Мигрантите низ Македонија

Член од
12 март 2009
Мислења
19.816
Поени од реакции
15.739
јасно е дека сдсм - муслиманското лоби сака и со мигрантите да прави некој политички маркетинг, иако јасно е дека Европа има проблем ... се ова со мигрантите е типичен фуцк ин браин, во служба на империјалистичките интереси на големите западни сили... А мигранти имаше одсекогаш, но не толку масовно како сега кога се разнебитија неколку стабилни арапски држави. Брат Љубе, кого сдсм сега го велича, ги пречека авганистанските мигранти кај Раштански лозја. Всушност поради тоа е кривично пријавен баш од сдсм и уапсен во Хрватска, а мислам до скоро и беше активен тој предмет.
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Сега со новиов закон што е донесен ако ги фатат на пример во Унгарија или Аврстија ке ги депортираат кај нас тие што поминале низ наша земја? Или одкако ке поминат ние немаме никаква обврска понатака со нив?
Да не им текне на европјаните да ни ги донесат назад како што им наложуваат на Бугарите сега :/

Пред некој ден фатив на една француска ТВ даваа нешто за мигрантиве, спијат по некои шатори под мостови, у многу лоша ситуација се и сега одкако стигнале во Европа. Сегде капацитетите се фул. Многу од нив незнаат јазик, тешко и да дојдат до некоја работа. Ке се гетоизираат, ке почнат со криминал, протести и останати срања.
Не ми е јасно и зашто сиријциве не мигрираат во останатите богати арабски земји пуни со нафта, него се заакале пола планета пешки да ја одат. Нели поголем дел од нив се ок, полесно ке им биде да се вклопат во земја слична на нивната во која релативно добро се заработува.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.575
Не ми е јасно и зашто сиријциве не мигрираат во останатите богати арабски земји пуни со нафта, него се заакале пола планета пешки да ја одат. Нели поголем дел од нив се ок, полесно ке им биде да се вклопат во земја слична на нивната во која релативно добро се заработува.
Пропагандата не работи во тој смер. Европа за нив е ``ветената `` земја.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.816
Поени од реакции
15.739
бадијала донесуваме закони за транзитирање на мигранти кога ЕУ не ги прима, еве за Чешка исто какви мерки превзема http://novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=49753
ако направи Унгарија ограда, тогаш и ние спрема Грција и Блгарија исто треба да направиме...
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
бадијала донесуваме закони за транзитирање на мигранти кога ЕУ не ги прима, еве за Чешка исто какви мерки превзема http://novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=49753
ако направи Унгарија ограда, тогаш и ние спрема Грција и Блгарија исто треба да направиме...
зашто не окол наокол.
 
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Ако има нешто што ме плашело кај народот на кој му припаѓам е комбинацијата на кукање за себе пропратено со зачудувачка способност на безобѕирност кон туѓата мака.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.575
Ако има нешто што ме плашело кај народот на кој му припаѓам е комбинацијата на кукање за себе пропратено со зачудувачка способност на безобѕирност кон туѓата мака.
Мислиш обратно ..... За емигранти од вукојебина дојдени сите имаат што да донираат а за бегалците од 2001 што уште се немаат некој вратено дома кур им чуе
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
Мислиш обратно ..... За емигранти од вукојебина дојдени сите имаат што да донираат а за бегалците од 2001 што уште се немаат некој вратено дома кур им чуе
тоа е способноста на македонецот да се соживува со цел свет а себе си на крај да се става, нека ме наречат бесчувствителен но на тие имигранти не им е местото тука во европа, во словачка денес имало протест против тоа се собрале 10.000 души, нас 100.000 имигранти да ни тутнат ќе молчиме и ќе ги ставиме министри. Европа без сомнеж иде у курац, малце држави останаа со чисти етничкии и тие што се гледаат да ги сјебат.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
тоа е способноста на македонецот да се соживува со цел свет а себе си на крај да се става, нека ме наречат бесчувствителен но на тие имигранти не им е местото тука во европа, во словачка денес имало протест против тоа се собрале 10.000 души, нас 100.000 имигранти да ни тутнат ќе молчиме и ќе ги ставиме министри. Европа без сомнеж иде у курац, малце држави останаа со чисти етничкии и тие што се гледаат да ги сјебат.
Па почнува да се исполнува предвидувањето дека трета светска војна ќе биде помеѓу христијани и муслимани. Овие милиони гета кога ќе се населат ќе почнат хаос да прават и тоа ќе биде единственото можно сценарио, ако сакаме да си ја зачуваме верата пред се.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
Па почнува да се исполнува предвидувањето дека трета светска војна ќе биде помеѓу христијани и муслимани. Овие милиони гета кога ќе се населат ќе почнат хаос да прават и тоа ќе биде единственото можно сценарио, ако сакаме да си ја зачуваме верата пред се.
кој прави хаос кај што има пари? Хаос имаш каде што е беда и сиромаштија, а не каде што тече мед и млеко. Работата е друга, на европјаните односно унгарија, словачка, чешка, италија им станува веќе преку глава од тие либерални срања на скандинавците, германците, французите и британците да примаат све и свашта и не ги сакаат овие, ете орбан ќе прави и ѕид дури на границата со србија. Тој мултикултурализам според мене е голема утопија.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
кој прави хаос кај што има пари? Хаос имаш каде што е беда и сиромаштија, а не каде што тече мед и млеко. Работата е друга, на европјаните односно унгарија, словачка, чешка, италија им станува веќе преку глава од тие либерални срања на скандинавците, германците, французите и британците да примаат све и свашта и не ги сакаат овие, ете орбан ќе прави и ѕид дури на границата со србија. Тој мултикултурализам според мене е голема утопија.
Се знае кој прави хаос и кој растура таму каде што е добро - САД. Кој ја предизвика оваа бегалска криза? Кој од чиста мира почна да прави бунтови по Еѓипет, Либија, Сирија? Американците го создадоа ова, впрочем од секогаш го правеле тоа и секогаш на туѓа територија. Немој да мислиш дека народот во овие либерални држави го подржува тоа, напротив сите се изреволтирани, само властите дозволуваат ова да помине. Па на Франција уште ова и требаше, покрај огромното црнечко население, да се населат исламисти. Не знам како ќе се реши ова, воопшто не ми се допаѓа, не сакам да гледам низ државава да ми поминуваат емигрантиве, не пак да земат азил и да живееат тука.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
Се знае кој прави хаос и кој растура таму каде што е добро - САД. Кој ја предизвика оваа бегалска криза? Кој од чиста мира почна да прави бунтови по Еѓипет, Либија, Сирија? Американците го создадоа ова, впрочем од секогаш го правеле тоа и секогаш на туѓа територија. Немој да мислиш дека народот во овие либерални држави го подржува тоа, напротив сите се изреволтирани, само властите дозволуваат ова да помине. Па на Франција уште ова и требаше, покрај огромното црнечко население, да се населат исламисти. Не знам како ќе се реши ова, воопшто не ми се допаѓа, не сакам да гледам низ државава да ми поминуваат емигрантиве, не пак да земат азил и да живееат тука.
Абе на САД тоа ќе им се удри од глава, овие политики на Обама што прави конфликти каде ќе му текне мислам дека катастрофално ќе се одразат во иднина за нив, не се европјаните будали и знаат што се случува, знаат од каде потекнуваат тие миграни и кои ради кои последици тие бараат подобро утре кај нив, проблем се нивните политичари кои или се уценети или подмитени од страна на американците иако мислам дека второто е поверојатно па им го лижат газот. До вчера беа единство но тоа единство кога ќе дојдат вакви горчливи прашања доаѓа под знак прашалник исто и за санкциите према Русија. Последна надеж им е русија да ја демонизираат како натрапник кој сака да ја окупира европа, а Путин како Хитлер што им успева во некои утепани државичиња како Полска и балтичките земји но малце потешко кај другите, некако единството им е загубено и мислам дека полека полека влијанието им слабее.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Мислиш обратно ..... За емигранти од вукојебина дојдени сите имаат што да донираат а за бегалците од 2001 што уште се немаат некој вратено дома кур им чуе
Одлично избран пример со раселените од 2001. Само што како тогаш, сега со бегалците, и многу други слични случаи не даваме конкретна помош за ближниот. Напротив секогаш имаме некој изговор.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.575
тоа е способноста на македонецот да се соживува со цел свет а себе си на крај да се става, нека ме наречат бесчувствителен но на тие имигранти не им е местото тука во европа, во словачка денес имало протест против тоа се собрале 10.000 души, нас 100.000 имигранти да ни тутнат ќе молчиме и ќе ги ставиме министри. Европа без сомнеж иде у курац, малце држави останаа со чисти етничкии и тие што се гледаат да ги сјебат.
Следни што ке мораат да си земат емигранти кај себе со новиов закон за правопропорционална распределба се Полска и Балтичките земји
http://whitegenocideproject.com/eastern-europe-may-be-forced-to-take-illegal-immigrants/
http://whitegenocideproject.com/estonia-must-accept-african-middle-eastern-immigrants-says-politician/[DOUBLEPOST=1434854151][/DOUBLEPOST]
Каков пречек им организира ЕУ

Aj прво види мајмуните шо праат таму : http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/immigrants-have-attacked-stabbed-british-5908519?ICID=FB_mirror_main
 

Kajgana Shop

На врв Bottom