoj slucaj ne smeese da dozvoli da se sluci ova so i se sluci na zvezda..3-to mesto, gubi doma od vojvodina vadi remi so ekipa so se bori za opstanok, pa so i ako timot bil vo kriza? kakva i da e situacijata, zvezda vo srbija e to so e celtic vo skotska...nema opravduvanje...
3. avanturata vo briz mu traese kolku edna polusezona i go izbrkaa, vo olimpijakos bese pomosnik, kako so kaza, taka da uspesite mu se pripisuvaat na GLAVNIOT TRENER...nikade se nema zadrzano poveke od 6 meseci...znaci nema kontinuitet kako so bara rabotata so nacionalniot tim...a kako so mozime site da vidima negovata reputacija paga..ako bil dobar igrac NE ZNACI DEKA KE BIDI DOBAR TRENER...FAKT
a za mak. sport, nemoj da me smees..pa polosi i posubjektivni novinari od niv NEMA NIKADE..toj vesnik treba da se ukini...nosi \samo zlo na makedonskiot sport...plus za tie pari...namesto 16, treba barem duplo poveke da pisuvaat...so lezenje i laenje zemaat pari!!!
pozz:helou:
1. Чекај малце, криење на конечен резултат од тренер за тебе е онака, океј, сеедно . . . епа за мене е крајно несериозно и омаловажувачки од некој кој води наши надежни фудбалери, тоа многу говори за неговиот '' сериозен '' пристап во работата која ја има .
Со било кој тим од Македонија успеал да стигне до Евро - настап, првенствово тапка на самото дно, магаре да ставиш да биде тренер на некој од мак тимовите, ке успее да стигне до интер-тото или УЕФА куп, така да тој негов '' успех '' мене не ми е некаков репер .

2. Ѕвезда не е Реал Мадрид или Барселона, во моментов се на рамниште на Чукарички и фк Витина, зборам за начинот на игра и играчи со кои располагаат . Капак на Се, следеа низа полициски хајки против лица инволвирани во овој клуб поради низата малверзации кои ги правеа, газдата им си поднесе оставка, и финансиската ситуација им беше бетер од Вардар . . . со други зборови, условите за работа и на тренерот и на играчите беа на најможно ниско ниво .

3. За Бриж, таму беше дел од нивната младинска екипа а додека беше тренер не ги отсвари посакувањата на бордот, иако, тоа беше сезона кога Андерлехт владееше во Белгија ( 2 години по ред освојуваа титули ), иначе Андерлехт е и најдобриот тим од Белгија, најтрофеен и тн и тн . А и да ти напоменам, пред да дојде Јанески на кормилото на Бриж, две сезони последователно они менуваа тренер, што значи ситуацијата таму и не била така розева како што Ти си мислиш .
Во Олимпијакос беше 2 години, и учествуваше во славењето на 2 титули, а тоа негово искуство во никој случај не можеш да го споредиш со она на Јонуз во нашите клубови и во нашето мизерно првенство .

4. За македонски Спорт, кажи каде грешат во врска со ФФМ, па ке правиме муабет .

И пак, да се навратам на почетокот од мојот пост, било какви споредби да правиме со Јонуз и останатите, останува фактот кој вели дека Јонуз КРИЕШЕ резултат на младинската Репрезентација . . . со тој негов однос он не заслужува да ги води Акумулатори од трета регионална лига, област Свирипичино, а не Македonски Национален Тим, го сваќаш ли ти значењето на тие зборови, и тежината на таа функција . . . . А истата, човек што лаже и крие резултати + без некоj позначаен резултат како тренер едноставно не ја заслужува, дури не ни треба да се поврзува ваков човек со Сениорски репрезентативен тим а камоли да се назначува за предводник на истиот, али еј, Хари е синоним за уништување на фудбалот во Македонија, затоа и воопшто не сум зачуден од оваа негова одлука .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom